Προς το περιεχόμενο

Τα 20 καλύτερα solos


elavd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 105
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

υπαρχουν πολυ καλυτερα, πολυ πιο εξυπνα και λιγοτερο "ναι κοιταξτε με εγω ειμαι διαφορετικος και δεν κανω ιου ιου με πεντατονικες" σολα..........radiohead anytime................

 

Η οπως ηδη ειπωθηκε ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ απο the edge

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θυμάται κανείς τι έπαιξε ο Hendrix στο Woodstock (όπως τουλάχιστον καταγράφηκε στο 3πλό άλμπουμ) αμέσως αφού τελείωσε το Star Spangled Banner?

 

Αθάνατος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα ειμαι μεγαλη πλακα ειναι οτι εγω ΣΟΒΑΡΑ το θεωρω το καλυτερο σολο κιθαρας που εχω ακουσει ποτε μου & οι περισσοτεροι νομιζετε οτι κανω πλακα...

 

φαινεται οτι ειμαι μια μειοψηφια στο βασιλειο των πεντατονικων "ιου-ιου"

 

Και να προσπαθήσεις να γίνεις τόσο κουλός' date='αποκλείεται να τα καταφέρεις...

Επίσης προτίνεται και για την καλύτερη προσπάθεια φάλτσων νοτών που μπορεί κάποιος να τραγουδήσει.. :lol: :lol:

Οκ superfunk μας ισοπέδωσες.. 8O :D[/quote']

 

Καλα ηρεμησε λιγακι..αν ειναι ο Graham Coxon κουλος, τοτε να παμε ολοι για...βρουβες.... :lol:

 

χωρις πλακα ρε παιδια δεν εχετε βαρεθει τους χιλιαδες κιθαριστες που παιζουν τα ΙΔΙΑ & τα ΙΔΙΑ με τον ΙΔΙΟ τροπο και χωρις καμμια διαθεση περιπετειας?Ποσες blue notes θα παιξει πια καποιος?Ποσες πεντατονικες & ποσα arpegios :?: Ποσους "ταχυτατους" κιθαριστες θα θαυμασετε ακομα?? δεν βαρεθηκατε συνεχεια το ιδιο.....μενου?? 8O :roll: :lol:

 

ανοιξτε τα αυτια σας και σε κατι καινουργιο,αμαρτια ειναι να μενετε κολλημενοι στα ιδια και στα ιδια οταν υπαρχει ΤΟΣΗ μουσικη εκει εξω...

free your mind & your heart will follow....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και να προσπαθήσεις να γίνεις τόσο κουλός' date='αποκλείεται να τα καταφέρεις...Επίσης προτίνεται και για την καλύτερη προσπάθεια φάλτσων νοτών που μπορεί κάποιος να τραγουδήσει.. :lol: :lol:

Οκ superfunk μας ισοπέδωσες.. 8O :D[/quote']

 

εγω λεω να μαζευτουμε ολοι μια μερα και να δουμε ποσοι απο εμας μπορουμε να αναπαραγουμε το παιξιμο του κυριου Coxon :wink: παροτι οι Βlur δεν ειναι κ η αγαπημενη μου μπαντα, ο εν λογω κυριος τυγχανει ενας απο τους πιο ευφάνταστους κιθαριστες.. :roll:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα ε! είναι εντυπωσιακό.... Τόσα σχόλια για τόσους άλλους κιθαρίστες και κανένα για αυτή την τέλεια έκδοση του since Ι've been loving you!! Τι να πω!! Παω να παρηγωρήσω τον φίλο μου τον jimmy 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok δεν είναι κουλός είναι γαμώ τους κιθαρίστες και του βγάζω το καπέλο για ότι έχει καταφέρει αλλά όταν μιλάμε για τα 20 καλύτερα solos και υπάρχει το όνομα του randy rhoads ή του brian may τότε δεν υπάρχει λόγος να μιλάμε για το "ίδιο" μενου ή το αν έχουμε βαρεθεί τις πεντατονικές και τα arpeggios.Καταλαβαίνω οτί μπορεί να είσαι φανατικός της βρετανικής σκηνής και του καθαρού παιξίματος αλλά δεν είναι ή μαύρο ή άσπρο.Ή δηλαδή ακούμε blur ή έχουμε κλειστά τα αυτιά μας σε ό,τι υπάρχει εκεί έξω.. :wink:

If the house is rocking,don't bother knocking...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

χωρις πλακα ρε παιδια δεν εχετε βαρεθει τους χιλιαδες κιθαριστες που παιζουν τα ΙΔΙΑ & τα ΙΔΙΑ με τον ΙΔΙΟ τροπο και χωρις καμμια διαθεση περιπετειας?Ποσες blue notes θα παιξει πια καποιος?Ποσες πεντατονικες & ποσα arpegios :?: Ποσους "ταχυτατους" κιθαριστες θα θαυμασετε ακομα?? δεν βαρεθηκατε συνεχεια το ιδιο.....μενου?? 8O :roll: :lol:

 

ανοιξτε τα αυτια σας και σε κατι καινουργιο' date='αμαρτια ειναι να μενετε κολλημενοι στα ιδια και στα ιδια οταν υπαρχει ΤΟΣΗ μουσικη εκει εξω...

free your mind & your heart will follow....[/quote']

 

:? :roll: :roll: :roll: Δεν ξέρεις εσύ..... :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Όσο για το τελευταίο συμφωνώ και επ΄αυξάνω!!!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου