Προς το περιεχόμενο

3 tracks για smoothies


Gommer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

...αλλά και να δώσει λόγο γιατί είναι τόσο χαμηλά το ωραιότατο μπάσο του (ή φταίνε οι ψείρες που χω στη δουλειά; )

 

CRO_Health_Non_Toxic_Lice_Treatments_LiceMD_Vamouse_LT_Tech_08-14.png

 

:P  O0

 

Όσο για το μπάσο, και γενικά για τις μίξεις θα τα ξανακούσω γιατί χτές ήταν αργά και είχα κοιμόμενους δίπλα. Με αποτέλεσμα να γίνει όσο σιγά γινόταν.Classic...

 

μια χαρά είναι το μπάσο φίλε μας  (ποτέ μην ακούς μπασίστες για την ένταση του μπάσου σε μια μίξη, γιατί ποτέ δεν θα χωνέψουν την ήττα από τους κιθαρίστες στον "volume war" και χώνονται στην ζούλα ανιδιοτελώς και καλά αναζητώντας παντοιοτρόπως χαμένα db)...  ;D ;D ;D

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Gommer το μέρος που αφορούσε εσένα ήταν:

Γεια σου βρε Gommer με τα ωραία σου!

Σε γενικές γραμμές γουστάρω θεματικές ασκήσεις ενορχήστρωσης. Βοηθούν πολύ στην αντίληψη ενός συνθέτη / μουσικού.

 

Ωραία πέρασες τις διακοπές σου φίλε. Μπράβο.

 

smoothy.

 

Το παρακάτω είναι γενικό σχόλιο και σε καμία περίπτωση δεν ήθελα να εννοηθεί πως ΕΣΥ δεν ξέρεις την συγκεκριμένη δισκογραφία.

Ενα θεμα που προκύπτει απο τα θεματικά sample libraries είναι πως απο τη μια μπορείς να σκαρώσεις κομμάτι με ταυτότητα, απο την άλλη όμως αν δεν ξέρεις τη συγκεκριμένη δισκογραφία, μπορεί να βγεις κι εκτεθειμένος καμια φορά, αφου φράσεις ολόκληρες είναι ξεσηκωμένες απο δίσκους.

 

Και φυσικά σε ευχαριστούμε που ανέβασες την δουλειά σου για άλλη μια φορά.

Ετσι κι αλλιώς αυτό είναι και το νόημα των clips: η έκθεση των ιδεών μας.

 

Και με αυτόν τον γνώμονα πρόσθεσα και τα σχόλια, που κατα την γνώμη μου θα βοηθούσαν το αποτέλεσμα της μίξης.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα καιρό να ακουσω clipάκια στο noiz και αρχισα απο τα δικά σου.

 

Συμπολεμιστάρα μου, πολύ μου αρέσαν και εμένα.

Ειμαι fan και παλαιότερών σου.

Εισαι μαεστράρα.

 

Μπράβο, ευγε.

Χρηζουν και περισσότερης ανάπτυξης βέβαια, αλλα τώρα ειμαστε.......... χαλαρά. Καταλαβαίνω. Για smoothies φαση οτι πρέπει.

 

 

Αντε και ετοιμάσου ψυχολογικά μέχρι τον Οκτώβρη  για τον Α΄ Παγκόσμιο Πόλεμο.

Ξέρεις εσύ. χαχαχαχαχαχαχαα

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαιρετικά όλα, μέσα στην εποχή μου, και πέραν των δυνατοτήτων μου !

 

Προσεγμένες, λεπτομέρειες, οι επιρροές είναι εκεί, αρκετές, δεν θα σταματήσω σ αυτές, απλά εισπράττω το τελικό αποτέλεσμα, διότι αυτό μετράει, κι ας μου θυμίζει ....τι μου θυμίζει....ΔΕΝ με νοιάζει.!

 

την κουρτίνα 2 με δυό χέρια και πόδια ! :D

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν έχω καταλάβει το μερίδιο συμμετοχής του ΟΡ στο τελικό αποτέλεσμα (συνθετικό, ενορχηστρωτικό, παικτικό).

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μιά χαρά μου ακούγεται το μπάσο, μη σου πω και λιγάκι μπροστά κιόλας, φαντάζομαι ότι είναι θέμα ηχείων (δεν έχω μόνιτορς). Πολύ ωραία και τα τρία τεμάχια, αν και όπως ο μπαρμπα-Νέστορας δεν κατάλαβα ακριβώς τον ρόλο σου. Σύνθεση; Κολλάζ; Έροξες και τις πενιές σου;

 

Και περνάμε στο σημαντικότερο θέμα, που μόνο ο npap έθιξε: Audiokostas, έχεις ψείρες ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ή γενικά; Χωρίς αυτήν την σημαντική πληροφορία δεν μπορώ να κάνω διαφορική διάγνωση, λυπάμαι.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μιά χαρά μου ακούγεται το μπάσο, μη σου πω και λιγάκι μπροστά κιόλας, φαντάζομαι ότι είναι θέμα ηχείων (δεν έχω μόνιτορς). Πολύ ωραία και τα τρία τεμάχια, αν και όπως ο μπαρμπα-Νέστορας δεν κατάλαβα ακριβώς τον ρόλο σου. Σύνθεση; Κολλάζ; Έροξες και τις πενιές σου;

 

Και περνάμε στο σημαντικότερο θέμα, που μόνο ο npap έθιξε: Audiokostas, έχεις ψείρες ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ή γενικά; Χωρίς αυτήν την σημαντική πληροφορία δεν μπορώ να κάνω διαφορική διάγνωση, λυπάμαι.

 

Εγω νομιζω οτι εριξε πενιες π.χ.  στην κιθαρα, το μπάσο.

Με καποιες ετοιμες φρασεις απο τις libraries εφτιαξε ψιλο backing track και καποια τα επαιξε.

Μπορει και αναμεικτα, π.χ. στο track με τα brass να ειχε καποια θεματικα μοτιβα ετοιμα και να εβαλε και μερικα δικα του παράλληλα σε καποιες φράσεις με το ιδιο sample που δίνουν συνήθως και ελεύθερο παιξιμο παράλληλα με τα ετοιμα.

Καπως έτσι, αλλα μονο ο δημιουργός μπορει να το ξεκαθαρίσει.

Μες το "παιχνίδι" ειναι αυτά.

 

Και εγώ το κάνω που και που δηλαδή σε καμμια συνθεση, δεν ειναι ντροπη :-)

Το θέμα ειναι να τη βρίσκει ο δημιουργός και φυσικά και οι ακροατές.

Αυτό μετράει. χαχαχαχαχαχα

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου