Προς το περιεχόμενο

πολύ γκρινιάρης


dienekes

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μενέλαε, υπάρχουν κανόνες. Ας διαβαστούν προσεκτικά από όλους μας. Ενηλικες είμαστε οι περισσότεροι. Έχουμε το θάρρος και της γνώμης μας και της αποψής μας. Ο καθένας ας αποφασίσει για τον εαυτό του αν θα συμμετέχει ή όχι στην δικτυακή κοινότητα του ΝΟΙΖ, όπως και την στιγμή που αποφάσισε να κάνει αριστερό κλικ και να γίνει μέλος. Απείχα και απέχω διακριτικά από προσωπικούς διαπληκτισμούς μεταξύ μελών - modulators - administrators, γιατί πολύ απλά κανείς δεν είναι "Κούγιας" για τους υπόλοιπους. Ένα π.μ έστειλα στον Yameth το οποίο είναι προσωπική μου σκέψη και δεν ήθελα να την δημοσιοποιήσω. Ελπίζω σε καλύτερο κλίμα. Όσοι πιστεύουν ή εχουν απορίες, ή χρειάζονται μία βοήθεια σε μουσικά θέματα, δεν πιστεύω να μην ανοίξουν κάποιο θέμα. Ελπίζω μουσικό αυτή τη φορά.

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 50
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Θα συμφωνήσω με τους προλαλήσαντες.Θα ήθελα να προσθέσω πάραυτα ότι το κλικ που μου έκανε το noiz και ασχολήθηκα μαζί του είναι το παρείστικο κλίμα που είχε το οποίο φυσικά έπαψε να υφίσταται.

 

Όχι πως τώρα δεν υπάρχουν αξιόλογα παλικάρια εδω μέσα αλλά εγώ τουλάχιστον "μεγάλωσα" στο noiz με άλλες παρέες που πολύ χαίρομαι που ευτυχώς τους πρόλαβα στο msn πριν γίνει το κακό :wink:

 

Επίσης παρατηρώ ότι αρκετοί απο εδω μέσα εκφράζουν την δυσανασχέτιση του με "ροματνικό" τρόπο πράγμα που σημαίνει ότι δεθήκανε με την κοινότητα του noiz η οποία μέχρι πρότεινως είχε έναν χαρακτήρα οποίος σε έκανε να βάζεις το noiz.gr home page.Δηλαδή τότε γιατί δεν υπήρχε πρόβλημα;;Και ποιό είναι ΤΩΡΑ το πρόβλημα;;;

 

Έχω όλη την καλή διάθεση να συμμετέχω στην προσπάθεια να δημιουργήσουμε το ίδιο κλίμα αλλά νιώθω να περιορίζομαι τώρα

 

Μη μου πει κανείς τώρα οτι κλαίγομαι...Όταν ξέρεις πιο είναι το 100% γιατί να συμβιβάστεις με το 60%

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελευταία παρακολουθώ τις εξελίξεις στο νόιζ και έχω μείνει με ανοιχτό το στόμα.Για κάποιον ακατανόητο λόγο υπάρχει μια προσπάθεια βελτίωσης η οποία όμως δείχνει να λειτουργέι σαν αρνητικός καταλύτης.Φαντάζομαι οτι είναι ΤΡΟΜΕΡΑ ΔΥΣΚΟΛΟ να ελεγχθεί ένας χώρος όπου γράφονται όλοι ελεύθερα και λένε τη γνώμη τους.Γι αυτό το λόγο μου φαίνεται απολύτως κατανοητό τα νεύρα των ιδρυτών αυτού του χώρου,αλλά και άλλων που τον έχουν αγαπήσει (σαν παρέα) ,να γίνονται αλοιφή.

 

ΛΥΣΗ ΔΕΝ ΞΕΡΩ,αν ήξερα θα την δημοσίευα πολύ νωρίτερα.Αλλά yameth να μου επιτρέψεις να χαρακτηρίσω το ban αυτό ως σπασμωδική κίνηση και έκρηξη εις βάρος των ναυτών σου (όπως πολύ σωστά είπε ο αντώνης) .Η έκρηξη αυτή φορτίστηκε από τελείως διαφορετικούς παράγοντες που ΟΝΤΩΣ μειώνουν την ποιότητα του φόρουμ και βρήκε διέξοδο σε λάθος πρόσωπα(*).

 

Θα μπορούσες να είχες προλάβει αυτές τις καταστάσεις με το να παίρνεις θέση από νωρίς και να υποστηρίζεις αυτούς που έχουν διαμορφώσει το Guitars section σε ΚΟΡΥΦΑΙΟ ελληνικό δικτυακό τόπο.Τώρα ποιός έχει γνώμη με βαρύτητα στο guitars?Μόνο ο harilatron

 

(*)Λέω ΠΡΟΣΩΠΑ γιατί έχω παρατηρήσει και το άλλο φανταστικό:Όποτε υπάρχει γελοία διαφωνία που καταλήγει σε διαμάχη ,πολλοί μιλάνε για "keyboard bravery" και διάφορα τέτοια.Μου φαίνεται τρομακτικά παιδαριώδες και στρουνθοκαμηλιστικό να μιλάμε για keyboard bravery από τη στιγμή που οι περισσότεροι που συμμετέχουν στις διαμάχες γνωρίζονται [φατσικά,έχουν πιεί καφέ μαζί,μιλάνε στο τηλέφωνο κλπ]

 

ΥΓ. Το θέμα αυτό ΔΕΝ είναι ξεκατίνιασμα ακόμα.Υπάρχει μια ΠΑΡΕΑ που συζητάει τα προβλήματά της μπας και γίνει όπως πριν.Οι υπόλοιποι που πετάνε κουβέντες ή χαβαλεδάκους στο thread αυτό δήθεν για χάρη της ιντερνετικής αρμονίας να αναρωτηθούν τι έχουν προσφέρει στον τόπο αυτό.(δεν πάει σε σένα wasted)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γνωριζω τι ακριβως εχει γινει,το μονο που γνωριζω με σιγουρια

ειναι οτι τα μελη που αποχωρησαν (ή τελικα εγιναν ban?) ειχαν

υπερπολυτιμες πληροφοριες και γνωσεις που θα εδιναν σε καποιον

απλοχερα.Μπορει αυριο μεθαυριο να ειναι αλλα τα μελη.

Παντως το Noiz δε θα ειναι το ιδιο.End of story.. :cry:

 

EDIT:

Συμφωνω με blue και antouan για την αντιμετωπιση προς τα

συγκεκριμενα μελη..Κ. Yameth κατι παραπανω ξερεις,αλλα απ οτι

γνωριζεις καποια μελη (ειναι γνωστα) εχουν μετατρεψει το νοιζ σε

κορυφαια διαδικτυακη ΠΗΓΗ ΓΝΩΣΗΣ για οσους αγαπανε τη μουσικη

και θελουν να μαθουν κατι παραπανω.Αυτο το πιστευα εξ'αρχης.

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(...) αυτιστικά παιδάκια θα μιλάνε για μ@λ@...ς' date=' θα ελέγχονται από τους moderators σε κάθε λέξη, (...)[/quote']

 

ρε αυτοί οι moderators...ακόμα και αν δε σας έκατσε η γκόμενα εχθές το βράδυ, οι moderators του Noiz φταίνε. Εντάξει, το εμπεδώσαμε. Μεγάλη η ευθύνη μας γι'αυτή τη κοινωνία...τι να πω πια :roll:

 

 

Γεράσιμος

 

Όχι Γεράσιμε δεν φταίνει για όλα οι moderators του Noiz, μάλλον οι ίδιοι πιστεύουν ότι έχουν κάποιου είδους σημαντική ευθύνη για την κοινωνία και πράττουν ενίοτε χωρίς καμία λογική.

Εμένα δεν μου φταίει κανένας για τίποτα και ποτέ δεν έχω ανάγει την προσωπικότητά μου στο forum στον πραγματικό εαυτό μου. Τα 1-2 άτομα που γνωρίζω προσωπικά, άμα θέλουν να μιλήσουν στο Γιάννη με παίρνουν τηλέφωνο.

 

Αλλά το να προσπαθεί κανείς να μετατρέψει μια μικρογραφία της μουσικής κοινότητας της χώρας, σε ΠΑΙΔΙΚΗ ΧΑΡΑ με σοβαροφανή, politically correct, μανδύα με βρίσκει αντίθετο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπλού, δεν υπάρχει κιθαριστικός μεσαίωνας (όπως μου πε κάποιος φίλος) και χρειάζονται 5 γκουρού και 90 μάγοι να σε βγάλουν από εκεί. Το ίντερνετ είναι πηγή γνώσης για όλους. Για εμένα προσωπικά υπάρχουν οι γνώμες των συμφορουμιτών, και κατά την προσωπική μου αντίληψη κανενός δεν βαραίνει και δεν είναι ασήκωτη από των υπολοίπων ανεξαρτήτως ηλικίας και εμπειρίας.

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπλού' date=' δεν υπάρχει κιθαριστικός μεσαίωνας (όπως μου πε κάποιος φίλος) και χρειάζονται 5 γκουρού και 90 μάγοι να σε βγάλουν από εκεί. Το ίντερνετ είναι πηγή γνώσης για όλους. Για εμένα προσωπικά υπάρχουν οι γνώμες των συμφορουμιτών, και κατά την προσωπική μου αντίληψη κανενός δεν βαραίνει και δεν είναι ασήκωτη από των υπολοίπων ανεξαρτήτως ηλικίας και εμπειρίας.[/quote']

 

Το βλέπεις από άλλη σκοπιά και δεν το ξεκαθάρισα.¶λλο η συζήτηση με κιθαρίστες για καφέ που είναι απολαυστικές και άλλο όταν μαλώνουμε και ψάχνουμε να βρούμε μια άκρη.

Αλλού ο npap έχει μιλήσει για αυτό το θέμα πολύ πιο σωστά από μένα.Είναι θέμα σεβασμού από τη μια στις απόψεις και από την άλλη στη γνώση.Το ένα χωρίς το άλλο γίνεται μόνο στην τηλεόραση όπου μιλάνε επί ίσοις όροις οι αστροφυσικοί με τους αστρολόγους.

Φιλικά το λέω,αυτή είναι η άποψή μου ειλικρινά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε μπορώ να διανοηθώ οτι έγινε ban (αν έγινε) είδικα στον elavd :!:

 

μιλάμε για ένα μέλος που έχει σπαταλήσει άπειρες ώρες εδώ μέσα,με απίστευτη προσφορά και πάντα προσεκτικό & με χιούμορ στις τοποθετήσεις του... :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλά το να προσπαθεί κανείς να μετατρέψει μια μικρογραφία της μουσικής κοινότητας της χώρας' date=' σε ΠΑΙΔΙΚΗ ΧΑΡΑ με σοβαροφανή, politically correct, μανδύα με βρίσκει αντίθετο.[/quote']

 

και από που έβγαλες αυτό το συμπέρασμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλά το να προσπαθεί κανείς να μετατρέψει μια μικρογραφία της μουσικής κοινότητας της χώρας' date=' σε ΠΑΙΔΙΚΗ ΧΑΡΑ με σοβαροφανή, politically correct, μανδύα με βρίσκει αντίθετο.[/quote']

 

και από που έβγαλες αυτό το συμπέρασμα;

 

Και μόνο το να ban-άρονται τόσο έυκολα μέλη με τόση προσφορά στο forum, που ποτέ μάλιστα δεν θυμάμαι να υποδάυλισαν διαμάχεις φτάνει.

Όπως και παλαιότερα έχω παραδείγματα από moderators που επιτίθεντο προσωπικά, έγραφαν τα μύρια όσα και όταν τους ζητούνταν ο λόγος, σάρκαζαν δήθεν ότι γίναμε πολύ εύθικτοι...και κλείδωναν threads ή έσβηναν posts που είχαν ύφος ίδιο με τα δικά τους.

 

Εγώ λέω απλά ότι όσο το noiz έδινε τη δυνατότητα την ίδια στιγμή που τσακωνόμασταν για ξύλα και μαγνήτες να μιλάμε για σοβαρότερα ζητήματα, αλλά και για τσόντες το γούσταρα.

Όταν άρχισε το "όχι άσχετα ζητήματα στο μουσικό μας forum", "όχι περίεργα avatars", "όχι πάλι τσακωμοί για ξύλα..." ξενέρωσα...

Το γούσταρα που εδώ πέρα ήταν πραγματικά μια φωτοτυπία των σκέψεων της μουσικής κοινότητας...αλλά πλέον δεν είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου