Προς το περιεχόμενο

Rock κομμάτι χωρίς φωνή


metal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 36
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

http://users.hol.gr/~pcman/My%20mp3's/afhse%20me%20pia.mp3

 

Έτοιμο το κομμάτι, με φωνή. Αν δεν ζητάω πολλά, καλώ τους μπασσίστες να βάλουν το χεράκι τους καθώς το μπάσσο του hypersonic ειναι λίγο τραγικό :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο παιδιά...πολύ ωραίο το αποτέλεσμα! :wink: :wink:

Ωραίοι στίχοι και πολύ ωραία ερμηνεία...συμμαθητή :lol:

Σηκώνει και δεύτερα φωνητικά το κομμάτι, πέρα από το μπάσσο...προχωρείστε το!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι του στυλ μου το κομμάτι, οπότε δε θα μιλήσω επ'αυτού. Ωραία προσπάθεια όμως! Για αλλαγές, νομίζω πως στο solo πρέπει να χαμηλώσεις τις κιθάρες (στην αρχή, που έχεις 2) γιατί peakάρουν τα πάντα... Επίσης μου ακούγεται λίγο υπερcompressαρισμένο σε κάποια σημεία που υπάρχουν φωνητικά.... Αυτά :) Good job! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο παιδιά...πολύ ωραίο το αποτέλεσμα!

Ωραίοι στίχοι και πολύ ωραία ερμηνεία...συμμαθητή

 

Thanks baphomet!!Metal αν δεν έχεις αντίρρηση ο τίτλος του κομματιού,θα ήταν καλύτερος "Σβήνοντας τα βήματά μου..".Μιας και ο npap ζητάει υλικό για το καινούργιο τεύχος του Διαπασών γιατί δεν το στέλνεις? :wink: :D

 

Επίσης μου ακούγεται λίγο υπερcompressαρισμένο σε κάποια σημεία που υπάρχουν φωνητικά....

 

Κι εμένα! :lol: :lol:

If the house is rocking,don't bother knocking...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι του στυλ μου το κομμάτι' date=' οπότε δε θα μιλήσω επ'αυτού. Ωραία προσπάθεια όμως! Για αλλαγές, νομίζω πως στο solo πρέπει να χαμηλώσεις τις κιθάρες (στην αρχή, που έχεις 2) γιατί peakάρουν τα πάντα... Επίσης μου ακούγεται λίγο υπερcompressαρισμένο σε κάποια σημεία που υπάρχουν φωνητικά.... Αυτά :) Good job! :)[/quote']

 

Θα συμφωνήσω ως προς τα φωνητικά, τα σόλο ειναι εντάξει στην αρχή αλλά τα φωνητικά όπως είπε κι ο φίλος εχουν άνισο κομπρεσάρισμα ,γενικώς κάτι που αποφεύγουν πολλοί ενώ ειναι τεχνική που την προτείνουν και την αποδέχονται όλο και περισσότεροι ειναι το να δουλεύεις απείρως με το volume envelope ,δηλαδή να χαμηλώνεις συγκεκριμένα σημεία βήμα βήμα και όχι να τα περιμένεις όλα από τον κομπρέσσορα. ΕΠίσης ολα τα αλλα ακουγονται καλά ,και το μπάσο μια χαρά ακουγεται, το θέμα δεν ειναι το Hypersonic, το θέμα ειναι να δενει με την μουσική σου και αυτό δένει μια χαρά φίλε. Στην ανάγκη πέρνα το από ενα ampeg plugin Και είσαι ετοιμος. Το μείον επίσης που υπάρχει σε όλο το κομμάτι ειναι μια μπασίλα ή οποία μπορεί έυκολα να αποφευχθεί με ένα πολύ πολύ χαμηλό Low cut σχεδόν σε όλα τα κανάλια (δες το video tutorial του Russ Long και θα μάθεις πολλά) ή με ενα απλό eq στο μπάσο οπωσδήποτε. Και λίγα treble παράπάνω να έδινες στο master και να έκοβες ελάχιστα το ξύσιμο των open hihats και είσαι αρχοντας. Ουφ τι με επιασε με τα ηχοληπτικά;

Ωραίο το κομμάτι αν και όχι στο στύλ μου, μαλλον για αυτό έπιασα το ηχητικό του θέματος. Καλή συνεργασία πάντως, άψογη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Metal αν δεν έχεις αντίρρηση ο τίτλος του κομματιού,θα ήταν καλύτερος "Σβήνοντας τα βήματά μου.."

 

Καμία αντίρηση, απλά του έδωσα ενα όνομα για να μην το έχω nameless!

 

Επίσης μου ακούγεται λίγο υπερcompressαρισμένο σε κάποια σημεία που υπάρχουν φωνητικά....

 

Μόλις βρώ χρόνο θα το διορθώσω και θα το ξαναανεβάσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλό.

(Θα έκανα μια παρατήρηση για τα ρυθμικα της κιθάρας στο δευτερο μερος του verse λιγο πριν μπεί το ρεφραίν και λίγο πιο μετά), αλλά άστο,

 

Μου άρεσε και η ερμηνεία, συγχαρητήρια, !! Ευγε

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου