Προς το περιεχόμενο

αποριες για nuendo


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για το 3 Μπορείς να κάνεις το εξής:

Ανοίγεις τα audio track που θες και έπειτα 1 group channel. Μετά θα οδηγήσεις την έξοδο των audio track που θες στην είσοδο του group. Για να το κάνεις αυτό τράβα στα audio channels και εκεί που θα σου λέει out επέλεξε το group και είσαι έτοιμος

 

Για το 2 δεν γίνεται απ' ευθείας αλλά κάνε το εξής:

¶νοιξε 1 vst όργανο και την έξοδό του οδήγησέ την σε 1 group. Έπειτα δημιούργησε Midi track και στην έξοδό του δρομολόγησε το vst.

Απ' ευθείας μιντι σε οντιο δεν γίνεται (αν κάνω λάθος να με διορθώσει κάποιος :oops: )

Παρόλα αυτά δεν χρειάζεται η παραπάνω διαδικασία καθώς τα instrument channels λειτουργούν ως οντιο στις εισόδους και εξόδους τους' date=' οπότε και μπορείς να τους εφαρμόσεις αμέσως οντιο εφε. Αν δεν πεις τι ακριβώς θες να κάνεις δεν μπορώ να σε βοηθήσω παραπέρα!

 

Τώρα για το 1, το θέμα rewire είναι τόσο μεγάλο που δεν μπορεί να αναλύθει εδώ. Καλό πάντως θα ήταν να το ψάξεις και παραπέρα ή και κάποιος να γράψει 1 αρθράκι γι αυτό![/quote']σε ευχαριστω παρα παρα πολυ για τον χρονο που αφιερωσες!οσον αφορα τα γκρουπ ειναι σαφες πως ετσι λειτουργει ειμαι σιγουρος πριν το δοκιμασω!οσον αφορα το μιντι σε οντιο αυτο που θελω να κανω ειναι να ξεφωρτωθω τα μιντι γιατι τραβανε ραμ,αλλα προφανως τι θα ακουει μετα το οντιο?η καρτα που χρισιμοποιω ειναι η tascam us-122 εχω επανω και audigy αλλα δουλευω μονο την tascam η οποια αν ειχε what you hear θα λυνοταν το προβλημα.ευχαριστω πολυ παντως!και μια ερωτησουλα ακομα.δεν ειναι καλυτερα να εχω το quantize off αφου δεν προγραμματιζω midi και γραφω live?στο mixdown καποια μιdi μετατρεπονται ασυγχρονιστα στο μιξνταουν.φταιει το quantize?αυτα! ευχαριστω πολυ φιλαρακο για τον χρονο που διεθεσες!ποιαδηποτε περαιτερω λυση για τα δυο εκτος του group channel ευπροσδεκτη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου