Προς το περιεχόμενο

Rock κομμάτι χωρίς φωνή


metal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτό είναι το κομματάκι που έγραψα:

http://rapidshare.com/files/14290332/nameless.mp3

 

Κατ'αρχήν θέλω σχόλια, εντυπώσεις και συμβουλές. Όποιος έχει όρεξη να γράψει φωνή και του αρέσει το κομμάτι, θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 36
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Διόρθωσε με αν κάνω λάθος,αλλά η δομή του κομματιού είναι η παρακάτω:

 

Intro σε Λα (Φα,Σολ),ακολουθούν 2 verses όπου παίζεις Μι,Ντο,Σολ και Σι7 4 φορές και chorus από Μι (σε Ρε,Σι και Ντο την πρώτη φορά και Λα την δεύτερη επί δύο.)Όλο αυτό επαναλαμβάνεται και μετά παίζεις πάνω από το verse την δυσολία και μετά φεύγεις πάλι σε Λα για να τα χώσεις και να επιστρέψεις στο chorus από Μι και να τελειώσεις με το intro.

 

Δομικά όλα μια χαρά.το παίξιμό σου μου αρέσει αν και πιστεύω πως το verse part είναι πιο δυνατό από το chorus.Γι αυτό νομίζω πως μπορείς κάτι καλύτερο σε αυτό το μέρος.(γνώμη μου πάντα :D )

 

Όταν λές φωνή εννοείς και στίχο και αν ναι ξένο ή ελληνικό?

Μπράβο και πάλι!

If the house is rocking,don't bother knocking...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Intro σε Λα (Φα' date='Σολ),ακολουθούν 2 verses όπου παίζεις Μι,Ντο,Σολ και Σι7 4 φορές και chorus από Μι (σε Ρε,Σι και Ντο την πρώτη φορά και Λα την δεύτερη επί δύο.)Όλο αυτό επαναλαμβάνεται και μετά παίζεις πάνω από το verse την δυσολία και μετά φεύγεις πάλι σε Λα για να τα χώσεις και να επιστρέψεις στο chorus από Μι και να τελειώσεις με το intro.[/quote']

 

Τώρα τούτο τι είναι; Που κολλάει αυτό;

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θέλεις να γράψεις φωνή ή και στίχο μαζί δεν θα πρέπει να ξέρεις πως έχει σκεφτεί ο άλλος το κομμάτι του?Βρίσκεις κάτι κακό σε αυτό?

If the house is rocking,don't bother knocking...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

A sorry νόμιζα ότι για κριτική τα έγραψες αυτά και όχι για να διευκολύνεις τους άλλους στο να γράψουν τους στίχους. Γιαυτό μου φάνηκε περίεργο και σε ρώτησα!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη το να γράψω εγώ στίχους το αποκλείεις? :lol: :lol:

Γιατί με αποαπαίρνεις βρε boukaw7,και την κριτική μου έγραψα και το σχολιό μου και την συμβουλή μου. :lol: Εσένα σου άρεσε?

If the house is rocking,don't bother knocking...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη το να γράψω εγώ στίχους το αποκλείεις? :lol: :lol:

Γιατί με αποαπαίρνεις βρε boukaw7' date='και την κριτική μου έγραψα και το σχολιό μου και την συμβουλή μου. :lol: Εσένα σου άρεσε?[/quote']

 

Βρε καμία σχέση. Μπερδεύτηκα εγώ σου λέω. Παρεξήγηση. Εμένα πάντως με μια γρήγορη ακοή καλό μου φάνηκε, αλλά δεν είμαι τώρα και στην κατάλληλη ψυχολογία για να το κρίνω! (καταραμένε Ολυμπιακέ :evil: :evil: :evil: )

 

Α ναι..... και δεν αρπαχτήκαμε :D :D :D

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δομή του κομματιού είναι πράγματι ετσι!

 

Αν θέλεις να γράψεις φωνή ή και στίχο μαζί δεν θα πρέπει να ξέρεις πως έχει σκεφτεί ο άλλος το κομμάτι του?Βρίσκεις κάτι κακό σε αυτό?

 

Η φωνή είναι το πρόβλημα που αντιμετωπίζω σε όλα μου τα projects, δεν βρισκω κάποιον να με βοηθήσει. Γενικά στο θέμα της φωνής δεν έχω ιδιαίτερες προτιμίσεις :roll: , οπότε άμα βγεί ενα ωραίο αποτέλεσμα γιατι να έχω πρόβλημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου