Προς το περιεχόμενο

pod xt live


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα θελω να αγορασω αυτο το εφε

 

 

εψαξα στο θομαν αλλα δεν υπαρχει και αποτι εχω διαβασει σταματησε να κυκλοφορει εχει βγαλει καποιο παρομιο η εταιρια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Το pod xt live, μόνο στις αγγελίες μεταχειρισμένο θα το βρείς.

Οπως είδες, έχει αντικατασταθεί με νεότερο απο την εταιρία.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως αν θες οπωσδήποτε το συγκεκριμένο, παίζουν σε αρκετά χαμηλές τιμές στις αγγελίες.

Δεν θα το συνιστούσα όμως, επειδή η τεχνολογία σε αυτά βελτιώνεται συνεχώς, όσο πιο καινούργιο μοντέλο πάρεις, τόσο καλύτερα

ΔΕΝ ΦΩΝΑΖΩ, ΣΦΗΝΩΣΕ ΕΝΑ ΣΟΥΣΑΜΙ ΤΟ ΚΑΠΣ ΛΟΚ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως αν θες οπωσδήποτε το συγκεκριμένο, παίζουν σε αρκετά χαμηλές τιμές στις αγγελίες.

Δεν θα το συνιστούσα όμως, επειδή η τεχνολογία σε αυτά βελτιώνεται συνεχώς, όσο πιο καινούργιο μοντέλο πάρεις, τόσο καλύτερα

 

+1000

 

Εχω την συγκεκριμενη πεταλιερα απο το 2005 που κυκλοφόρησε, εκεί έξω υπάρχουν πιο καινούργιες  που κάνουν τουλάχιστον ισάξια αυτό που ψάχνεις. Για μένα δεν αξίζει να την πάρεις μεταχειρισμένη.

 

Επίσης η εταιρεία έχει σταματήσει την υποστήριξη οπότε αν χαλάσει κάποιο εξάρτημα είναι πιθανόν να μην μπορείς να την επισκευάσεις και να καταλήξεις σε λύσεις πατέντας.

 

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει βγαλει καποιο παρομιο η εταιρια?

Σύμφωνα με την εταιρία τα προϊόντα που αντικατέστησαν το συγκεκριμένο μοντέλο είναι τα

POD HD300

POD HD400

POD HD500

 

http://line6.com/legacy/podxtlive/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σύμφωνα με την εταιρία τα προϊόντα που αντικατέστησαν το συγκεκριμένο μοντέλο είναι τα

POD HD300

POD HD400

POD HD500

 

http://line6.com/legacy/podxtlive/

 

..τα οποία σιγά σιγά έγιναν

 

POD HD500

POD HD500Χ

 

κάπου ενδιάμεσα βγήκε και ένα Firehawk (που πραγματικά δεν κατάλαβα καν τι διαφορά και τι νόημα έχει)

και ένα Amplifi TT και ένα FX 100

 

και τώρα πια έχουν και το Helix, το οποίο όμως είναι σε άλλο επίπεδο σε (θεωρητικά) δυνατότητες και σίγουρα τιμή..

 

 

Εγώ πάντως με ένα HD400 μια χαρα δουλειά κάνω..

ΔΕΝ ΦΩΝΑΖΩ, ΣΦΗΝΩΣΕ ΕΝΑ ΣΟΥΣΑΜΙ ΤΟ ΚΑΠΣ ΛΟΚ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια ευχαριστω για τις απαντησεις απλα θελω ενα πολυ καλο πολυεφε για να εχω ωραιο ηχο.για τωρα εχω το zoom g3 το οποιο δεν με καλυπτει καθολου βλεπω δηλαδη κοβεριες κτλ απο youtube σε διαφορα κομματια που μου αρεσουνε και ο ηχος ειναι απλα διαφορετικος σκεφτομαι να παρω αυτο https://www.thomann.de/gr/zoom_g5n.htm πιστευω θα βοηθησει παρα πολυ γιατι εχει πολλες επιλογες και θα μπορω επισης να ρυθμισω λεπτομερως τα εφε μου.επισης θελω να αγορασω μια ακουστικη οπως αυτη

σε οσο το δυνατον πιο χαμηλη τιμη γινεται και θα ηθελα να ρωτησω επισης αν ο τυπος χρησιμοποιει καποιο μικροφωνο η καποιο ενυσχυτη για να βγαλει τετοιο ηχο το budget μου ειναι γυρω στα 450 ευρω
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ανταλλαξα προ διετιας εναν παλιο Marshall Valvestate 8080 με μια καινουρια boss gt-100...best trade ever!Πολυ δυνατο μηχανημα.Στη συνιστω.

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια ευχαριστω για τις απαντησεις απλα θελω ενα πολυ καλο πολυεφε για να εχω ωραιο ηχο.για τωρα εχω το zoom g3 το οποιο δεν με καλυπτει καθολου βλεπω δηλαδη κοβεριες κτλ απο youtube σε διαφορα κομματια που μου αρεσουνε και ο ηχος ειναι απλα διαφορετικος σκεφτομαι να παρω αυτο https://www.thomann.de/gr/zoom_g5n.htm πιστευω θα βοηθησει παρα πολυ γιατι εχει πολλες επιλογες και θα μπορω επισης να ρυθμισω λεπτομερως τα εφε μου.επισης θελω να αγορασω μια ακουστικη οπως αυτη

σε οσο το δυνατον πιο χαμηλη τιμη γινεται και θα ηθελα να ρωτησω επισης αν ο τυπος χρησιμοποιει καποιο μικροφωνο η καποιο ενυσχυτη για να βγαλει τετοιο ηχο το budget μου ειναι γυρω στα 450 ευρω

 

 

Αν καταλαβαίνω καλά από τα συγκριτικά, το G3 και το G5 έχουν τα ίδια εφφέ/sims σε ποιότητα, απλά το G5 έχει παραπάνω επιλογές σε ποδοδιακόπτες και μπορείς να συνδυάσεις και παραπάνω εφφέ. Δεν ξέρω αν είναι καλή κίνηση να κάνεις την αναβάθμιση αν δεν σου αρέσουν οι ήχοι από το G3 (άσε που ακούγεται και σαν όπλο του ελληνικού στρατού..)

 

Σε αυτό που έχεις τώρα δεν μπορείς να ρυθμίσεις ξεχωριστά το κάθε εφφέ; Αν μπορείς, θα σου έλεγα να κρατήσεις την G3 και να προσπαθήσεις να μάθεις τι κάνει το κάθε εφφέ για να φτιάξεις μόνος σου τους ήχους που σου αρέσουν, αν μάθεις τι κάνει το κάθε εφφέ και τι επηρεάζει η κάθε ρύθμιση .

 

Τώρα αν δεν σου κάνει για οποιοδήποτε λόγο και θες να αλλάξεις, πιθανά να κοίταγα στην θέση σου προς Boss ή Line6 μεριά μόνο και μόνο επειδή υπάρχει μεγάλο community που έχουν αυτά τα μηχανήματα και μπορείς πολύ εύκολα να βρεις patches έτοιμα για ότι ήχο θέλεις.

Και γενικά, όσο πιο τουμπανιασμένο μοντέλο πάρεις (πχ. HD500 Vs HD300) τόσο πιο πολλά patches θα βρεις  (βλακεία, το ξέρω, αλλά δυστυχώς έτσι είναι, δεν είναι πάντα συμβατά όλα με όλα)

 

Για την ακουστική που λές δεν ξέρω τι κάνει ο τύπος στο συγκεκριμένο βίντεο, αλλά σίγουρα οι καινούργιες πεταλιέρες σου δίνουν την προενίσχυση που χρειάζεσαι για να βγεις σε κονσόλα - απλά φρόντισε να πάρεις μια που να μπορείς να απενεργοποιήσεις τις προσομοιώσεις ενισχυτών και να παίξεις μόνο με τα εφφέ τους - για ακουστική λίγο compression και reverb και είσαι μια χαρά

ΔΕΝ ΦΩΝΑΖΩ, ΣΦΗΝΩΣΕ ΕΝΑ ΣΟΥΣΑΜΙ ΤΟ ΚΑΠΣ ΛΟΚ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου