Προς το περιεχόμενο

No more cigarettes (cigaret13)


cigaret13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θελει "βαρια" φωνη,την οποια δε διαθετω οπως ξερεις,ειναι γλυκερη και λαιτ η δικη μου.

  :o :o :o :-X 

Στειλε καλυτερα στον dimsonic να τον ακουσουμε μια φορα κι εκεινον στη φωνη.

Κατι καλο θα βγει νομιζω. :)

  Λες έ...;  Κι αν έχει κι αυτός γλυκερή και λάιτ φωνή σαν την δική σου; >:D ;D ;D ;D                                                                                                                                                                     

          Το κομμάτι το ξαναματαάλλαξα....... ::) :-X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ακουγεται πιο "ζωντανο" ηχητικα,αλλαξες κατι στα τυμπανα?

Ακομα πιο ωραιο μου φαινεται.

  Άλλαξα την μπότα, δυνάμωσα το ταμπούρο και χαμήλωσα τα πιάτα. Στις κιθάρες "έπαιξα" λίγο με το stereo tune του guitar ring και τις έφερα λίγο προς το κέντρο.                         

    Ακόμα ο Δημήτρης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

το σημαντικότερο όλων είναι ότι "ακούς" την διαφορά κάθε φορά... 

de facto λοιπόν η βελτίωση σου είναι συνεχής και τα όρια της θα τα θέτεις εσύ... ;)

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα κρασιά. .. εγω είπα να στείλω κσμια διαφωνία με κιθαρες εσεις ονειρεύεστε γσιδουροφωνες....

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το λοιπόν Φώτη μου, σου βγάζω το καπέλο.

 

Το κομμάτι είναι πολύ ωραίο αλλά και .....

..... έχει όλα αυτά που λείπουν από το Space Quest,

 

Ασύμμετρα χτυπήματα στα τύμπανα, παιχνίδι με τους χρόνους, συνθοπλάτες, τα πάντα όλα μέσα, και μάλιστα πολύ ωραία βαλμένα, όπως πρέπει, έτσι ώστε να κολακεύουν το σύνολο.

 

Τέλειο λέμε.

 

Άψογο!!!!!!!

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το σημαντικότερο όλων είναι ότι "ακούς" την διαφορά κάθε φορά... 

de facto λοιπόν η βελτίωση σου είναι συνεχής και τα όρια της θα τα θέτεις εσύ... ;)

  Αυτό το... "ακούω την διαφορά κάθε φορά"... Νίκο, είναι μια πονεμένη ιστορία!  Ακουστικά - ηχειάκια του λάπτοπ - στέρεο σαλονιού - ηχεία 2.1 του Pc....  Περνάω απ' όλα 2-3 φορές για να "βγάλω" κάποιο συμπέρασμα....πλάκα πλάκα πάντως άρχισα να το συνηθίζω :P :P :P                 

Καλα κρασιά. .. εγω είπα να στείλω κσμια διαφωνία με κιθαρες εσεις ονειρεύεστε γσιδουροφωνες....

  Κιθάρα Mr Jim πλέον παίζει και η κάθε κουτσή Μαρία, φωνή όμως...;;;  ::) ;)    Όσο για τις δι(α)φωνίες, den mporo na po oti katalava akrivos ti enois!  ??? 

πολύ Camel λέμε.....

  Και να σκεφτείς μόνο το Nude (αγαπημένο άσμα το Lies...) έχω ακούσει από αυτούς....παρεμπιπτόντως, το ξανάκουσα πριν μερικές μέρες....σύμπτωση;  ??? 

..... έχει όλα αυτά που λείπουν από το Space Quest

  Στράτε μου το Space quest γράφτηκε πριν 2,5-3 χρόνια και τελικά δεν μου πήγε η καρδιά να του αλλάξω ύφος και κατεύθυνση.....Όταν το έγραφα έτσι μου βγήκε και, παρ'όλο που είπα ότι θα το αλλάξω,  δεν τό'κανα.....if you know what i mean!  Όσο και αν ακούγετε γελοίο και χαζό,  όλα τα κομμάτια μου (με τα φάλτσα και τα λάθη τους, την καραερασιτεχνική παραγωγή-μίξη τους και φυσικά την απλότητά τους...) τα νιώθω, πως να το πω, .....δικά μου και "αντιστοιχούν" στην εκάστοτε χρονική στιγμή που γράφτηκαν.   

 

Ασύμμετρα χτυπήματα στα τύμπανα, παιχνίδι με τους χρόνους, συνθοπλάτες, τα πάντα όλα μέσα, και μάλιστα πολύ ωραία βαλμένα, όπως πρέπει, έτσι ώστε να κολακεύουν το σύνολο.

 

    Αυτή την φορά τα τύμπανα μου πήραν περισσότερη ώρα να τα φτιάξω απ'όλες τις κιθάρες μαζί........ Χαίρομαι που δεν πήγε χαμένος ο κόπος μου... :D    Όσο για τις συνθοπλάτες :P, πήρα το track με την rythm, αντιγραφή και πέρασμα πάνω του ένα "περίεργο" preset του guitar ring ......τόσο απλά! ::)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

if you know what i mean!  Όσο και αν ακούγετε γελοίο και χαζό,  όλα τα κομμάτια μου (με τα φάλτσα και τα λάθη τους, την καραερασιτεχνική παραγωγή-μίξη τους και φυσικά την απλότητά τους...) τα νιώθω, πως να το πω, .....δικά μου και "αντιστοιχούν" στην εκάστοτε χρονική στιγμή που γράφτηκαν.

Of course i do.

Ότι έγραψες φυσικά και ισχύει βρε Φώτη.

 

Αυτή την φορά τα τύμπανα μου πήραν περισσότερη ώρα να τα φτιάξω απ'όλες τις κιθάρες μαζί........ Χαίρομαι που δεν πήγε χαμένος ο κόπος μου... :D    Όσο για τις συνθοπλάτες :P, πήρα το track με την rythm, αντιγραφή και πέρασμα πάνω του ένα "περίεργο" preset του guitar ring ......τόσο απλά! ::)

Όχι απλά δεν πήγε χαμένος ο κόπος σου, αλλά ... πολλά κομμάτια σου θα ήταν ένα σκαλί πάνω αν είχαν αυτά τα χαρακτηριστικά.

Είναι και το ύφος σου prog, και το χρειάζεται. :)

 

Είδες καμιά φορά τι απλό που είναι να "ακούγονται σύνθια" σαν πλάτες?

 

Συνέχισε έτσι.

Εμπλουτίζεις τα κομμάτια σου με τα εργαλεία που χρειάζεται το στυλ σου για "να δείξει".

 

Και πάλι ΕΥΓΕ!!!!

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Αυτό το... "ακούω την διαφορά κάθε φορά"... Νίκο, είναι μια πονεμένη ιστορία!  Ακουστικά - ηχειάκια του λάπτοπ - στέρεο σαλονιού - ηχεία 2.1 του Pc....  Περνάω απ' όλα 2-3 φορές για να "βγάλω" κάποιο συμπέρασμα....πλάκα πλάκα πάντως άρχισα να το συνηθίζω :P :P :P                      Κιθάρα Mr Jim πλέον παίζει και η κάθε κουτσή Μαρία, φωνή όμως...;;;  ::) ;)    Όσο για τις δι(α)φωνίες, den mporo na po oti katalava akrivos ti enois!  ???    Και να σκεφτείς μόνο το Nude (αγαπημένο άσμα το Lies...) έχω ακούσει από αυτούς....παρεμπιπτόντως, το ξανάκουσα πριν μερικές μέρες....σύμπτωση;  ???    Στράτε μου το Space quest γράφτηκε πριν 2,5-3 χρόνια και τελικά δεν μου πήγε η καρδιά να του αλλάξω ύφος και κατεύθυνση.....Όταν το έγραφα έτσι μου βγήκε και, παρ'όλο που είπα ότι θα το αλλάξω,  δεν τό'κανα.....if you know what i mean!  Όσο και αν ακούγετε γελοίο και χαζό,  όλα τα κομμάτια μου (με τα φάλτσα και τα λάθη τους, την καραερασιτεχνική παραγωγή-μίξη τους και φυσικά την απλότητά τους...) τα νιώθω, πως να το πω, .....δικά μου και "αντιστοιχούν" στην εκάστοτε χρονική στιγμή που γράφτηκαν.        Αυτή την φορά τα τύμπανα μου πήραν περισσότερη ώρα να τα φτιάξω απ'όλες τις κιθάρες μαζί........ Χαίρομαι που δεν πήγε χαμένος ο κόπος μου... :D    Όσο για τις συνθοπλάτες :P, πήρα το track με την rythm, αντιγραφή και πέρασμα πάνω του ένα "περίεργο" preset του guitar ring ......τόσο απλά! ::)

 

μα προφανώς η κουτσή Μαρία παίζει!

το θέμα θα ήταν να παίζει κι η κουλή... :P

 

τώρα για διαφωνίες, ρώτα τον διορθωτή του κινητού, αλλά και πάλι καλό βγήκε....

Η διαφωνία είναι καλό πράγμα, ακόμα και στη μουσική.

 

Πάντως παράξενο να σου βγήκε τόσο camel μόνο με το nude και όχι τα αντιπροσωπευτικά τους.

Εχεις μια σεβεντίλα στα κομμάτια σου....

 

(καλό είναι αυτό...  ;D)

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου