Προς το περιεχόμενο

Oddball guitar build!


argytar

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιατρέ μπράβο, συγχαρητήρια!! Έχω παρακολουθήσει   μέσα στα χρόνια ,όλες τις κατασκευές που έχεις κάνει  και όλες ήταν καταπληκτικές ,όμως κατά την ταπεινή μου γνώμη αυτή η κιθάρα είναι ότι καλύτερο έχεις κάνει έως σήμερα. Το ότι είναι σκάφος , το σχήμα των f holes  ,τα ηλεκτρικά της , οι ήχοι της,το χρώμα, ο γενικότερος σχεδιασμός της την καταστούν εφάμιλλη ή και καλύτερη boutique   κατασκευών ,θα μπορούσες στο μέλλον να το κάνεις από hoby ,επάγγελμα .Για στα χέρια σου ,πάντα τέτοια !! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταπληκτικός ο καθαρός ήχος σε όλες τις παράλληλες θέσεις!

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ ω φίλοι, βάζω και μία οικογενειακή με τις αδελφές Κρομμύδα , Δαναη και Στέλλα!

 

Οι ομοιότητες είναι εμφανείς νομίζω!

 

74C5E180-A116-469D-9AB2-70ED0A162CE1.thumb.jpeg.a31eaf5fede9796df3288595c5362720.jpeg

Επεξεργασμένο από argytar
  • Like 6

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Τώρα που την είδα κρεμασμένη πάνω σου το headstock ισορρόπησε όμορφα με το σύνολο. Nice!

Οι δε επιλογές θα μου ήταν nightmare on helmstreet σε περίπτωση live.😄  Πρέπει να είσαι απόλυτα οργανωτικός και προετοιμασμένος. Αυτή η θέση για το ταδε μέρος στο τάδε κομμάτι κι αυτή για το άλλο στη γέφυρα κλπ. Αλλά εσυ δεν κολώνεις να κάνεις τέτοια κατασκευή, σε μια κουταλιά νερό θα πνιγείς;

Το δε όνομα που της έδωσες είναι το αγαπημένο μου. Συγχαρητήρια!

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρασα ένα διαφορετικό καλοκαίρι με τα γνωστά εμβολιασμένοι εναντίον ανεμβολίαστων, πυρόπληκτοι,  μέρη που αγαπώ να βλέπω να καίγονται.. έχω να πιάσω όργανο κανα δίμηνο αμφιβάλω αν θα θυμάμαι κάτι..

αλλά αυτός ο ήχος ο σκαστός με έφερε στον ίσιο δρόμο  καλόπαιχτη Dr!

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, nasokosm είπε

Πέρασα ένα διαφορετικό καλοκαίρι με τα γνωστά εμβολιασμένοι εναντίον ανεμβολίαστων, πυρόπληκτοι,  μέρη που αγαπώ να βλέπω να καίγονται.. έχω να πιάσω όργανο κανα δίμηνο αμφιβάλω αν θα θυμάμαι κάτι..

αλλά αυτός ο ήχος ο σκαστός με έφερε στον ίσιο δρόμο  καλόπαιχτη Dr!

 

Φοβερό ποστ με το οποίο τείνω να συμφωνήσω απόλυτα.

  • Like 1
  • Ευχαριστώ 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/8/2021 στις 2:37 ΠΜ, CHRIS P είπε

Γιατρέ μπράβο, συγχαρητήρια!! Έχω παρακολουθήσει   μέσα στα χρόνια ,όλες τις κατασκευές που έχεις κάνει  και όλες ήταν καταπληκτικές ,όμως κατά την ταπεινή μου γνώμη αυτή η κιθάρα είναι ότι καλύτερο έχεις κάνει έως σήμερα. Το ότι είναι σκάφος , το σχήμα των f holes  ,τα ηλεκτρικά της , οι ήχοι της,το χρώμα, ο γενικότερος σχεδιασμός της την καταστούν εφάμιλλη ή και καλύτερη boutique   κατασκευών ,θα μπορούσες στο μέλλον να το κάνεις από hoby ,επάγγελμα .Για στα χέρια σου ,πάντα τέτοια !! 

Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια! Κατά τη γνώμη μου θέλω δρόμο ακόμη μέχρι τη Boutique ποιότητα , αλλά ο στόχος είναι σε κάθε project να σβήνω ένα έστω από τα λάθη του προηγούμενου… (ξέρω, επαναλαμβάνομαι).

 

23 ώρες πριν, Πάνος Χελιδόνης είπε

Formidable!

Σε ευχαριστώ πολύ!

 

22 ώρες πριν, Superfunk είπε

Καταπληκτικός ο καθαρός ήχος σε όλες τις παράλληλες θέσεις!

 

Δεν περίμενα να μου αρέσει τόσο! Νόμιζα θα είναι τέρμα ψόφιοι και άχρηστοι! Κι όμως! Ο Πέτρος Λαγόντζος την έπαιξε σε 4 live μέχρι να την επιστρέψει και μου είπε πως όλο το βράδυ άλλαζε ήχους από τα διακοπτάκια!

 

12 ώρες πριν, yameth είπε

Τώρα που την είδα κρεμασμένη πάνω σου το headstock ισορρόπησε όμορφα με το σύνολο. Nice!

Οι δε επιλογές θα μου ήταν nightmare on helmstreet σε περίπτωση live.😄  Πρέπει να είσαι απόλυτα οργανωτικός και προετοιμασμένος. Αυτή η θέση για το ταδε μέρος στο τάδε κομμάτι κι αυτή για το άλλο στη γέφυρα κλπ. Αλλά εσυ δεν κολώνεις να κάνεις τέτοια κατασκευή, σε μια κουταλιά νερό θα πνιγείς;

Το δε όνομα που της έδωσες είναι το αγαπημένο μου. Συγχαρητήρια!

 

Θενκς  Boss! Συννηθίζονται οι διακόπτες και έχουν και ωραίο feel στο χέρι! Πού να αρχίσω να παίζω και με τα individual volumes! Εκεί θα γίνει μύλος ειδικά σε live! Ευχαριστώ πολύ! Στέλλα είναι η μικρότερη κόρη μου!

 

11 ώρες πριν, fusiongtr είπε

Μπράβο ρε μάγκα, μπράβο.

Ηχάρες βγάνει το εργαλείο.

 

Να είσαι καλά φούζιε! Μακάρι να μπορέσω να την παίξω κι εγώ live ξανά κάποια στιγμή!

 

11 ώρες πριν, geka είπε

Ηχαρα....πολλα μπραβο...και πανεμορφη φυσικα

Σε ευχαριστώ πολύ!

 

9 ώρες πριν, nasokosm είπε

Πέρασα ένα διαφορετικό καλοκαίρι με τα γνωστά εμβολιασμένοι εναντίον ανεμβολίαστων, πυρόπληκτοι,  μέρη που αγαπώ να βλέπω να καίγονται.. έχω να πιάσω όργανο κανα δίμηνο αμφιβάλω αν θα θυμάμαι κάτι..

αλλά αυτός ο ήχος ο σκαστός με έφερε στον ίσιο δρόμο  καλόπαιχτη Dr!

 

Θενξ μάστερ! Ένα μεγάλο ευχαριστώ και πάλι για την υποστήριξη , την καθοδήγηση και τους κοινούς προβληματισμούς! Περιμένω τα αριστουργήματά σου!

 

 

  • Ευχαριστώ 1

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου