Προς το περιεχόμενο

Blackie strat upgraded (πολλές photos)


elavd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάντως strat C.A.R έχω παραγγείλει, μου το έφτιαξε ένας στην Αγγλία που κάνει custom (δεν το είχε stock) και ύστερα από 2 μήνες που μου το έστειλε ήταν burgundy mist!!! icon_evil.gif icon_evil.gif Μου είπε συγνώμη για το λάθος και τωρα θα μου στείλει άλλο, που αυτή τη φορά -υποτίθεται ότι- θα είναι το σωστό.

 

Αν και photo απο photo ακομα και του ιδιου site (π.χ. Fender) μπορει να εχει διαφορές(contrast-brithness-gamma κ.τ.λ.) εχω την εντυπωση οτι πολλες φορες τα χρωματα εχουν την ιδια ονομασια,αλλα για αγνωστους λογους δεν βγαινουν ακριβως ιδια.

 

P.S. Ηλια, sorry αν ξεSTRATισα 8) απο το thread, αλλα δες το παρακατω που μονταρα στα γρηγορα και πες μου ποια απο ολες σου φαινεται πιο κοντα στο χρωμα του "δασκαλου" :wink:

 

red_strats_small.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 43
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Το C.A.R. είναι ΕΝΑ! Δεν υπαρχουν διαφορετικά C.A.R.

 

Απλά είναι πολύ δύσκολο να απεικονισθεί σωστά στις φωτογραφίες.

 

Πχ κοίτα τη δική μου κιθάρα πόσο διαφορετική φαίνεται ανάλογα με το φωτισμό και τη χρήση ή όχι flash:

 

http://www.offbit.gr/tele/

 

http://www.offbit.gr/tele2/

 

Από όσες φωτογραφίες έγω τραβήξει κατά καιρούς, αυτές οι 2 είναι οι πιο χαρακτηριστικές:

 

CandyAppleRed.jpg

 

P1010063.jpg

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως strat C.A.R έχω παραγγείλει' date=' μου το έφτιαξε ένας στην Αγγλία που κάνει custom (δεν το είχε stock) και ύστερα από 2 μήνες που μου το έστειλε ήταν burgundy mist!!! :evil: :evil: Μου είπε συγνώμη για το λάθος και τωρα θα μου στείλει άλλο, που αυτή τη φορά -υποτίθεται ότι- θα είναι το σωστό. Το δεύτερο δίμηνο κοντεύει να περάσει. Θα είχε φάει μαύρο (προσφέρθηκε να επιστρέψει τα λεφτά) αλλά δεν καίγομαι για γρήγορα...

Οψόμεθα... :wink: :wink: :wink:[/quote']

 

Tι εννοείς λέγοντας ότι σου το έφτιαξε??

Γιατί δεν έπαιρνες πχ ένα Rockinger κατευθείαν?

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το 'κοντό' χερούλι του τρέμολο, αφήστε την κοπτοραπτική, και πάρτε ένα τέτοιο:

 

http://store.guitarfetish.com/wivitrpoarst.html

 

Το οποίο εκτός του ότι έχει κοντό, pop-in τρέμολο (δηλαδή δεν πρόκειται ποτέ να χαλάσουν οι βόλτες...), έχει και steel block, σωστό spacing και κοστίζει peanuts. :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aψογη!!! Βασικα, με τον μονο pickguard, σου δινει την αισθηση πως δεν υπαρχει, χωρις τα απαισια κενα που αφηνει η ελλειψη pickguard, οποτε...+1!!!! Παρηγγειλα και εγω μαυρο ακοπο υλικο για να φτιαξω black 1ply pickguard για την 51 μου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρηγγειλα και εγω μαυρο ακοπο υλικο για να φτιαξω black 1ply pickguard για την 51 μου!

 

Aν περίμενες λίγες μέρες ακόμη θα έπαιρνες από το GuitarFetish έτοιμο...

 

Ο Jay ετοιμάζει έτοιμο upgrade κιτ για Squier 51 αλλά και pickguards σε διάφορα χρώματα ;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρηγγειλα και εγω μαυρο ακοπο υλικο για να φτιαξω black 1ply pickguard για την 51 μου!

 

Aν περίμενες λίγες μέρες ακόμη θα έπαιρνες από το GuitarFetish έτοιμο...

 

Ο Jay ετοιμάζει έτοιμο upgrade κιτ για Squier 51 αλλά και pickguards σε διάφορα χρώματα ;)

 

Καλα, το upgrade kit βγηκε αφου βγηκε η κιθαρα εκτος παραγωγης;;;;; Ποτε βγαινουν ολα αυτα τα καλουδια;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Πάντως strat C.A.R έχω παραγγείλει' date=' μου το έφτιαξε ένας στην Αγγλία που κάνει custom (δεν το είχε stock) και ύστερα από 2 μήνες που μου το έστειλε ήταν burgundy mist!!! :evil: :evil: Μου είπε συγνώμη για το λάθος και τωρα θα μου στείλει άλλο, που αυτή τη φορά -υποτίθεται ότι- θα είναι το σωστό. Το δεύτερο δίμηνο κοντεύει να περάσει. Θα είχε φάει μαύρο (προσφέρθηκε να επιστρέψει τα λεφτά) αλλά δεν καίγομαι για γρήγορα...

Οψόμεθα... :wink: :wink: :wink:[/quote']

 

Tι εννοείς λέγοντας ότι σου το έφτιαξε??

Γιατί δεν έπαιρνες πχ ένα Rockinger κατευθείαν?

 

Γιατί δεν ήξερα την ύπαρξη της rockinger. :oops: :oops:

Είχα χτυπήσει ένα μειπλ μπράτσο από αυτόν στο ebay το οποίο ήταν ΟΚ. Ψάχνοντας για σώμα (πάλι στο ebay) καθώς δεν έβρισκα κάτι να με ικανοποιεί και του εστειλα mail και τον ρώτησα πόσα θέλει για ένα CAR strat σώμα. Συμφώνησα στις 120 λίρες και ακόμα περιμένω....Μάλλον την άλλη βδομάδα θα το στείλει....¶ντε να δούμε. Μέχρι τώρα το έχω μετανοιώσει, αλλά περιμένω να δω τι θα στείλει. ...:wink: :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Για το 'κοντό' χερούλι του τρέμολο' date=' αφήστε την κοπτοραπτική, και πάρτε ένα τέτοιο:

 

http://store.guitarfetish.com/wivitrpoarst.html

 

Το οποίο εκτός του ότι έχει κοντό, pop-in τρέμολο (δηλαδή δεν πρόκειται ποτέ να χαλάσουν οι βόλτες...), έχει και steel block, σωστό spacing και κοστίζει peanuts. :wink:[/quote']

 

Ναι αυτήν έχω πάρει...φαίνεται καλή κατασκευή. Το μόνο που με προβληματίζει είναι ότι εκεί που σφηνώνει το pop-in τρέμολο αυτό που το κρατάει είναι μια πλαστική φλάντζα που ίσως με τον καιρό "τα πάρει". Βέβαια, μπορεί και να είναι ΟΚ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου