Προς το περιεχόμενο

Return of the body... swappers!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βαρέθηκες το σχήμα της κιθάρας σου; Σ'έπιασε ξαφνικά μια τρέλα να πάρεις επιτέλους εκείνη την flying V που ήθελες από πιτσιρικάς; Δεν έχει πάτο το gas-ο-πήγαδό σου; Ορίστε λοιπόν, πάρε μια τέτοια κι είσαι έτοιμος!  ;D

 

pons-revolution-modular-guitar-13.jpg?auto=format%2Ccompress&ch=Width%2CDPR&dpr=2&fit=clip&h=347&q=40&rect=0%2C134%2C960%2C540&w=616&s=eea5bf463150483a9eb9f32537026417

 

Σαν ιδέα, δεν είναι άσχημη. Βλέποντας όμως τις φωτογραφίες, δεν ξέρω αν θα το'κανα το βήμα... Και κάπου εδώ ας μιλήσουμε και για τα κσύλα - ή μάλλον την έλλειψη (περίπου) αυτών!  >:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Και ΜΟΝΟ που «αγνοεί» το headstock ως μέρος του σχεδίου μια κιθάρας, άκυρο από εμένα.

Έχω και πολλές άλλες ενστάσεις, αλλά αυτή είναι η βασικότερη.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά...  (για καθίσματα τουαλέτας... λίιιιγο μεγαλύτερη τρύπα θέλουν).

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Εγώ πάλι, βρίσκω την ιδέα επαναστατική και αν το διευρύνει λιγάκι παραπάνω με διαφορετικούς συνδυασμούς μαγνητών και μεγαλύτερη ποικιλία σε scale lengths, η ιδέα γίνεται ακαταμάχητη...

Τα ξύλα που ανέφερε κάποιος πιο πάνω, δεν λείπουν καθόλου, ίσα ίσα ολόκληρη η κιθάρα είναι ξύλινη!!!

Μια τύπου 335 με το μεγάλο όμως scale length και καλούς humbuckers θα μου άρεσε πολύ κι αν την βαριόμουν, θα έβαζα το body της tele!!! ;D

 

Κατι σαν την 1η αλλά με humbuckers...

https://www.instagram.com/p/BPmTHPDhBi6/?tagged=ponsguitars 

 

Ααα, κι αν θέλω να ταξιδέψω, παίρνω μόνο το core και έχω αμέσως travel guitar ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου