Προς το περιεχόμενο

Ποιοτικές ακριβές κιθάρες με χαμηλή μεταπωλητική αξία


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Eξισου ενδιαφερουσες οι αντιστροφες περιπτωσεις:  κιθαρες απο κατασκευαστες που δεν ειναι fender h gibson και κρατανε εξαιρετικη αξια μεταπωλησης η ειναι ιδιαιτερα επιθυμητες. Προχειρα μου ερχεται η σειρα SA (νομιζω ετσι την λενε) της Yamaha, Ibanez George Benson, καποια σκαφη της Yamaha επισης, οι PRS προ 94...

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

;D ;D ;D ;D ;D

 

"Από οδοντίατρο ζητώ να μου χαρίσει μια Supereagle 2 "

 

;D ;D ;D

 

Πολλα κουμπια ρε φιλος ;D

 

Eγω να πω την αληθεια μια αδυναμια στην ταπεινη swamp ash την εχω, πολυ ωραια εναλλακτικη σε superstrat.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγα μη παιξει ο ΜΠΟΝΑΜΑΣΑΣ πρσ φιλωΟΥσ  ;D

 

πρς δεν θα παίξει, αλλά σαν οδοντογιατρός ή δικηγόρος θα περνούσε κάλλιστα...

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισχύει πάνω κάτω ό,τι και στα αυτοκίνητα.

Ειδικά για Ελλάδα μεταπολιτική αξία έχουν μόνο BMW και Mercedes.

 

Πες τα στον ΧιΜινορ αυτά να σε εκτελέσει με τάσι, με αυτά που βλέπει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρς δεν θα παίξει, αλλά σαν οδοντογιατρός ή δικηγόρος θα περνούσε κάλλιστα...

Έκανα  καινούργιο  συκώτι  αδερφέ  με την δήλωσή σου!!!

 

Και επι του θεματος ... πουλησα νεος μια Tokai ...δεν το ξανακάνω. Ουτε και την Ibanez μου δινω που να μην εχω να φαω. Γι αυτους τωρα που τις πουλανε αντι πινακιου φακης ... καλα κανουν. Να βρεθει και κανας ζητιανος με καλο οργανο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα  καινούργιο  συκώτι  αδερφέ  με την δήλωσή σου!!!

 

μεγειές !  ;D

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Καινούρια Fender ή Gibson? Όχι ευχαριστώ, ακόμη κι αν έχουν καλή μεταπωλητική αξία (βασικά δεν έχουν καλή μεταπωλητική αξία, απλά πωλούνται πιο εύκολα) έχω ήδη πληρώσει πολύ ακριβά την υπεραξία τους η οποία, για τα δικά μου standards κινείται στα όρια της απάτης πλέον. Ευχαριστούμε Leo, ευχαριστούμε Ted, αλλά οι εποχές προχωράνε. Σας χαίρομαι πολύ περισσότερο μεταχειρισμένους... ;D :angel:

 

Όλα αυτά βέβαια ποσώς ενδιαφέρουν τον μέσο Έλληνα καταναλωτή-πωλητή μουσικού εξοπλισμού, αφού όταν πουλάς πρέπει να πουλάς χάνοντας μόνον το 5-10% της αξίας του και όταν αγοράζεις, αγοράζεις χρέπι και χάρη του κάνεις που το πάιρνεις μόνο στο μισό της αξίας του...και αν κάτι είναι εκτός κυκλοφορίας, βαφτίζεται σπάνιο, limited, "δεν βγαίνει πλέον", "δεν τα φτιάχνουν όπως παλιά".

 

Καλό Χαλοουήν everyone!

Hλιθιούθιερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...Όλα αυτά βέβαια ποσώς ενδιαφέρουν τον μέσο Έλληνα καταναλωτή-πωλητή μουσικού εξοπλισμού, αφού όταν πουλάς πρέπει να πουλάς χάνοντας μόνον το 5-10% της αξίας του και όταν αγοράζεις, αγοράζεις χρέπι και χάρη του κάνεις που το πάιρνεις μόνο στο μισό της αξίας του...και αν κάτι είναι εκτός κυκλοφορίας, βαφτίζεται σπάνιο, limited, "δεν βγαίνει πλέον", "δεν τα φτιάχνουν όπως παλιά"...

 

Σήμερα διάβασα στις αγγελίες ότι οι Les Paul συγκεκριμένης χρονιάς (της δεκαετίας που διανύουμε) είναι οι καλύτερες και οι επόμενες δε λένε τίποτα. Ο ίδιος πωλητής σε άλλη αγγελία του δέχεται Les Paul για ανταλλαγή χωρίς να διευκρινίζει αν έχει προτίμηση συγκεκριμένες χρονιές.

 

Προσωπικά όταν διαβάζω "δεν τις φτιάχνουν όπως παλιά" & "για όσους ξέρουν" πάω στην επόμενη αμέσως. Πέρα από μια περιγραφή χαρακτηριστικών όλα τα άλλα είναι περιττά, μου θυμίζει κράχτες έξω τα μαγαζιά που προσπαθούν να σε κάνουν να αγοράσεις.

 

1.G&L

2.Tokai/Japanese guitars in general

3.PRS

4.Music Man

5.Reverend

 

Reverend & Music Man δε μου κάνει εντύπωση, είναι κιθάρες με συγκεκριμένο κοινό. Για Tokai δεν ισχύει πλήρως, οι παλιές και οι σημερινές top of the line πωλούνται ακριβά αλλά πρέπει να έχεις υπομονή και να ξέρεις που να απευθυνθείς. Για τις PRS μου έκανε εντύπωση όταν το ανακάλυψα πριν μερικά χρόνια, ακόμα και στην Αμερική πωλούνται (σχεδόν) μισή τιμή και επειδή οι περισσότεροι τις προσέχουν είναι σε άψογη κατάσταση. Οι Custom 22 & 24 που είναι τα πιο διαδεδομένα μοντέλα αλλά και η πρώτη McCarty πωλούνται μεταχειρισμένες στα αγγλικά καταστήματα 1300 - 1500 λίρες. 3800 ευρώ βλέπω στο γνωστό γερμανικό μαγαζί έχει η Custom 22 παραγωγής 2017...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου