Προς το περιεχόμενο

“There are four drummers on the Beatles records. Ringo’s not one of them.”


dimsonic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ Βαγγέλη, στεναχωριέμαι μονο για το οτι αυτα που εγραψα πιο πάνω δεν τα ήξερα απο την πρώτη μέρα που ασχολήθηκα με τη μουσικη και τα εγραψα όχι για να έρθω σε αντιπαράθεση αλλά γιατί πιστεύω οτι οι συζητήσεις και τα σχολια μας (ειδικά ημών που διδασκουμε), πρέπει να γίνονται βασικα προς όφελος των νεωτερων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 203
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Σπυρο μου αν εσυ ακους του Beatles και σκεφτεσαι πωπω τι ευφυη παιξιματα....τι να πω....{ακομα και για την εποχη}

Εγω προτιμω να μεινω χαζος εγκεφαλικα μαλλον. Κουφος δεν ειμαι ομως.

 

Το Sgt.Peppers το έχεις ακούσει ποτέ στη ζωή σου;

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Sgt.Peppers το έχεις ακούσει ποτέ στη ζωή σου;

ναι Sf..και κατουριεμαι καθε φορα!!

εσυ αναρωτιεμαι εχεις ακουσει το Kind of blue, το Βitches brew, to Birth of the cool?? το blue train....?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την πέφτετε όλοι μαζί σε κάποιον που εξέφρασε μια διαφορετική άποψη απ' τη δική σας. Από πότε αυτό συνιστά αιτιολογία για διαδικτυακό μπούλινγκ? Σεβαστείτε το γεγονός ότι κάποιος άλλος μουσικός και δη επαγγελματίας, μπορεί να έχει μια άλλη οπτική επί του θέματος.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι Sf..και κατουριεμαι καθε φορα!!

εσυ αναρωτιεμαι εχεις ακουσει το Kind of blue, το Βitches brew, to Birth of the cool?? το blue train....?

 

Ναι τα έχω στη δισκοθήκη μου, ΑΚΡΙΒΏΣ για αυτό μπορω να αντιληφθω την μεγαλοφυΐα των Beatles.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι τα έχω στη δισκοθήκη μου, ΑΚΡΙΒΏΣ για αυτό μπορω να αντιληφθω την μεγαλοφυΐα των Beatles.

Νικο αν μεσα στο birth of the cool βλεπεις την μεγαλοφυια του Sg Peppers...i rest my case φιλε..

μεγαλοφυια...strong word..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νικο αν μεσα στο birth of the cool βλεπεις την μεγαλοφυια του Sg Peppers...i rest my case φιλε..

μεγαλοφυια...strong word..

 

Ότι να ναι...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το προβλημα ξεκιναει οταν δυσκολευομαστε να κατανοησουμε οτι τη μουσικη τη γραφουν μουσικοι αλλα ΔΕΝ την ακουνε μουσικοι!Η τουλαχιστον δεν ειναι μουσικοι στην πλειοψηφια τους.Οι πολλοι λοιπον ΧΕΣΤΗΚΑΝ αν ο ντραμερ παιζει στα 250 bpm η αν ο κραδασμος απο τη μπαγκετα αποσβαινεται στα δακτυλα η τον καρπο!Τα πιο επιτυχημενα κομματια ειναι αυτα που μπορεις να πιασεις το ρυθμο τους κουνοντας πανω κατω μονο ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΔΑΚΤΥΛΟ ΤΟΥ ΔΕΞΙΟΥ ΠΟΔΙΟΥ!Οι πολλοι ΧΕΣΤΗΚΑΝ αν ο κιθαριστας λιωνει στο ταπιΓΚ και το σουιπ!!!Αν μπορει να πιασει με σφυριγμα τη μελωδια τοτε ειναι σουπερ!Δεν ειναι αγωνας δρομου η μουσικη ουτε εχουν ολοι ορεξη να ακουνε βιρτουοζους να παιζουν παπαδες.Το μεσο αυτι ειναι απαιδευτο και ΔΕΝ ψηνεται να μπει σε διαδικασια μουσικης αναζητησης.Θελει κατι ευκολο...ευκολοχωνευτο!Αν συνυπολογισουμε οτι στο κατω κατω της γραφης σκοπος ενος κομματιου ειναι να κανει τον ακροατη να "αισθανθει κατι" τοτε (αντικειμενικα και μονο) δεν μπορεις παρα να σεβαστεις καποιον ο οποιος εκανε εκατομμυρια ανθρωπους να βαλουν το χερι στην τσεπη και να αγορασουν το δισκο."Κατι κανει καλα".Λεγοντας αυτα να πω οτι σιχαινομαι τους ΠΥΞ-ΛΑΞ τους Βeattles και δε μου λενε τιποτα οι Pink Floyd...αλλα υπαρχουν και μερικα εκατομμυρια που εχουν αντιθετη αποψη!Δε μπορει να ειναι ολοι αυνανες και γω ο εΚΣυπνος...

Οταν ενας μουσικος ειναι σε μπαντα και παιζει με αλλους μουσικους πρεπει να κρινεται η μπαντα του και το τραγουδι.Τι βγαινει δηλαδη απο το τσουκαλι.

Οταν παιζει μονος του πρεπει να κρινεται μονος του.

Αλλη γευση εχει το κρΟμμυδι στο ΠΙΤΟΓΥΡΟ και αλλη στο στιφαδο.

 

1.The song is the boss...

2.Αnd Respect For All...

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μεσο αυτι ειναι απαιδευτο και ΔΕΝ ψηνεται να μπει σε διαδικασια μουσικης αναζητησης.Θελει κατι ευκολο...ευκολοχωνευτο!

Αυτο ειναι η αλλη ακρη και διαφωνω και με αυτη. (απλα φιλικη συζητηση κανουμε, ΟΚ?)

Το ... μεσο αυτι μπορει να ειναι απαιδευτο, αλλα δεν θελει απλα κατι ... ευκολο και ευκολοχωνευτο.

Ξερεις ποσα ευκολα και ευκολοχωνευτα βγαινουν καθε μερα?

Που'ν'τα?

Πρεπει να εχει και κατι ... μαγικο μεσα, το ευκολο και το ευκολοχωνευτο.

Ιδιως οταν θελει να μεινει στην ιστορια και να μη περασει η μοδα του μεσα σε μερικους μηνες.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου