Προς το περιεχόμενο

Windows Vista


trolley

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καθίστε γιατί εγώ δεν το έπιασα καθόλου... ::) ::) ::)

 

Βγαίνουν καινούργια windows....  ???

 

Ποιό καινούργια και από τα καινούργια vista ... ???

 

Ή πλάκα κάνετε όλοι σας ...???

 

 

Όχι, δεν βγαίνουν καινούργια Windows. Απλά ο OurDarkness κακοξύπνησε...

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 222
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

Bill Gates, in an interview with Newsweek, suggested that the next version of Windows would "be more user-centric."[9] When asked to clarify what he meant, Gates said:

"That means that right now when you move from one PC to another, you've got to install apps on each one, do upgrades on each one. Moving information between them is very painful. We can use Live Services to know what you're interested in. So even if you drop by a [public] kiosk or somebody else's PC, we can bring down your home page, your files, your fonts, your favorites and those things. So that's kind of the user-centric thing that Live Services can enable.

 

Καλά έχει κάνει πίου ο άνθρωπος από το πολύ χρήμα; :( Τι νόημα έχει αυτό το πράγμα; ???

Ρε λες να απαρνηθούμε τα ''παράθυρα'';  ???

 

Έχει νόημα αυτό για πολλούς. Απλά είναι κάτι το οποίο εμένα δεν μου φαίνεται καθόλου ελκυστικό.

(Όπως και όλα αυτά τα live, .MAC  accounts κλπ). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει νόημα αυτό για πολλούς. Απλά είναι κάτι το οποίο εμένα δεν μου φαίνεται καθόλου ελκυστικό.

(Όπως και όλα αυτά τα live, .MAC  accounts κλπ). 

 

Πάλι καλά που το παραδέχτηκες Αδάμ.

Είναι καταπληκτική ιδέα αυτό που λέει ο Billy, αλλά δεν είναι δική του. Αυτά τα κάνει ήδη το Google.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

mac leopard-windows vista (32bit) σημειώσατε ...2

 

δε το περίμενα ,αλλά είναι πολύ καλά τα vista με το sp1.

αν είχα όρεξη να μάθω και το samplitude ίσως αλλαξοπιστούσα  :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθίστε γιατί εγώ δεν το έπιασα καθόλου... ::) ::) ::)

 

Βγαίνουν καινούργια windows....  ???

 

Ποιό καινούργια και από τα καινούργια vista ... ???

 

Ή πλάκα κάνετε όλοι σας ...???

 

 

Όχι, δεν βγαίνουν καινούργια Windows. Απλά ο OurDarkness κακοξύπνησε...

 

Γίνεται και χειρότερα;

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_7

 

http://tech.pathfinder.gr/tech/608572.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γίνεται και χειρότερα;

 

Άμα τα δεις πριν το 2011, εγώ θα πάρω Μακ.

Πέραν της πλάκας, η λέξη κλειδί είναι η λέξη "ίσως" σε αυτά που λέει ο Gates. Για τη wikipedia, να θυμηθώ να γράψω ένα άρθρο για τα windows 8 κάποια στιγμή.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως, και επειδή βλέπω ότι η παραπληροφόρηση συνεχίζεται σε άλλο thread, θα ήταν ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟ να ζητήσω να μιλά (όποιος και αν μιλά) με επιχειρήματα και όχι σε μία βάση αναπαραγωγής φημολογίας;

 

Επειδή το ψάχνω σχεδόν κάθε μέρα, γνωρίζω άριστα ότι δεν υπάρχουν δημοσιοποιημένες αναφορές για το πως λειτουργούν τα Vista σε συνάρτηση με τις επαγγελματικές audio εφαρμογές (μετά την εγκατάσταση του SP1), δεν μπορώ παρά να συμπεράνω ότι τα έχετε δοκιμάσει όλοι εσείς που τα απορρίπτετε;

 

Υποτίθεται εδώ ότι είναι φόρουμ για τη συζήτηση τεχνολογικών θεμάτων και ε.. πως να το κάνουμε... μιλάμε μόνο για το πιο διαδεδομένο λειτουργικό σύστημα ηλεκτρονικών υπολογιστών σε όλο το πλανήτη, οπότε ΜΑΛΛΟΝ έχει σημασία να μη διασπείρουμε ανυπόστατες φήμες.

 

Το Noiz έχει τα σκήπτρα του μοναδικού FORUM για μουσική τεχνολογία όπου το νέο λειτουργικό της Microsoft επικρινόταν έξι μήνες πριν καν κυκλοφορήσει (τώρα είμαστε στους 15 μήνες αφού κυκλοφόρησε...). Τέτοιο πράγμα, τι ακριβώς εξυπηρετεί;

 

Πόσο ανεύθυνοι μπορεί να είναι κάποιοι παραπληροφορώντας νέους φίλους της μουσικής τεχνολογίας οι οποίοι είναι υποχρεωμένοι να λουστούν τα Vista σε κάθε αγορά νέου υπολογιστή; Αντί να ύπάρχει πραγματικό αντικείμενο συζήτησης (τα έβαλα, είδα τα τάδε προβλήματα, έκανα το τάδε κόλπο, δούλεψα με το δείνα πρόγραμμα, κατάλαβα ότι χρειάζομαι άλλη μνήμη... π.χ.) έχουμε μία άγονη μπουρδολογία που τραυματίζει το κύρος της κοινότητάς μας.

 

Υπάρχει κάποιος λόγος;

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε Wow!.

 

Το πιο απλό για τα Vista:

 

Διαφωνείς ότι τα προγράμματα/παιχνίδια που βγαίνουν και για Vista έχουν διαφορετικές απαιτήσεις στα Vista απ ότι στα XP? Και συνήθως η διαφορά αυτή είναι +512ΜΒ RAM στα Vista ή/και κάποια MHZ παραπάνω στον επεξεργαστή ή/και ΑΠΑΙΤΗΣΗ για Dual Core?

 

Δεν νομίζω να μπορείς να διαφωνήσεις διότι αυτό είναι πραγματικότητα.

 

Γιατί λοιπόν τα Vista να χρειάζονται καλύτερο σύστημα απ ότι τα XP? Επειδή έχουν τα ίδια ως λειτουργικό μεγαλύτερες απαιτήσεις. Το μνημοφάγο Aero και άλλα πολλά καλούδια.

 

Και έρχεται η κρίσιμη απορία:

Στην μουσική παραγωγή, όπου και το τελευταίο ΜΒ μνήμης και το τελευταίο Mhz στον επεξεργαστή έχει σημασία, γιατί να στα τρώνε τα Vista?

 

Πέρα απο την συμβατότητα των προγραμμάτων που ΣΙΓΟΥΡΑ θα λυθεί μετά απο 2-3 χρόνια ακόμη, το θέμα των απαιτήσεων είναι ζόρικο, ειδικά αν δεν έχεις τρελό PC - αλλα ακόμη και αν έχεις γιατί να μην εκμεταλλευτείς την ισχύη του για την παραγωγή σου, αλλα να "στα τρώει το Aero"?

 

Αν τα προγράμματα που χρησιμοποιώ για να φτιάχνω μουσική, τρέχανε στα Windows 2000 εγώ θα τα χρησιμοποιούσα γιατί είναι σαφώς πιο ελαφριά απο τα ΧΡ.

 

Τόσο απλό σκεπτικό και θα ήθελα να δω πως θα το αντικρούσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τόσο απλό σκεπτικό και θα ήθελα να δω πως θα το αντικρούσεις.

 

Δεν έχεις τρέξει Vista.

Αυτά που γράφεις, τα έχεις διαβάσει, όχι διαπιστώσει.

Στην πλειοψηφία τους δεν ισχύουν.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, δεν βγαίνουν καινούργια Windows. Απλά ο OurDarkness κακοξύπνησε...

 

Mάλλον ο Βασιλάκης κι όχι ο OurDarkness... http://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=888381&lngDtrID=252

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου