Προς το περιεχόμενο

Fender η Gibson ?


dimicupo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

¶λλο ένα άχρηστο thread... :?

 

 

να το ξαναπώ' date='δε θές δεν ποστάρεις, δεν το παρακολουθείς....και οι νεώτεροι έχουμε δικαίωμα να κάνουμε λάθη...άν με βρίσκεις κουραστικό,σου ζητώ συγγνώμη και σένα[/quote']

 

Έχω την εντύπωση πως ο Acanthor αναφέρεται κυρίως στο ότι τέτοιες συζητήσεις καταλήγουν σε αντιπαράθεση ιδεολογιών (!) παρά αντικειμενικών επιχειρημάτων- τα οποία, εδώ που τα λέμε, δεν υπάρχουν στο ήχο!

 

Ανούσιο μπορεί να μην είναι το ερώτημα, αλλά σίγουρα δεν πρόκειται να λάβεις απάντηση με ουσία, γιατί απλά δεν υπάρχει!

 

:)

δεν το δέχομαι,υπάρχει αλλά κάτι σας κρατά ...τολμήστε

Μα καθόλου δεν αγαπάς τους ανθρώπους ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 36
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Έχω την εντύπωση πως ο Acanthor αναφέρεται κυρίως στο ότι τέτοιες συζητήσεις καταλήγουν σε αντιπαράθεση ιδεολογιών (!) παρά αντικειμενικών επιχειρημάτων- τα οποία' date=' εδώ που τα λέμε, δεν υπάρχουν στο ήχο!

 

Ανούσιο μπορεί να μην είναι το ερώτημα, αλλά σίγουρα δεν πρόκειται να λάβεις απάντηση με ουσία, γιατί απλά δεν υπάρχει!

 

:)[/quote']

 

Ακριβώς...

..there's too much panic in this town...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ να δώσω +1 στον acanthor... Εφόσον υπήρχε πρόσφατο post με το θέμα γιατί να ανοίγει καινούργιο;; Γιατί να μην υπάρχει ένα θέμα για τον malmsteen, 1 για τον gilmour, ένα για της fender vs gibson ένα αν είναι καλές οι PRS οι όχι και όταν έχουμε να πούμε κάτι να το συνεχίζουμε εκειμέσα; Πιστεύω θα ήταν καλύτερα για όλους. Και σαν πρόταση να είναι ρόλος και των modulator να συγχονέυουν τέτοια θέματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Λογική η ένσταση του Acanthor, όμως θα ήθελα να επισημάνω το εξής:

Προσωπικά θεωρώ πιο "ασφαλή" (από την άποψη της ενδεχόμενης παραπληροφόρησης) thread σαν το παρόν παρά κάποια άλλα όπου οι προσωπικές απόψεις παρουσιάζονται ως υπέρτατες αλήθειες (δεν εννοώ ότι είναι συχνό φαινόμενο, απλά μπορεί να παρατηρηθεί...)

 

Είναι δεδομένο ότι σε κάθε forum θα ανοίξουν και κάποια threads χωρίς πολλές πληροφορίες και με στόχο τη συζήτηση επιφανειακού επιπέδου και το χαβαλέ. (Ποιός θα αρνηθεί ότι στη ζωή μας ο χαβαλές έχει και παραέχει νόημα?)

 

Εντάξει, το παράδειγμα με τη Βουλή που ανέφερε ο dimicupo ίσως δεν ήταν και το καταλληλότερο (λόγω της Βουλής μας:wink: ) αλλά σε κάποιο βαθμό συμφωνώ. Φαντάζομαι ότι εννοούσε ότι δεν μπορεί το σύνολο του περιεχομένου να είναι πρωτότυπο και πλήρως επιστημονικά τεκμηριωμένο. Αν ήταν έτσι, στα 200 posts θα έπρεπε να σου στέλνει το noiz στο σπίτι το master και στα 1000 το διδακτορικό.

 

Θα επαναλάβω την πρότασή μου για το διαχωρισμό / χαρακτηρισμό των posts/threads σε αυτά που περιέχουν χρήσιμες πληροφορίες (για όποιον θέλει να βελτιώσει τον ήχο του, να αγοράσει εξοπλισμό κλπ..) και αυτών που περιέχουν απλά χαβαλέ. Θα μπορούσαν οι mods να το κάνουν αυτόματα αυτό καθώς το thread εξελίσσεται. Ο διαχωρισμός θα βοηθούσε το search. Η απλά, οι mods θα μπορούσαν να μεταφέρουν τα threads στο "περί ανέμων και υδάτων" και όποιος ενδιαφέρεται για σημαντικές πληροφορίες να μην ψάχνει εκεί.

 

Πάντως θέλω να ζητήσω συγνώμη αν συνεισέφερα στο "κάψιμο" του (έτσι κι αλλιώς καμένου εν τω γεννάσθαι) thread. :?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογική η ένσταση του Acanthor' date=' όμως θα ήθελα να επισημάνω το εξής:

Προσωπικά θεωρώ πιο "ασφαλή" (από την άποψη της ενδεχόμενης παραπληροφόρησης) thread σαν το παρόν παρά κάποια άλλα όπου οι προσωπικές απόψεις παρουσιάζονται ως υπέρτατες αλήθειες (δεν εννοώ ότι είναι συχνό φαινόμενο, απλά μπορεί να παρατηρηθεί...)

 

Είναι δεδομένο ότι σε κάθε forum θα ανοίξουν και κάποια threads χωρίς πολλές πληροφορίες και με στόχο τη συζήτηση επιφανειακού επιπέδου και το χαβαλέ. (Ποιός θα αρνηθεί ότι στη ζωή μας ο χαβαλές έχει και παραέχει νόημα?)

 

Εντάξει, το παράδειγμα με τη Βουλή που ανέφερε ο dimicupo ίσως δεν ήταν και το καταλληλότερο (λόγω της Βουλής μας:wink: ) αλλά σε κάποιο βαθμό συμφωνώ. Φαντάζομαι ότι εννοούσε ότι δεν μπορεί το σύνολο του περιεχομένου να είναι πρωτότυπο και πλήρως επιστημονικά τεκμηριωμένο. Αν ήταν έτσι, στα 200 posts θα έπρεπε να σου στέλνει το noiz στο σπίτι το master και στα 1000 το διδακτορικό.

 

Θα επαναλάβω την πρότασή μου για το διαχωρισμό / χαρακτηρισμό των posts/threads σε αυτά που περιέχουν χρήσιμες πληροφορίες (για όποιον θέλει να βελτιώσει τον ήχο του, να αγοράσει εξοπλισμό κλπ..) και αυτών που περιέχουν απλά χαβαλέ. Θα μπορούσαν οι mods να το κάνουν αυτόματα αυτό καθώς το thread εξελίσσεται. Ο διαχωρισμός θα βοηθούσε το search. Η απλά, οι mods θα μπορούσαν να μεταφέρουν τα threads στο "περί ανέμων και υδάτων" και όποιος ενδιαφέρεται για σημαντικές πληροφορίες να μην ψάχνει εκεί.

 

Πάντως θέλω να ζητήσω συγνώμη αν συνεισέφερα στο "κάψιμο" του (έτσι κι αλλιώς καμένου εν τω γεννάσθαι) thread. :?[/quote']

 

 

μέσα το κάψιμο,μέσα η κοροιδία της βουλής,σπάστε τις κάλπες στα κεφάλια των υποψηφίων.......σταυρώστε με τώρα.....

Μα καθόλου δεν αγαπάς τους ανθρώπους ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μέσα το κάψιμο' date='μέσα η κοροιδία της βουλής,σπάστε τις κάλπες στα κεφάλια των υποψηφίων.......σταυρώστε με τώρα.....[/quote']

 

Χαλαρωσε ρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μέσα το κάψιμο' date='μέσα η κοροιδία της βουλής,σπάστε τις κάλπες στα κεφάλια των υποψηφίων.......σταυρώστε με τώρα.....[/quote']

 

Χαλαρωσε ρε...

 

 

...δεν είμαι καλά ρε...απαγορεύεται να ποστάρω όταν είμαι έτσι ??

 

:( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(

Μα καθόλου δεν αγαπάς τους ανθρώπους ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου