Προς το περιεχόμενο

Ιδέες για looper


Προτεινόμενες αναρτήσεις

για να μην ανοιγω καινουριο θεμα αποφασισα να γραψω εδω .χρησιμοποιω το looper του flashback x4. οσο επαιζα μονος μου ηταν μια χαρα.τωρα που θελω να το χρησιμοποιησω με την μπαντα εχω δυσκολιες συγχρονισμου .και θελω να το χρησιμοποιω και για μπολικα overdubs  ταυτοχρονα.η δυσκολια μου λοιπον ειναι στα δυο πατηματα του πρωτου ηχητικου κομματιου γιατι τα επομενα overdubs ακολουθουν την διαρκεια της πρωτης λουπας.αν ας πουμε παιζω κατι απλο ρυθμικα τα καταφερνω .κι ετσι ειναι μια λυση η πρωτη λουπα να ειναι κατι απλο ωστε να κολλησει με τον ντραμερ και μετα γεμιζω .ωστοσο αυτο με περιοριζει συνθετικα.στα πιο πολυπλοκα θεματα χανω χρονο προσπαθωντας να καλυψω την αποσταση με το ποδι που μετραει ,απο το πατωμα ως το footswitch .αν μετραω πανω στην επιφανεια του πεταλιου και συγκεκριμενα στην γωνια διπλα απο το switch ειναι καπως καλυτερα αλλα ειναι πολυ μικρος ο χωρος .υπαρχει καποιο looper που εχει καποιος εδω χρησιμοποιησει και του φανηκε πιο εργονομικο ας πουμε ή πιο καταλληλο για συνθηκες μπαντας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 40
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου