Προς το περιεχόμενο

To SG, or not to SG...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγω εχω ακουσει οτι η sg εχει την αισθηση της lp με λεπτο strato ηχο.δεν θυμιζει δλδ humbuckers.

ισχυει κατι τετοιο η μου ειπαν βλακειες??? :oops: :roll:

 

α! και οσον αφορα την πρωτη κιθαρα....ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΟΥΛΑΜΕ ΠΟΤΕ!!γνωμη μου...

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 35
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

εγω την πρωτη μου ηλεκτρικη την πουλησα(εδωσα) σε αν πολυ καλο μου φιλο για να αρχισει!ειναι κακο??(και μαληστα του επεσε του μ@Λ@%4 πριν απο λιγες εβδομαδες και ραγησε το μπρατσο (epiphone g-400) :evil:

Practice cures most tone issues - John Suhr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Gas = Taq = Elavd = Abraxas = Superfunk = Takis = ήή όσοι έχουν τουλάχιστον πάνω από 5 κιθάρες 2 ενισχυτές και ΚΑΤΩ από 3 παντελόνια και 1 ζευγάρι σεντόνια! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

 

GAS (Gear aquisition syndrome) είναι όταν σκέφτεσε ποια θα είναι η επόμενη αγορά που θα κάνεις πριν ακόμα πατίσεις το κουμπί της παραγγελίας στην κιθάρα που αγοράζεις τώρα!

 

Ή αλλιώς:

How many guitars are enough???

 

ONE MORE!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Εγώ ήδη την ψήνω σιγά-σιγά... :lol: :lol:

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω εχω ακουσει οτι η sg εχει την αισθηση της lp με λεπτο strato ηχο.δεν θυμιζει δλδ humbuckers.

ισχυει κατι τετοιο η μου ειπαν βλακειες??? :oops: :roll:

 

 

βλακειες με ΠΕΡΙΚΕΦΑΛΑΙΑ σου ειπαν...ρε τι πινουν εκει στη Ζακυνθο αυτοι που σου λενε τετοια κουφα??? :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να κανω λοιπον; Δεν μου παει η καρδια να την πουλησω' date=' αλλα εχει νοημα να κραταω μια κιθαρα που παικτικα δεν με ικανοποιει;;;[/quote']

 

Αν οικονομικά το αντέχεις, απλά πάρε μια κιθάρα που σε ικανοποιεί (διαφορετικού προσανατολισμού προφανώς) και κράτα αυτή που έχεις.

 

Προσωπικά προσπαθώ να μην πουλάω τίποτα, εκτός αν δεν υπάρχει άλλη επιλογή. ¶λλωστε κάποια στιγμή μπορεί να χρειαστεί, που ξέρεις. Ειδικά όταν πρόκειται και για ένα όργανο σαν την Angus.

..there's too much panic in this town...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω εχω ακουσει οτι η sg εχει την αισθηση της lp με λεπτο strato ηχο.δεν θυμιζει δλδ humbuckers.

ισχυει κατι τετοιο η μου ειπαν βλακειες??? :oops: :roll:

 

 

βλακειες με ΠΕΡΙΚΕΦΑΛΑΙΑ σου ειπαν...ρε τι πινουν εκει στη Ζακυνθο αυτοι που σου λενε τετοια κουφα??? :lol:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

αφες αυτοις νικο.... το πολυ λαδοτυρι τους εχει βαρεσει κατακουτελα απ οτι καταλαβα.... :wink:

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά εγώ είμαι και ψιλοχαζοαισθηματίας με αυτά και δεν μου πάει καρδιά γενικώς να δίνω κάτι με το οποίο έχω περάσει διάφορα μαζί του! Και γιαυτό το δωμάτιό μου έχει γεμίσει με τρελές σαβούρες!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Μην την πουλήσεις!!!! :wink: Αργά ή γρήγορα θα έρθει η στιγμή που το ποσό που θα πάρεις σήμερα, θα σου φανεί μικρό αντάλλαγμα για την πρώτη σου κιθάρα.:cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε spimav_z αν η συγκεκριμένη SG αντί για διπλούς έχει P-90s μπορεί και να μην σου λένε βλακείες! Αυτές οι κιθάρες είναι πιό κοντά στις strat αλλά με πιό "τραχύ" και "χύμα" ήχο από τις φέντερ!

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ την πούλησα στον χρόνο γιατί ήταν μια ibanez RG360 που δεν μου πήγεναι καθόλου. Ειδικά όταν ανακάλυψα τον ήχο και το feeling της SG λέω ΕΔΩ είμαι και ΑΥΤΗ είναι η πρώτη μου κιθάρα. Αυτή βέβαια είναι από τα τελευταία πράγματα που θα πουλαγα για να μην μπω φυλακή σε κάποιο πιθανό (χτύπα ξύλο) χρέος :twisted:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου