Προς το περιεχόμενο

Ο Βασιλης Βασιλειαδης και οι επιρροές του στον Superfunk.


Superfunk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολυ επιρροη πεφτει τωρα τελευταια και ειπα να ποσταρω και εγω μια.

 

Θα ηθελα να επιστήσω την προσοχη σας στους λεπτους αραβοινδολαϊκους ηχους του αρμονιου & στις αιθεριες μεσανατολιτικες sonic αναλαμπες  της ηλεΧτρονικιας  κιθαρας

 

;D

 

[cloudset]

[/cloudset]

 

 

 

 

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες δημόσια σε παρακαλώ, πόσα χρόνια πριν έχω γράψει πως μ' αρέσεις πιο πολύ ως Keyboardίστας. Πες, γιατί τον τίτλο του sir δεν τον κέρδισα τυχαία.  ;)

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα μου αρέσει και στους δύο ρόλους αλλά κυρίως πέραν από το παίξιμο, ενορχήστρωση  μου αρέσει η διαμόρφωση των ήχων στα πλήκτρα και στις κιθάρες του. Pro. First Class.

 

Να ταν και αριστερός...................................... αλλά κανείς δεν είναι τέλειος χαχαχαχαχα

 

Very Nice!!!!!!!!!!!!!!!

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ταν και αριστερός...................................... αλλά κανείς δεν είναι τέλειος χαχαχαχαχα

Είσαι άσχετος...άσχετοοοοοοοοοοοοοος χαχαχαχαχα. Μην απαντήσεις, δε θα το κάνουμε εδώ μέσα Αμέρικαν Μπαρρρ  :-*
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι άσχετος...άσχετοοοοοοοοοοοοοος χαχαχαχαχα. Μην απαντήσεις, δε θα το κάνουμε εδώ μέσα Αμέρικαν Μπαρρρ  :-*

 

οκ. δεν απαντώ.

Και να μαι τι έγινε......................... νοιάζεται κανείς πραγματικά νομίζεις χαχαχαχαχαχαχαχ

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Πολυ επιρροη πεφτει τωρα τελευταια και ειπα να ποσταρω και εγω μια.

 

 

ΒΒ βρε ατιμούλικο... Μου θύμισες το "αγροτικό" μου, στα Παιδιά από την Πάτρα. Ο ΒΒ ήταν πολύ στο ρεπερτόριο και σε υψηλή εκτίμηση.

 

Και για το κομμάτι, παραθέτω το σχόλιο της συζύγου- τι είναι αυτό, ενδιαφέρον.

Προσωπικά μου άρεσαν οι κιθάρες και το γενικότερο "μπουρδούκλωμα". Αν και νομίζω- βασιζόμενος στην κιθάρα- ο σωστός τίτλος είναι: Ο Johnny Marr και οι επιρροές του στον Superfunk  ;) 8)

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Πλάκα-πλάκα, αλλά για μένα από τα καλύτερα σου. Ωραιότατα κιθαριστικά θέματα και, όπως είπε και ο Sir, τρομερή δουλειά στα πλήκτρα. Άσε που η όλη φάση στην αρχή-μέχρι το 0.25-μου θυμίζει για κάποιο λόγο Joy Division.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλάκα-πλάκα, αλλά για μένα από τα καλύτερα σου. Ωραιότατα κιθαριστικά θέματα και, όπως είπε και ο Sir, τρομερή δουλειά στα πλήκτρα. Άσε που η όλη φάση στην αρχή-μέχρι το 0.25-μου θυμίζει για κάποιο λόγο Joy Division.

Βγες απ' το μυαλό μου τώρα (αν και αντί για Joy Division θα έλεγα New Order). :)

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου