Προς το περιεχόμενο

Τα 20 καλύτερα solos


elavd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εντάξει καλά είναι αλλά από αυτούς παίζουν τρομερά καλύτερα σολο (orion, sanitarium, ride the lightning κ.α.)

 

¶λλο 1 τρομερό είναι αυτό από το crazy train. Και όποιος κοιμάται ακούγοντας Rhandy Rhoads τότε όνειρα γλυκά (no offences please jusy jocking here) :D :D :D

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 105
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εντάξει καλά είναι αλλά από αυτούς παίζουν τρομερά καλύτερα σολο (orion' date=' sanitarium, ride the lightning κ.α.)[/quote']

 

Nα σου πω την αλήθεια αυτά μου ήρθαν και τα είπα.... Επίσης και οι queensryche έχουν όμορφα solos.... DeGarmo rulesss :)

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρομερό και φοβερό το solo στο wasted years από maiden. Τρομερός ο Andrian smith.

 

¶νετα το καλύτερο τραγούδι τους κατά τη γνώμη μου ;)

 

+1 στον Παστέλιους για τα δάκρυα του δράκοντος!

 

Να προσθέσω και το solo του Don't Cry των Guns and Roses? Επίσης το κλασσικό στο τέλος του Hotel California!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτό το thread ακούστηκε η ανυπέρβλητη υπερβολή' date=' ότι η κιθάρα δεν είναι σολιστικό όργανο. Όλα τα άλλα απλώς επακολούθησαν πολλαπλασιάζοντας αυτήν την υπερβολή (όπως ήταν φυσικό και αναμενόμενο) . Δυστυχώς ...[/quote']

 

+1000

Τρομπέτα, φλάουτο κι άλλα πολλά είναι σολιστικά για ΔΕ ΜΠΟΡΟΥΝ να είναι ΚΑΙ ρυθμικά... Είναι μονοφωνικά γι'αυτο. Η κιθάρα είναι σολιστικό όργανο (όπως όλα τα όργανα) αλλά έχει την πολυτέλεια να είναι ΚΑΙ ρυθμικό! :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτό το thread ακούστηκε η ανυπέρβλητη υπερβολή' date=' ότι η κιθάρα δεν είναι σολιστικό όργανο. Όλα τα άλλα απλώς επακολούθησαν πολλαπλασιάζοντας αυτήν την υπερβολή (όπως ήταν φυσικό και αναμενόμενο) . Δυστυχώς ...[/quote']

 

+1000

Τρομπέτα, φλάουτο κι άλλα πολλά είναι σολιστικά για ΔΕ ΜΠΟΡΟΥΝ να είναι ΚΑΙ ρυθμικά... Είναι μονοφωνικά γι'αυτο. Η κιθάρα είναι σολιστικό όργανο (όπως όλα τα όργανα) αλλά έχει την πολυτέλεια να είναι ΚΑΙ ρυθμικό! :wink:

 

Ρε παιδιά γιατί το κουράζετε? Ο blue έχει 1000% δίκιο. Η κιθάρα δεν φτιάχτηκε σαν σόλο όργανο, περισσότερο απ'όσο τα ντραμς!!! Μερικά κομμάτια έχουν και σόλο ντραμς, και τι έγινε?

 

Το γεγονός ότι η κιθάρα έγινε ΚΑΙ σόλο όργανο, οφείλεται:

 

1) Στον... Σεγκόβια, σε ό,τι αφορά στην κλασσική και τα έργα γραμμένα αποκλειστικά για κιθάρα (μέχρι που ασχολήθηκε αυτός, ελάχιστοι συνθέτες είχαν γράψει για το όργανο).

 

2) Στο ότι, για κοινωνιολογικούς βασικά λόγους, υπεκατέστησε τα πνευστά στις μπάντες.

 

Αυτά είναι ιστορικές πραγματικότητες που δεν μπορούμε να αρνηθούμε.

 

Τώρα, βάζω στοίχημα πως, αν ρωτήσεις τα κατάλληλα όργανα, θα σου πουν ότι το όρθιο μπάσσο είναι σόλο όργανο.

 

Ελπίζω τα παραπάνω να έκαναν λίγο περισσότερο (νομίζω...) κατανοητή τη θέση του Ανθρώπου Που Ακούει Την Αναπνοή Των Ξύλων ® a.k.a. blue. :P :lol: :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν το κουράζουμε εντάξει, απλά εσύ μιλάς από άλλη πλευρά... Εγώ δε λέω πως άρχισε αλλά για τις δυνατότητες που έχει σαν όργανο. Αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισως μερικοι που δεν αναλυουν τοσο τα πραγματα να το διασκεδαζουν περισσοτερο....

:lol: http://www.youtube.com/watch?v=lqAuuIDU2sw&mode=related&search=

 

Ισως οτι καλυτερο και πιο ομορφο εχω δει και εχω ακουσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου