Προς το περιεχόμενο

Η επίσκεψη της Γηραιάς Κυρίας


zappatistas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μετά από αρκετή αποχή από το Noiz, είπα να καταθέσω εδώ μια σειρά από κομμάτια που έγραψα για την παράσταση του σχολείου μου "Η επίσκεψη της Γηραιάς Κυρίας". Είναι η πρώτη μου προσπάθεια να ντύσω μια παράσταση με ήχους, και η πρώτη μου κάπως πιο σοβαρή προσπάθεια παραγωγής/μίξης. Όλα τα κομμάτια έχουν παιχτεί στο σπίτι μου, χρησιμοποιώντας το Ableton Live Lite και το Cubase 5, χρησιμοποιώντας samples από το Ableton, το Komplete και ήχους από Korg Triton, Korg  Krome και Nord Electro 3.

 

Ανεβάζω εδώ τη λίστα ολόκληρη. Τα κομμάτια είναι όλα δικά μου εκτός από τρία: μια διασκευή στο Children's Song #1 του Chick Corea (εδώ το λέω Roby & Toby), μία διασκευή στο A Forest των Cure (σε 2 εκτελέσεις), και το φινάλε που είναι κομμάτι από το Ρέκβιεμ του Μότσαρτ.

 

Όλα τα σχόλια δεκτά (ήδη έχω φάει αρκετό κράξιμο από τον pipityri) αλλά ευελπιστώ σε σχετική επιείκια λόγω του νεαρού της ηλικίας και του ερασιτεχνικού της ιδιότητας  ;D

 

 

[cloudset]

[/cloudset]
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά μου ακούστηκαν.

Για τα δικά μου γούστα θα ήθελα λίγο περισσότερο τονισμένα μπάσα.

Πάντως μόνο για παιδική σκηνή δεν μου φαίνεται. Στέκεται και σε ενήλικη παράσταση.

 

Καλή συνέχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μουσική για ήρεμη, στοχαστική ακρόαση (ότι ακριβώς χρειάζομαι, δηλαδή) και μάλιστα ιδιαίτερα προσεγμένη από κάθε άποψη. Μην γνωρίζοντας τίποτε για τη θεατρική παράσταση, ο νους είχε την άδειά μας να περιηγηθεί όπου έκρινε. Μπράβο, και πάλι μπράβο.

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραίος

τα άκουσα βιαστικά χωρίς να διαβάσω και στο τρια είπα ωπ!

αυτό με κάτι μοιάζει άγρια !

 

ωραία...κινηματογραφικά...θεατρικά...

 

συνέχισε!

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου