Προς το περιεχόμενο

fender vs squier vs fender


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το αιώνιο δίλημμα...

έχοντας περάσει δυό φορές τα τελευταία δυό χρόνια από το δίλημμα αυτό και έχοντας ήδη fender (ΟΚ vintage όχι σύγχρονη) κατέληξα συνειδητά στις squier δυό φορές και έπεσα πάνω σ αυτό.

Θεωρώ ότι δεν συμφωνώ σε αρκετά. Θεωρώ ότι τα όποια προβλήματα των φτηνών είναι παραφουσκωμένα στο βίντεο ενώ τα αντίστοιχα προβλήματα στην επώνυμη σειρά ίσως ..προσπερασμένα...

Εσείς τί θα λέγατε?

 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλές απλοποιήσεις, πολλές γενικεύσεις...

 

Το πώς καθορίζεται η τελική τιμή ενός προϊόντος αποτελείται από χίλια-δυο πράγματα, που ξεκινούν από την ανάλυση της διαθέσιμης αγοράς και καταλήγουν σε κοστολόγηση κάθε μέρους της διαδικασίας κατασκευής, μεταφοράς και προώθησης. Το συμπέρασμά του δεν είμαι σίγουρος ότι αντιλαμβάνομαι.

 

Ο καθένας μας αγοράζει, μέσα στα πλαίσια της αγοραστικής του δύναμης, το προϊ'όν με την καλύτερη δυνατή (για εκείνον) σχέση τιμής / απόδοσης. Άρα... είναι υποκειμενικά τα κριτήρια με τα οποία αγοράζουμε. Τώρα το γιατί υπάρχουν κιθάρες σε τόση μεγάλη γκάμα τιμών, σε ποιούς απευθύνεται κάθε ένα, πώς τιμολογείται και πόσο πουλά τελικά, δεν αναλύεται σε ένα 10-λεπτο βιντεάκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομίζω υπεραπλουστεύει εκεί που τον συμφέρει και κάνει περισσότερη φασαρία εκεί που δεν...

 

πχ για μένα

το λεπτότερο σώμα (έστω και μισό πόντο) είναι προτέρημα και ας εξοικονομείται ξύλο

το ελαφρότερο σώμα επίσης. (δεν θα σχολιάσω ότι η δικιά μου ζυγίζει 5.5 κιλά)

Τα κλειδιά. Εχουν οι φτηνές fender κλειδιά με μεγάλο λόγο πχ 18:1?

Το τέλειο φινίρισμα στο λούστρο.... Εντάξει κάποιοι θέλουν καινούργια κιθάρα να γιαλίζει. Αλλοι μπορεί να αρκούνται και με του Rory...

Όσο για το σιδερικό σε καβαλάρηδες κλπ, ποτέ δεν είμαι σίγουρος τι έχει μια μεξικάνα...

 

Εγώ πιστεύω ότι αυτά τα βιντεάκια είναι κατευθυνόμενα για να αγοράσουν 5-6 και το "real thing"...

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου