Προς το περιεχόμενο

To SG, or not to SG...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η συγκεκριμένη sg δεν έχει p90's. Αν δεν κάνω λάθος πρέπει να έχει τους κλασσικούς PAF 57. ¶ρα στο μόνο που μπορεί να μοιάζει με κάποιο fenderiko είναι ίσως το χρώμα...(Μαόνι+PAFS+SET NECK=KAMIA ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΣΤΡΑΤΟ, ΤΕΛΕ). Όσων αφορά τις πρώτες κιθάρες γνώμη μου είναι ότι πρέπει να μένουν στο σπιτάκι μας... Εμένα η πρώτη μου κιθάρα ήταν μια squire strato by fender. Όσο τραγική και να ήταν ποτέ δε σκέφτηκα να τη δώσω...(τώρα και να ήθελα το ποιος θα την έπαιρνε είναι μια άλλη ιστορία!!!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 35
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Βασικά εγώ είμαι και ψιλοχαζοαισθηματίας με αυτά και δεν μου πάει καρδιά γενικώς να δίνω κάτι με το οποίο έχω περάσει διάφορα μαζί του! Και γιαυτό το δωμάτιό μου έχει γεμίσει με τρελές σαβούρες!

 

 

 

...τελείως έτσι κι εγώ....ειδικά κιθάρα δεν πουλάω με τίποτε...

Μα καθόλου δεν αγαπάς τους ανθρώπους ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ έχω πλέον πεισθεί 100% πως η 1η μου κιθάρα (μια Ibanez GRX70) δεν μου ταιριάζει και στον ήχο και στο feeling του μπράτσου...σε όλα! Αλλά δεν σκέφτηκα ποτέ να την πουλήσω γιατί απλά είναι η 1η μου κιθάρα!!! :wink:

 

Τώρα για το "ταυράκι" νομίζω πρέπει να του κάνεις ένα καλό set-up και με το όργανο σε καλή κατάσταση να ελέγξεις αν σου κάνει ή όχι. Εγώ πάντως (και νομίζω το avatar μου αρκεί για να το καταλάβεις...) δεν θα πούλαγα μια SG ποτέ!

 

Α, και μιας και αναφέρθηκαν διάφορα πιο πριν για τον ήχο της SG...σχέση με Strat δεν έχει φυσικά! Ακούγεται πιο ζεστός και γεμάτος ο ήχος της SG (κάτι περίεργοι και μάλλον...βαρήκοοι στο noiz το αποκαλούν "μουντάδα", "λάσπη" κλπ. συκοφαντικά! :D :D :D ) σαφώς λιγότερο κομπρεσσαρισμένος από τις LP και στα δικά μου αυτιά πιο high output. Πάντως ακόμα και από μια strat με διπλό bridge μαγνήτη απέχει αρκετά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απόλα τα όργανα απέχει αρκετα :wink: Τι να λέμε :mrgreen: Βασικά αυτή είναι και η ομορφιά του κάθε όργανου με χαρακτήρα.... Ότι απέχει αρκετά από όλα τα υπόλοιπα..... Let There Be Rock :twisted:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά εγώ είμαι και ψιλοχαζοαισθηματίας με αυτά και δεν μου πάει καρδιά γενικώς να δίνω κάτι με το οποίο έχω περάσει διάφορα μαζί του! Και γιαυτό το δωμάτιό μου έχει γεμίσει με τρελές σαβούρες!

...τελείως έτσι κι εγώ....ειδικά κιθάρα δεν πουλάω με τίποτε...

Κι εσείς ε;; Ρε παιδιά, τι είναι αυτό; Καταστροφή... Πώς θα γίνουμε λιγότερο γούτσου-γούτσου;;; :lol: :?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Gas = Taq = Elavd = Abraxas = Superfunk = Takis = ήή όσοι έχουν τουλάχιστον πάνω από 5 κιθάρες 2 ενισχυτές και ΚΑΤΩ από 3 παντελόνια και 1 ζευγάρι σεντόνια! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

σωστοοοος!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Gas = Taq = Elavd = Abraxas = Superfunk = Takis = ήή όσοι έχουν τουλάχιστον πάνω από 5 κιθάρες 2 ενισχυτές και ΚΑΤΩ από 3 παντελόνια και 1 ζευγάρι σεντόνια! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

σωστοοοος!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

 

εσύ μη μιλάς!! Πήρες καινούργιο κρεβάτι!! :P 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εσύ μη μιλάς!! Πήρες καινούργιο κρεβάτι!! :P 8)

 

για ξεκαρφωμα ρε στην γεωργια...οτι και καλα δεν χαλαω ολα τα λεφτα μου σε κιθαρες και ενισχυτες αλλα και σε ρουχα,πραγματα για το σπιτι κτλ... :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χεχε

 

Αν εμείς έχουμε μια φορά πρόβλημα με το γκας οι γυναίκες έχουν 50!! Τσαντάκια, μπλουζάκια, δαχτυλίδια, μπλιμπλίκια, ζακετάκια, παπούτσια, φορέματα, ζώνες και αστα να πάνε!!! :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εμείς έχουμε μια φορά πρόβλημα με το γκας οι γυναίκες έχουν 50!! Τσαντάκια' date=' μπλουζάκια, δαχτυλίδια, μπλιμπλίκια, ζακετάκια, παπούτσια, φορέματα, ζώνες και αστα να πάνε!!! :lol: :lol: :lol:[/quote']

 

ασε παρη αυτο ακριβως που λες το ζω καθημερινα και ισως ειναι αυτο που με εχει σωσει απο την γκρινια...

με το που δω καινουριο μπλουζακι,τσαντουλα κτλ,της πεταω ενα:"παλι αγορασες ρουχα;τοσα εχεις...μην μου λες εμενα μετα για τις κιθαρες...",και μου απανταει απλα με ενα χαμογελο κατανοησης σαν να μου λεει.."δικιο εχεις τελικα και εγω τα ιδια κανω..." :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου