Προς το περιεχόμενο

Blackie strat upgraded (πολλές photos)


elavd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι αυτήν έχω πάρει...φαίνεται καλή κατασκευή. Το μόνο που με προβληματίζει είναι ότι εκεί που σφηνώνει το pop-in τρέμολο αυτό που το κρατάει είναι μια πλαστική φλάντζα που ίσως με τον καιρό "τα πάρει". Βέβαια' date=' μπορεί και να είναι ΟΚ...[/quote']

 

Δεν ξέρω αν λέμε το ίδιο τότε, γιατί το δικό μου έχει μια βιδούλα που συγκρατεί το χερούλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 43
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

Ναι αυτήν έχω πάρει...φαίνεται καλή κατασκευή. Το μόνο που με προβληματίζει είναι ότι εκεί που σφηνώνει το pop-in τρέμολο αυτό που το κρατάει είναι μια πλαστική φλάντζα που ίσως με τον καιρό "τα πάρει". Βέβαια' date=' μπορεί και να είναι ΟΚ...[/quote']

 

Δεν ξέρω αν λέμε το ίδιο τότε, γιατί το δικό μου έχει μια βιδούλα που συγκρατεί το χερούλι.

 

Χμμμμ....Μου φαίνεται πως έχω αυτό που φαίνεται στο link που έστειλες...Steel block είναι...Πού είναι η βίδα? Στο πλαι? Λες να έχει φύγει η βίδα από αυτό που μου έστειλαν και να μην πρόσεξα την τρύπα...? Όταν πάω στο σπίτι θα δοκιμάσω να το βγάλω photo (πολύ) κοντινό... :wink:

 

EDIT:

Ναι, καλά λες abraxas, έχει μία τρύπα στο block και μία allen βίδα εκγάρσια στο arm κάτω από το plate. Φαντάζομαι ότι όταν το -σχισμένο στη μέση- πλαστικό σωληνάκι μέσα στο οποίο σφηνώνει το arm αρχίσει να φθείρεται, μπορείς να σφίξεις τη βίδα και να να ξαναεφαρμόσει σωστά. Τώρα που το ξαναβλέπω βέβαια, μου φαίνεται ότι δεν θα χαλάσει ποτε. :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το C.A.R. είναι ΕΝΑ! Δεν υπαρχουν διαφορετικά C.A.R.

 

Απλά είναι πολύ δύσκολο να απεικονισθεί σωστά στις φωτογραφίες.

 

 

Πραγματικα το CAR ειναι πολυ δυκολο να το αποδωσεις οπως ακριβως ειναι σε φωτογραφια.......παντως ειναι απιστευτο χρωμα (το αγαπημενο μου overall ισως μαζι με το lake placid blue)......δεν ειναι τυχαιο οτι ηταν το αγαπημενο χρωμα του ανθρωπου που μας εκανε ολους αρρωστους.....Leo Fender.

 

Tο οτι το CAR ειναι ενα και οτι δεν υπαρχουν διαφορετικα CAR ειναι σωστο αλλα οχι και τοσο..........

 

Εχουν χρησιμοποιηθει διαφορετικα undercoats, σε καποια CAR χρυσο και σε αλλα ασημενιο και αναλογα με το undercoat που εχει χρησιμοποιηθει στη βαφη παιρνει μια ελαφρως διαφορετικη αποχρωση......γι αυτο ναι μεν το CAR ειναι ενα......αλλα δεν ειναι ολα τα CAR ιδια :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Το C.A.R. είναι ΕΝΑ! Δεν υπαρχουν διαφορετικά C.A.R.

 

Απλά είναι πολύ δύσκολο να απεικονισθεί σωστά στις φωτογραφίες.

 

 

Πραγματικα το CAR ειναι πολυ δυκολο να το αποδωσεις οπως ακριβως ειναι σε φωτογραφια.......παντως ειναι απιστευτο χρωμα (το αγαπημενο μου overall ισως μαζι με το lake placid blue)......δεν ειναι τυχαιο οτι ηταν το αγαπημενο χρωμα του ανθρωπου που μας εκανε ολους αρρωστους.....Leo Fender.

 

Tο οτι το CAR ειναι ενα και οτι δεν υπαρχουν διαφορετικα CAR ειναι σωστο αλλα οχι και τοσο..........

 

Εχουν χρησιμοποιηθει διαφορετικα undercoats' date=' σε καποια CAR χρυσο και σε αλλα ασημενιο και αναλογα με το undercoat που εχει χρησιμοποιηθει στη βαφη παιρνει μια ελαφρως διαφορετικη αποχρωση......γι αυτο ναι μεν το CAR ειναι ενα......αλλα δεν ειναι ολα τα CAR ιδια :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:[/quote']

 

 

Ειδικά το CAR που θα που στείλει εμένα εκείνος ο απατεώνας, φοβάμαι ότι θα είναι όχι ένα, αλλά.. δύο σ'ένα. :lol: :lol: :lol:

 

Αυτή τη δικαιολογία (που αναφέρεις παραπάνω) φοβάμαι ότι θα ακούσω αν είναι moufex το χρώμα... :evil: :twisted:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου