Προς το περιεχόμενο

In ear monitor / Πως τα χρησιμοποιω - συνδεω / Τι θα χρειαστω


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αρχικα να πω οτι δεν υπαρχουν αλλα οργανα. Ειμαι μονο εγω με μια κιθαρα!

 

Κιθαρα φωνη δλ.

 

Ποια κονσολα θα προτεινατε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχικα να πω οτι δεν υπαρχουν αλλα οργανα. Ειμαι μονο εγω με μια κιθαρα!

 

Κιθαρα φωνη δλ.

 

Ποια κονσολα θα προτεινατε?

 

αν παίζεις μόνος σου δεν χρειάζεσαι καν in ear...  πόσο μάλλον κονσόλα. κράτα αυτή που έχεις και συνέδεσε τα in ear σου όπως είπαμε. αν με το καλό συμμετέχουν σε άλλη φάση και άλλα όργανα τότε βλέπεις εκ νέου τι θα κάνεις!!!

 

καλή τύχη και καλά live!!!

 

The Bass Dredd

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Προσφατα ειχα την ατυχια να υποστω ακουστικο τραυμα.

 

Για αυτο και τα in ear.

 

:)

 

όπα...!!! :-\ :)

σε αυτή την περίπτωση ΣΥΜΒΟΥΛΕΨΟΥ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ τον ΓΙΑΤΡΟ σου (αν δεν το έχεις κάνει ήδη) για το αν "επιτρέπεται" στην περίπτωσή σου και αν πάρεις (πήρες) την έγκρισή του, ακολούθως τεράστια ΠΡΟΣΟΧΗ κατά την χρήση τους....

είναι πολύ πιο επικίνδυνα για το αυτί σου από το οποιοδήποτε ηχείο, γιατί δεν σε "προειδοποιούν" εμφανώς και εγκαίρως...  να θυμάσαι ότι ο εγκέφαλός κουράζεται πολύ εύκολα και γρήγορα "συνηθίζει" (πιο σωστά "ανέχεται") τον οποιοδήποτε ήχο και σε συνδυασμό με τις συνθήκες στο background noise συνήθως η τάση είναι να ανεβάζεις την ένταση φτάνοντας σε "επικίνδυνες" στάθμες για βλάβη (ή επιδείνωση της υπάρχουσας) σε βάθος χρόνου, χωρίς να το καταλάβεις άμεσα...

 

ΥΓ. μια εναλλακτική λύση για σένα ίσως είναι η χρήση κάποιων καλών σύγχρονων ακουστικών με dsp noise canceling με το οποία το "ωφέλιμο σήμα" θα φθάνει στα αυτιά σου απαλλαγμένο από περιττούς θορύβους οπότε και η ένταση του πλέον μπορεί να είναι πολύ χαμηλότερη και η ακρόασή του άνετη (δεν έχω δοκιμάσει ανάλογα ακουστικά για την συγκεκριμένη χρήση οπότε είμαι και επιφυλακτικός)...

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όπα...!!! :-\ :)

σε αυτή την περίπτωση ΣΥΜΒΟΥΛΕΨΟΥ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ τον ΓΙΑΤΡΟ σου (αν δεν το έχεις κάνει ήδη) για το αν "επιτρέπεται" στην περίπτωσή σου και αν πάρεις (πήρες) την έγκρισή του, ακολούθως τεράστια ΠΡΟΣΟΧΗ κατά την χρήση τους....

είναι πολύ πιο επικίνδυνα για το αυτί σου από το οποιοδήποτε ηχείο, γιατί δεν σε "προειδοποιούν" εμφανώς και εγκαίρως...  να θυμάσαι ότι ο εγκέφαλός κουράζεται πολύ εύκολα και γρήγορα "συνηθίζει" (πιο σωστά "ανέχεται") τον οποιοδήποτε ήχο και σε συνδυασμό με τις συνθήκες στο background noise συνήθως η τάση είναι να ανεβάζεις την ένταση φτάνοντας σε "επικίνδυνες" στάθμες για βλάβη (ή επιδείνωση της υπάρχουσας) σε βάθος χρόνου, χωρίς να το καταλάβεις άμεσα...

 

ΥΓ. μια εναλλακτική λύση για σένα ίσως είναι η χρήση κάποιων καλών σύγχρονων ακουστικών με dsp noise canceling με το οποία το "ωφέλιμο σήμα" θα φθάνει στα αυτιά σου απαλλαγμένο από περιττούς θορύβους οπότε και η ένταση του πλέον μπορεί να είναι πολύ χαμηλότερη και η ακρόασή του άνετη (δεν έχω δοκιμάσει ανάλογα ακουστικά για την συγκεκριμένη χρήση οπότε είμαι και επιφυλακτικός)...

 

εχω μιλησει με 34531513 γιατρους !! Ολοι το ιδιο με συμβουλεψαν :) Σε ευχαριστω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου