Προς το περιεχόμενο

Στράτο- Στρατούλα..My first Strat build!


argytar

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δυστυχώς δεν χωράει η νέα υπογραφή.

αδμινζ, ανεβάστε τον αριθμό χαρακτήρων...

 

θενξ για τα σκολιά σας.

 

βασικά, το μάτι το ακόνισα πρωί πρωί και γιαυτό είχα καλή επίδοση...  ;D

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

To wood matters το απομυθοποιήσαμε αφού. Τιμής ένεκεν υπάρχει σαν αξίωμα, όχι σαν θεώρημα.

 

Η γνώμη μου είναι ότι μετά τις παρεμβάσεις alter-body (ψάχνουμε εναλλακτικές του κσύλου από τώρα), και την ομολογουμένως εξαιρετική εκτέλεση, το προϊόν αναβαθμίστηκε. Ο διάολος κρύβεται στις λεπτομέρειες. Προχώρα το! (κράτα κι ένα στομωμένο νυστέρι, για να χαράξεις lacquer checking)

 

To μόνο που δεν με αρέσκει, έιναι η θέση και η ένταση του forearm contour. Το προτιμώ πιο ομαλό (ήπια καμπύλη που "αποτομαίνει" προς την άκρη) και πιο κάθετο προς τον άξονα μανικιού.

 

Υ.Γ. Αν το Korina αυτό είναι του Σοφιανού, είναι χάρμα. Απίστευτα ελαφρύ. Έχω πάρει κι εγώ καναδυο και σκέφτομαι και μανίκια...

Hλιθιούθιερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To wood matters το απομυθοποιήσαμε αφού. Τιμής ένεκεν υπάρχει σαν αξίωμα, όχι σαν θεώρημα.

 

Η γνώμη μου είναι ότι μετά τις παρεμβάσεις alter-body (ψάχνουμε εναλλακτικές του κσύλου από τώρα), και την ομολογουμένως εξαιρετική εκτέλεση, το προϊόν αναβαθμίστηκε. Ο διάολος κρύβεται στις λεπτομέρειες. Προχώρα το! (κράτα κι ένα στομωμένο νυστέρι, για να χαράξεις lacquer checking)

 

To μόνο που δεν με αρέσκει, έιναι η θέση και η ένταση του forearm contour. Το προτιμώ πιο ομαλό (ήπια καμπύλη που "αποτομαίνει" προς την άκρη) και πιο κάθετο προς τον άξονα μανικιού.

 

Υ.Γ. Αν το Korina αυτό είναι του Σοφιανού, είναι χάρμα. Απίστευτα ελαφρύ. Έχω πάρει κι εγώ καναδυο και σκέφτομαι και μανίκια...

 

Το forearm εχω την αισθηση οτι αν το πειραξω τωρα θα εχω θεμα... Θα ασχοληθώ με το πίσω μέρος αν πιστεύετε οπτι περνάει το μπροστά και δεν εχουμε καποια αλλη προσθηκη.

Εννοειται θα το δουλεψω λιγο ακομα να μαλακωσει αλλα στο τελος ας γινει και το πισω κλπ κλπ

 

Το Κορίνα είναι το Σοφιανού πανέμορφο ευκολοδούλευτο πανάλαφρο. Εχω παραγγειλει άλλα τρία σώμτα γιατί πρέπει να ξαναγίνει η cabronita οπότε καλό καιρό να χει και βλέπουμε!!

 

 

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To wood matters το απομυθοποιήσαμε αφού. Τιμής ένεκεν υπάρχει σαν αξίωμα, όχι σαν θεώρημα. 

 

ε ναι.

Κι εγώ ανέκαθεν το είχα εκεί με ...σκωπτική διάθεση πρός το nickνεημ μου.

 

8)

 

...στην τελική όλοι κσέρουμε οτι alder = full sound, swAsh = bass+treble, mahogany = metal  :D

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νταξει το φωτομπακετ δεν δεχεται πλεον 3rd party hosting αν δεν πληρωσεις 400 dollars

Εχει φαει τρελο κραξιμο αλλα δεν πτοειται γιατι τα πηρε απο εταιριες που το ειχαν αναγκη για να μην καταρρευσει το customer support τους.

Εχει εκνευρισει πολυ κοσμο.

 

Εδω απλα μας χαλασε το θρεντ και ΟΛΑ τα άλλα που εχω κανει για κατασκευες... Σορρυ παιδες

 

Θα προσπαθησω να το συνεχισω σνεβαζοντας απλα photos στην σπαντηση. Αν καποιος εχει καμια ιδεα λετ μι νωου

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Anyways

 

Το πισω μερος ειναι NOS προς το παρον οπως λεει και ο alderbody

 

Οταν μπορεσω θα κανω ενα recap του θέματος.

(Με φωτοζ)

Θα τελειώσω το βάψιμο πίσω (θελει proderm ακομα) και μετά θα αρχισει  το ρελικάρισμα

 

13433-190717172521.jpeg

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου