Προς το περιεχόμενο

πολύ γκρινιάρης


dienekes

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 50
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αρχίζω να πιστεύω ότι κάποιοι ήθελαν και θέλουν ένα forum που αυτιστικά παιδάκια θα μιλάνε για μ@λ@...ς, θα ελέγχονται από τους moderators σε κάθε λέξη, δεν θα κάνουν με τις συζητήσεις τους το Αφεντικό να βαριέται κλπ. κλπ.

 

Έλα όμως που κάποιοι εδώ μέσα τσακωνόμασταν και συμφιλιωνόμασταν χωρίς καν να γνωριζόμαστε για ξύλα, μαγνήτες, κουπιά, για το "έντεχνο", για τη μουσική βιομηχανία...και όμως στο 99% των περιπτώσεων στις συζητήσεις που εγώ συμμετείχα οι παρεξηγήσεις λυνόντουσαν και υπήρχαν και μερικά posts εκεί μέσα που αν τα διάβαζες κάτι είχες να κερδίσεις.

 

Και τι περίεργο...το 99% αυτών των posts προερχόταν από άτομα που αποχώρησαν...και βέβαια ban-αρίστηκαν άμεσα...μην τύχει και ξαναγυρίσουν Αφεντικό (???)...και χαλάσουν την πιάτσα ορισμένων αυτιστικά συμπεριφερόμενων, κακομαθημένων...

 

Καλημέρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λυπάμαι πολύ που πήρε τέτοια τροπή το θέμα.

Δε γνωρίζω τί έχει γίνει σε προσωπικό επίπεδο (π.μ, μέηλ κλπ), παρά μόνο ό,τι έχει κοινοποιηθεί, αλλά αυτό που συμβαίνει δεν επιτρέπεται κατά τη δική μουο άποψη.

 

ΕΙΔΙΚΑ για τον Ηλία (elavd), που γνωρίζω καλύτερα, μπορώ να πω ότι δεν έχει δώσει το ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ δικαίωμα εδώ μέσα και ίσα ίσα έχει παίξει ΠΑΡΑ πολλές φορές το ρόλο του "καθησυχαστή" σε διαμάχες που έχουν δημιουργηθεί εδώ μέσα όντας όσο γίνεται (τουλάχιστον και στα δικά μου μάτια) πιο αντικειμενικός.

 

Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί πραγματικά να γίνουν banned τα τρία αυτά μέλη που κατά τη δική μου άποψη, καλώς ή κακώς αποτελούσαν για αρκετό καιρό τη βάση του φόρουμ αυτού. Στο κάτω κάτω ήθελαν να αποχωρήσουν (είτε για πάντα, ειτε προσωρινά) και είχαν κάθε διακίωμα. Έπρεπε να διαγραφούν κιόλας? Έτσι κι αλλιώς μπορεί οποιοσδήποτε να μπει με σχεδόν το ίδιο nick εδώ μέσα. Ο αριθμός των μηνυμάτων ήταν το πρόβλημα δηλαδή?

 

Κρίμα...Δεν υπήρχε λόγος κατ'εμέ να συμβεί αυτό.

Εκτός πια κι αν μεταξύ σας έγιναν πράγματα τα οποία δε γνωρίζουμε και ήταν τόσο σοβαρά.

 

Όμηρος

..there's too much panic in this town...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτός πια κι αν μεταξύ σας έγιναν πράγματα τα οποία δε γνωρίζουμε και ήταν τόσο σοβαρά.

 

Δεν έγινε ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ στο παρασκήνιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον οσο και αν κανει εντυπωση ....θα μιλησω σοβαρα......

Και σε οσους με εχουν συνδεσει με το Βασανισου ας κλεισουν τα ματια τους....

 

Πριν περιπου μια βδομαδα ειχα ποσταρει εκφραζοντας καποια παραπονα με αποψη τουλαχιστον νομιζω εμπεριστατωμενη...Το thread με ελαχιστες εξαιρεσιες κατεληξε βορα μαλακιας και αποπροσανατολισμου..

Εμμεσως πλην σαφως δηλωνα την αποχωρηση μου για λιγους οι οποιο φαινονται και τωρα αγαπητοι μου φιλοι.....

Δεν διεκδικισα καμμια και καλα παρακληση τυπου μεινε κτλ....Κατι τετοιο θα φανταζε εντελως τρελο σε ενα φορουμ οπου ο ρολος μου δεν ειχε να κανει με ξυλα,ουτε με το αν ο Πινοκιο ηταν απο μαονι και ο Τζεπετο ξαδερφος του Leo Fender..

Ειχα απλα τονισει για οσους καταλαβαν το πως μια διαδικτυακη κοινοτητα πρεπει να κρατα ισσοροπιες....

Οι ισσοροπιες αυτες λοιπον ταλαντωθηκαν και εν τελει εσπασαν στα δυο..

Γιαννη εχουμε πει μονο ενα γεια αλλα αυτο δεν μου αφιαρει το δικαιωμα να εκφρασω την αποψη μου για τον τροπο που κουμανταρεις το πηδαλιο.

Φιλε.....επεσες σε φουρτουνα και πεταξες τους ναυτες σου στην θαλασσα παρασυρμενος απο το σκεπτικο να κανεις το Νοιζ ενα φορουμ σοβαροφανους χαρακτηρα με προφιλ ξενων φορα...Γιαννη μου ομως...εμενα γαμα με...εχασες ομως σημαντικοτατα μελη που καθοριζαν το υφος και κρατουσαν τις ισσοροπιες....

Εδω θελω να πω κατι.....και ας μου επιτραπει που θα πατησω την μετριοφροσυνη μου...Θεωρω οτι το στυλ που εγραφα ισως αλλοιωσε καποιες καταστασεις και προφανω παρακινησε και αλλους στο να ασπαστουν ενα τροπο γραφης που ισως τους εκανε αρεστους...Εδω ριξε μου φταιξιμο...

θεωρω πια οτι το φορουμ τεινει να γινει βωμος αυνανισμου περιστασιακων μελων που απλα θα εκσπερματωνουν για λιγο καιρο και θα φευγουν...Σαν να πηγαιναν σε ενα καλοπληρωμενο οικο ανοχης......

 

Θελω να πω ενα ευχαριστω στον eye για 2 συγκεκριμενες φορες που σταθηκε αξιοπρεπως στο υψος του σε συγκεκριμενες παρακλησεις μου..

Στον SF για τους ιδιους λογους...

 

Αλλα Γιαννη σε ευχαριστω που μου γνωρισες τον Βασιλη,τον Ηλια,τον Τακη,τον Πετρο,τον Παναγιωτη,τον Τολη,τον Μιχαλη,τον Μπαμπη, και τελειωμο δεν εχει...

Μαγκες θα τα πουμε εξω.....

 

Σας αγαπω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παίδες, το πράγμα, λυπάμαι που το λέω αλλά δεν τραβάει έτσι. Η κατάσταση κατά τη γνώμη μου ήταν ΜΙΑ ΧΑΡΑ και (μέσα από διάφορες ψιλοχαζομάρες που ενίοτε γράφονταν) το συνολικό επίπεδο του forum ήταν άψογο. Γνώμη μου είναι να μη φύγει κανείς, άλλωστε δεν έγινε και τίποτα τραγικό. Όχι ότι έχω καμιά βαρύνουσα άποψη, απλά κι εγώ έχω ασχοληθεί με sites κλπ στο παρελθόν και είδα ότι τέτοιου είδους αντιμετώπιση δε φέρνει παρά αρνητικά αποτελέσματα. Μακάρι αύριο το πρωί όλοι (elavd, abraxas, SF και φυσικά ο Yameth) να έχουν αφήσει στην άκρη όλες αυτές τις διαφορές (καθώς και εγωισμούς) και το forum να λειτουργεί πάλι πλήρως, με όλα του τα μέλη. Και πέρα από τις μουσικές γνώσεις και τη βοήθεια κλπ κλπ κλπ, εγώ έρχομαι εδώ και δε βλέπω ούτε ένα post από όλους αυτούς που εδώ και καιρό γνώρισα (και συχνά συμπάθησα) μέσω του Noiz, και ξενερώνω. Εύχομαι να επικρατήσει η ψυχραιμία, να αρθούν τα ban και όσοι έφυγαν να έρθουν πίσω με όρεξη για μια καινούρια αρχή and no hard feelings! Αυτό δεν είναι παράκληση σε κανέναν να γυρίσει, όποιος θέλει φεύγει, απλώς αναφέρω ότι κατά τη γνώμη μου δεν υπήρχε λόγος για όλο αυτό, και είναι κρίμα που έγινε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Ρε παίδες' date=' το πράγμα, λυπάμαι που το λέω αλλά δεν τραβάει έτσι. Η κατάσταση κατά τη γνώμη μου ήταν ΜΙΑ ΧΑΡΑ και (μέσα από διάφορες ψιλοχαζομάρες που ενίοτε γράφονταν) το συνολικό επίπεδο του forum ήταν άψογο. Γνώμη μου είναι να μη φύγει κανείς, άλλωστε δεν έγινε και τίποτα τραγικό. Όχι ότι έχω καμιά βαρύνουσα άποψη, απλά κι εγώ έχω ασχοληθεί με sites κλπ στο παρελθόν και είδα ότι τέτοιου είδους αντιμετώπιση δε φέρνει παρά αρνητικά αποτελέσματα. Μακάρι αύριο το πρωί όλοι (elavd, abraxas, SF και φυσικά ο Yameth) να έχουν αφήσει στην άκρη όλες αυτές τις διαφορές (καθώς και εγωισμούς) και το forum να λειτουργεί πάλι πλήρως, με όλα του τα μέλη. Και πέρα από τις μουσικές γνώσεις και τη βοήθεια κλπ κλπ κλπ, εγώ έρχομαι εδώ και δε βλέπω ούτε ένα post από όλους αυτούς που εδώ και καιρό γνώρισα (και συχνά συμπάθησα) μέσω του Noiz, και ξενερώνω. Εύχομαι να επικρατήσει η ψυχραιμία, να αρθούν τα ban και όσοι έφυγαν να έρθουν πίσω με όρεξη για μια καινούρια αρχή and no hard feelings! Αυτό δεν είναι παράκληση σε κανέναν να γυρίσει, όποιος θέλει φεύγει, απλώς αναφέρω ότι κατά τη γνώμη μου δεν υπήρχε λόγος για όλο αυτό, και είναι κρίμα που έγινε.[/quote']

 

+1000.

Γιατί είτε θέλετε να το πιστέψετε είτε όχι, σας θεωρώ φίλους μου - όλους. Αλήθεια το λέω. :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(...) αυτιστικά παιδάκια θα μιλάνε για μ@λ@...ς' date=' θα ελέγχονται από τους moderators σε κάθε λέξη, (...)[/quote']

 

ρε αυτοί οι moderators...ακόμα και αν δε σας έκατσε η γκόμενα εχθές το βράδυ, οι moderators του Noiz φταίνε. Εντάξει, το εμπεδώσαμε. Μεγάλη η ευθύνη μας γι'αυτή τη κοινωνία...τι να πω πια :roll:

 

 

Γεράσιμος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου