Προς το περιεχόμενο

vox tonelab se ή le;;;


maroras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ειμαι χρήστης της Line 6 και δεν ποτέ δεν κατάλαβα αυτο που λένε για πλαστικουρες.

Πέρα απο ηχογραφήσεις ειχα την ευκαιρια να ακουσω την δικια μου πεταλιερα λαηβ να παιζει ενα παλικαρι που του χαλασε η δικια του στο soundcheck και ηταν μπομπα ο ηχος.

 

Επετρεψε μου ενα σχόλιο:

Εχω την εντυπωση οτι εχεις μπει στη λουπα "ωχ εχει λαμπα ειναι γλυκουλι, ωχ ειναι boss/Line 6, ειναι κακο, πσηφιακο, ου ου ου 666".

Δεν ειναι κακο, ψωνιζουμε και με τα ματια, δηλαδη την καλυτερη πεταλιερα να σου δώσω αν εσυ πιστευεις οτι ειναι χαλια θα την ακους και χάλια.

 

Άρα που καταλήγουμε;

 

Αγορασε πρωτα τον ενισχυτη που θελεις και που αντεχει η τσεπη σου και μετα αν θες/μπορεις δοκιμασε πεταλιερες σε αυτον.

 

 

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Παρε αυτην και θα με θυμηθεις...

Και πανευκολη στο dial

https://smart.noiz.gr/details.php?id=373161

σου λεει είχε την ΜΕ70

Είχα παλιότερα τη boss me 70, την έδωσα όμως γιατί δεν μου άρεσε ηχητικά και γιατί κατά τη γνώμη μου η fender mustang floor ήταν ανώτερη ηχητικά.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παίζω ρυθμική κιθάρα σε μπάντα και με ενδιαφέρει κυρίως να έχει καλές "ζεστές" καθαρές και βρώμικες προενισχύσεις και πεταλάκια, modulation, delay, reverb. Κλασικά πράγματα.

 

έτσι όπως τα λες, εγώ θα έπαιρνα 4-5 πετάλια, εκ των οποίων το ενα θα ήταν πολυ-modulation ή κάτι σαν το line6 M5.

 

Αν επιμένεις για πεταλιέρα με αναλογικό ήχο, θα κοιτούσα και αυτές : https://www.thomann.de/gb/tech_21_fly_rig_cali.htm

https://www.thomann.de/gb/tech_21_fly_rig_5.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά, μετά από πολλή σκέψη θα του προτείνω και εγώ να πάρει την ΜΕ-70  :-\

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάζεψε κάνα φράγκο παραπάνω να πάρεις την boss gt-100 και καθαρισες.Την είχα πάρει σχεδόν καινούρια δίνοντας σαν ανταλλαγή έναν Marshall valvestate 8080.Best trade ever.Δυνατο μαραφετι.Και από ήχο και από κατασκευή μαμεί...

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν εγώ θα πρωτοτυπήσω, και ως αιρετικός θα προτείνω να πάρει την BOSS ME-70.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά νομίζω καταφέρατε να μου δείξετε το δρόμο που οδηγεί στην καλύτερη πεταλιέρα που υπάρχει, που είχα στην κατοχή μου αλλά δεν την εκτίμησα όσο έπρεπε..

 

BOSS ME - 70

 

Χαχαχαχα!  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου