Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για μουσική ανάλυση ενός κομματιού (εργασία)


ATD

Προτεινόμενες αναρτήσεις

No offense φίλε ATD αλλά... πολλές βεβαιότητες μαζεμένες για κάποιον που "βρίσκει μόνο το ρεφραίν".

Παράξενη επιλογή καριέρας αν είσαι τόσο προκλητικά αδιάφορος για τα πολύ βασικά έστω απ' τα "προβλήματα" των μουσικών.

 

 

Ναι, για αυτό που ξέρω μπορώ πιστεύω να έχω άποψη όπως κεσύ για περί θεωρίας. Για έλα όμως σε κανένα στούντιο και τα λέμε.. εκτός άμα έχεις την ψευδαίσθηση πως το τεχνολογικό κομμάτι είναι εξίσου εύκολο με το θεωρητικό/παραδοσιακό.

 

Όσο για την επιλογή καριέρας πιστεύω πως αυτό αφορά εμένα.

 

Για το αδιάφορος, ναι είμαι. Είμαι αδιάφορος για κάτι που δεν έχει άμεση σχέση με την ειδικότητά μου, το ομολογώ. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 85
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δε θα επεκταθείς αλλά μόλις επεκτάθηκες.. τέλος πάντων, δε μπορούμε να συμφωνούμε σε όλα.. αλλά να ξέρεις πως άλλο ο μουσικός και άλλο ο ηχολήπτης.. δεν είναι το ίδιο  και άμα πιστεύεις πως είναι δεν επιδέχεσαι συνέχεια της συζήτησης.

 

φίλε, και οι δυό τραβάνε ένα κάρο.

και αν δεν μπορούν να συνεννοηθούν το κάρο δεν πάει.

 

κάπου το έχεις δει εξ αρχής λάθος.

ευτυχώς έχεις πολύυυυυυ χρόνο μπροστά σου να το διορθώσεις.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε καλά ξεκίνησες, αλλά στην πορεία ήσουν υπερβολικός. Μέτρια προσπάθεια για τρολάρισμα, σου βάζω 2 στα 5.

 

 

Δε χρειάζεται να εκράσεις μια άποψη που δεν είναι τεκμηριωμένη. Ναι, τρολλ είμαι γι'αυτό και είμαι μέλος 2+ χρόνια και μόλις τώρα άνοιξα thread ακριβώς επειδή περίμενα πότε θα είσαι εσύ online και θα είσαι στο forum για να το γράψω και να το δεις και να σχολιάσεις.. πιστεύεις πως είσαι πολύ έξυπνος τώρα  που το έγραψες αυτό , τα λέμε στον ΟΑΕΔ για αναζήτηση δουλείας όσο εγώ το τρολλ  βγάζω 4ψήφια όντας ηχολήπτης :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε, και οι δυό τραβάνε ένα κάρο.

και αν δεν μπορούν να συνεννοηθούν το κάρο δεν πάει.

 

κάπου το έχεις δει εξ αρχής λάθος.

ευτυχώς έχεις πολύυυυυυ χρόνο μπροστά σου να το διορθώσεις.

 

Άποψή σου. Υποκειμενική και αβάσιμη αλλά έχεις το δικαίωμα να την εκφράσεις εφόσον επιτρέπεται :) lucky for you, ζεις στην Ευρώπη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ το τρολλ  βγάζω 4ψήφια όντας ηχολήπτης :)

 

wow! impressed.....

 

πρόσεξε μόνο, την επόμενη φορά που σου πουν οι u2 σβήσε το κουπλε να το ξαναπεράσουμε μη σβήσεις τη γέφυρα....

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κομάτι είναι 9/8 κλασικό ζειμπέκικο αλλά μπορεί να το μετρήσεις σαν διπλά 3/4 οπότε εξαρτάται το πως το μετράς.

 

Στο ρεφραίν εκεί που λέει "κάθε κάμαρα κελί..." κάνει reset στο 1ο μέτρο των 9/8 ( ή 3/4) και δεν ολολκληρώνει το μέτρο... αυτό είναι όλο δεν έχει τίποτα άλλο.

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

wow! impressed.....

 

πρόσεξε μόνο, την επόμενη φορά που σου πουν οι u2 σβήσε το κουπλε να το ξαναπεράσουμε μη σβήσεις τη γέφυρα....

 

Είσαι πάρα πολύ αστείος είμαι σίγουρος πως ποτέ σου δε θα χρειαστεί να δουλέψεις επειδή προσλαμβάνουν άτομα που έχουν κάφρικο χιούμορ :D Wait.. no they don't :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου