Προς το περιεχόμενο

(Ούτε) όλοι μαζί μπορούμε


trolley

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Κύριε Κανιμόθριε μιας και ζεις στα εξωτερικά και με βάση κυρίως την τελευταία παράγραφο, να σου συστήσω έναν μέλλοντα βουλευτή και πιθανό Υπ.Πο.

http://www.iefimerida.gr/news/350666/tis-eyhes-toy-prokopi-paylopoyloy-piran-sakis-royvas-kai-katia-zygoyli-eikona

 

Θα κάνω και εγώ πολιτική συζήτηση.  ;D ;D

 

Ότι πήγε η Ζυγούλη στον ΠτΔ μας πείραξε,

Ότι ο Πρόεδρος φοράει τρείς πήχες μεγαλύτερο - δανεικό- τρίκουμπο (και κουμπώνει και το τελευταίο κουμπί) κoστούμι από τα αζήτητα του Καρούζου το 1993,  στο ντούκου.  ;D ;D

 

@Tam tam το χα πάρει εκείνο το Status.  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 419
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Moderator

...

@Tam tam το χα πάρει εκείνο το Status.  ;D

 

Δεν πιστεύω να χρωστάει τίποτα λεφτά στην εφορία ο Λυμπέρης έτσι?  ;D ;D ;D

Θα γίνει χαμός λέμε. Θα βγει άκυρη η συνέντευξη. Ως μη γενόμενη και υποκριτική.  :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πιστεύω να χρωστάει τίποτα λεφτά στην εφορία ο Λυμπέρης έτσι?  ;D ;D ;D

Οι "πτωχευμένοι" δε χρωστάνε. Κάνουν πολυτελή ζωή σε Βραζιλία, Μύκονο και Νέα Υόρκη με τα λεφτά που δεν έχουν.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Για την τάξη των πραγμάτων θα ήθελα να πω πως ο φίλος φάσιον έχει απόλυτο δίκιο.

Είτε όλοι είτε κανένας! Αναφέρομαι στον συντονισμό της συζήτησης.

Χτες έγιναν επιπλήξεις στον Auditory γιατι πολιτικολογούσε και σβήστηκαν ποστ του. Και όχι μόνον τα δικά του. Οι υπόλοιποι όμως δεν θίχτηκαν τόσο ώστε να μην μας μιλάνε κιόλας... Είναι εδω και συμμετέχουν.

 

Απο σήμερα το πρωί μπήκα στην διαδικασία να λογοκρίνω κάθε ποστ που δεν είχε πολιτιστικό χαρακτήρα και ξέφευγε απο το θέμα. Ενδιαφέρον το παρόν θέμα αλλά στην Ελλάδα κάποια θέματα είναι ταμπού και οδηγούν σε μαλιοτραβήγματα εξ ορισμού. Σαββόπουλος π.χ.

 

Κι ενω η ώρα περνάει συνειδητοποιώ πως αυτό που κάνω είναι λάθος. Ποιός είμαι εγω που θα κρατήσω το επίπεδο με κοπτοραπτική, εκεί που νομίζω πως πρέπει να είναι; Οχι απολιτίκ αλλά χωρίς παραπληροφόρηση και σουπα, μούπες. Οταν έξω στην καθημερινότητα τα πάντα πλέον ορίζονται με πολιτικούς όρους και όλοι ξέρουν τι ζητάει η τρόικα απο το υπουργείο (or so they think). Απο τα καφέ μέχρι το μπακάλικο.

Αλλά και πάλι η Espresso εκεί είναι για όσους έχουν όρεξη. Κι εδω όμως ρε φιλαράκια;

 

Ξέρετε επίσης πως αν δεν σπάσεις αυγά, ομελέτα δεν γίνεται κι εμείς σαν συντονιστές καλούμαστε να επεμβαίνουμε χωρίς να στενοχωρούμε τον ένα ή τον "αντίπαλο" του.

Εμ... Δεν γίνεται. Κι απο την άλλη, άνθρωποι είμαστε κι εμείς και κάποιο λάθος θα κάνουμε είτε γιατι μας ξέφυγε είτε γιατί απλά δεν παρακολουθήσαμε όλη την στιχομυθία. Αλλά είναι πολύ λίγα συγκριτικά και έχω εμπιστοσύνη στους συντονιστές.

 

Πήγα για μπάνιο λοιπόν και τωρα που επέστρεψα είδα πως η κουβέντα πήγε αναπόφευκτα στο χρωστάει - δεν χρωστάει ο Σκάι, πόσο κοστίζει η ΕΡΤ και τι σημαίνει ανθρωπιστική βοήθεια όταν δεν προέρχεται απο συγκεκριμένους, μη εγκεκριμένους... Αντε πάλι μια απ τα ίδια και δεν καταλαβαίνετε εσείς κλπ. Νισάφι πια... λέω εγώ. Αλλά μάλλον όχι ο κόσμος.

 

Στο τελος ξέρετε τι μένει; Αυτό που είπε ο harilatron πιο πάνω.

Μένουμε μια κοινωνία που αναζητά το αρνητικό του διπλανού της. Ευκολάκι!

 

Δείτε τι μας ενώνει.

Συζητήστε σαν να έχετε κοινά και εν μέρει κοινή κατανόηση και οπτική, αφού όλοι μας κάτι γρατζουνάμε και ζούμε στην κοσμάρα μας.

 

Ποιος άλλος σας κατάλαβε περισσότερο απο έναν άλλο μουσικό;

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ποστ αυτό το είχα ξεκινήσει πριν γράψει ο Γιάννης.

Αλλά ...το βάζω ούτως ή άλλως.

 

Δεν ξέρω αν είναι θέμα ευθιξίας, ή ότι άλλοι είναι πιό χοντρόπετσοι από τους άλλους..

το θέμα είναι ότι ο auditory δεν είναι εδώ και το νοιζ φτωχαίνει.

και μη μου πείτε ότι το κάνω μελό.

 

άποψή μου είναι, πολιτική δεν είναι, και ελπίζω να είναι σεβαστή.

 

όσο περί πολιτικών ή χρεών καναλιών θα ήθελα να νομίζω ότι του καθενός τα ποστ είναι ευθύνη δική του και όχι του χώρου.

Εδώ ακόμα και στο facebook διαβάζουμε σημεία και τέρατα και ούτε που επεμβαίνει η κεντρική του διαχείριση. Μάλλον επεμβαίνει επιλεκτικά. Και είναι πολύ κακό για το fb.

 

είχα την εντύπωση ότι εδώ δεν σβήνονται ποστ.

ίσως ένα κλείδωμα να έριχνε αδρεναλίνες...

 

μπορεί να κάνω λάθος.

 

my 2 cents που λεν....

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πιστεύω να χρωστάει τίποτα λεφτά στην εφορία ο Λυμπέρης έτσι?  ;D ;D ;D

Θα γίνει χαμός λέμε. Θα βγει άκυρη η συνέντευξη. Ως μη γενόμενη και υποκριτική.  :D

 

Φυσικά και χρωστάει. Όλοι οι επιχειρηματίες στην Ελλάδα χρωστάγαν, από τον πιο μικρό έως τον πιο μεγάλο. Και όλοι τη γλύτωσαν χωρίς να αποζημιώσουν κανέναν και φεσώνοντας τη μισή αγορά - προμηθευτές, ενδιάμεσους, διανομείς, εταιρίες κούριερ, τράπεζες τους πάντες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλοι οι επιχειρηματίες στην Ελλάδα χρωστάγαν, από τον πιο μικρό έως τον πιο μεγάλο. Και όλοι τη γλύτωσαν χωρίς να αποζημιώσουν κανέναν και φεσώνοντας τη μισή αγορά - προμηθευτές, ενδιάμεσους, διανομείς, εταιρίες κούριερ, τράπεζες τους πάντες.

 

Όλοι; Υπερβολή.

Εκτός αν εννοείς στα ΜΜΕ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ότι ο Πρόεδρος φοράει τρείς πήχες μεγαλύτερο - δανεικό- τρίκουμπο (και κουμπώνει και το τελευταίο κουμπί) κoστούμι από τα αζήτητα του Καρούζου το 1993,  στο ντούκου.  ;D ;D

 

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΙΛΗΣΕ ΣΟΒΑΡΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΕΔΩ ΤΟ ΘΕΜΑ

LEGO people live in houses made of their own flesh.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΙΛΗΣΕ ΣΟΒΑΡΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΕΔΩ ΤΟ ΘΕΜΑ

 

Ωχ, Συγνωμη! Καταλάθος το "διαφωνώ" (και δεν έχει undo).

"Πολύ Γέλιο" ήθελα να πατήσω, αλλά το tablet Μου είναι ό,τι ναναι, το έπαθα και με τον npap ;D ;D

 

χίλια συγγνώμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΡΟΣΟΧΗ!

 

Δεν μπορείτε/μπορούμε να ξέρετε αν χρωστάνε, πόσα και που, οι επιχειρηματίες εκτός και αν είστε οι λογιστές τους, ή έχουν επίσημα δημοσιευθεί στοιχεία.

 

Άλλο αν χρωστάνε οι ΑΕ με τις οποίες αυτοί είναι συνδεδεμένοι με μετοχική σχέση.

 

Δεν χρωστάει ο Αλαφούζος όταν χρωστάει ο ΣΚΑΪ.

Το ίδιο ισχύει για όλους.

 

Άλλο το νομικό πρόσωπο και άλλο το φυσικό, και οι περιουσίες τους είναι απολύτως διακριτές.

 

Αυτό για όσους δεν το ξέρουν, και για να βοηθήσω στην κουβέντα σας που πήρε ανάλογο δρόμο.

 

Συνεχίστε.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου