Προς το περιεχόμενο

Κιθάρες και ενισχυτές on the G.A.S. list...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 66
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

.... και έναν  Marshall 1959SLP,..

 

Ενα Plexi θελω ρε παιδια. Ζηταω πολλα?

 

Να προσθέσω επειδή είμαι παθών (έχω 1959HW) ότι χρειάζεσαι και τον ανάλογο χώρο με τον συγκεκριμένο και άλλους ενισχυτές ίδιας φιλοσοφίας. Χωρίς καμία υπερβολή, με το volume στο 1 είσαι κοντά στη διατάραξη κοινής ησυχίας. Παίζει ρόλο το bias και η ευαισθησία των μεγαφώνων αλλά χωρίς πετάλια για τον ήχο που οι περισσότεροι από εμάς θέλουμε χρειάζεσαι:

 

Ωτοασπίδες

Καλώδιο εικοσάμετρο ή guitar wireless

Ανάλογο χώρο

 

Προσωπικά να τα δώσω όλα και να κρατήσω μία κιθάρα και έναν ενισχυτή αν είχα ένα σπίτι που οι γείτονες θα ήταν (και από τις τέσσερις πλευρές) τόσο μακριά που θα χρειαζόμουν τηλέφωνο για να μιλήσω. Την ησυχία μου θέλω και να κάνω θόρυβο όποτε θέλω εγώ χωρίς να ενοχλώ κανέναν.

 

Μη πει κανείς για attenuator... Ένα καλό attenuator κοστίζει κοντά στο χιλιάρικο και πάντα χαλάει τουλάχιστον το feel, σχεδόν πάντα και τη χροιά του ήχου. Ειδικά όταν κατεβάζεις το volume σε επίπεδα ψιθύρου.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

0141010303_gtr_frt_001_rr.jpg

 

Fender Dave Murray sig.

 

Ωραιος συνδυασμος παλιου με καινουριου οπτικα και σκοτωνει ηχητικα. Αν ειχε και ενα παραπανω ταστο.. Παντα το σηκωμα τριημιτονιου στην μι καντινι για να φτασεις την τελικη μι μου φαινεται σαν ρωσικη ρουλετα  :-\

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επαναφέρω το θέμα, ναι, ξανά με Kiesel:

 

 

a6h-b-cs-50-krgBackSides-mt-bph-stjf-r20-efb-dba-dsls-50-krgdiamond-51-blackonsilverlogo-132973_gallery.jpg

Εχει ανέβει τρελά η παραγωγή των κιζελ μετά την αλλαγή του ονόματος. Δεν έχω παίξει με νέα και ελπιζω να έχουν κρατησει την παλιά καλή ποιότητα κατασκευης. Οπτικά βέβαια σκοτώνουν. Μιλάμε για ότι ξυλολαγνεία θέλει ο καθένας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ok κατι κανει η κιθαρα της Ριτα Ρεπουλσα που ανεβασε ο Εκτορας, αλλα νομιζω θα πιω απ'την σαμπανια της Kiesel του Greg Howe, cheers. ;)

 

images?q=tbn:ANd9GcSQmPOuf2KkcOAqQZWce5RmwggS0frAud1oSBk1jijfBTzJKrl7

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου