Προς το περιεχόμενο

Windows Vista


trolley

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο μόνος λόγος να πω σε κάποιον "κλείσε τα αυτόματα update" είναι εαν έχει σπασμένα γουιντοουζζζ, για να μην του "κλειδώσουν". Σε κάθε άλλη περίπτωση πάντα (ορθ)ανοιχτα.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 222
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εγώ απο την άλλη είμαι της άλλης σχολής που απενεργοποιεί το update και δεν το ενεργοποιεί που να χαλάσει ο κόσμος. Mία φορά πήγε να βάλει to update , software χωρίς την άδεια μου και έφαγε σουτ απο εκεί που ήρθε.

 

If something is right do not fix it.

 

Kilon, έχεις κάποιο ειδικό λόγο να προσπαθείς συνέχεια την υποβάθμιση της συζήτησης; ΠΟΤΕ το Windows Update δεν εγκαθιστά software χωρίς την άδεια του κατόχου του υπολογιστή. Επίσης (άλλη μία ανακρίβεια) δεν μπορεί "να φάει σουτ" - το μόνο που μπορεί να κάνει κάποιος είναι να το απενεργοποιήσει ή να του στερήσει τη δυνατότητα να εγκαθιστά λογισμικό μόνο του - δηλαδή αυτό που θα έπρεπε να κάνει από την αρχή αν όντως ήθελε να μην αναβαθμίζει τον υπολογιστή του.

 

Επίσης, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί επιμένεις να μιλάς σαν αυθεντία: "έχω έλλειψη εμπιστοσύνης στη Microsoft", "δεν είναι φοβία, αλλά σύνεση" και άλλα βαρύγδουπα. Δεν είναι "σύνεση", είναι "ψύχωση" και είναι δικαίωμά σου να την έχεις (και δικαίωμα των περιοδικών να σου την καλλιεργούν), αλλά πρέπει και να την διαφημίζεις;

 

Μυστήρια περίπτωση...

 

Εσένα φίλε Wow! μπορεί να σε ρωτάει το Update σου όταν κατεβάζει αυτά που κατεβάζει. Όταν είχα κάποτε και εγώ ενεργοποιημένο το Update μου κατέβασε το software αυθεντικότητας. Φυσικά δεν γνώριζα τι ήταν αν και γνώρζα τι κατεβάζει το Update γιατι πάντα τσεκάρω. Αποτέλεσμα ήταν να φάω 20 λεπτά για πιστοποιήσω τόσο τα windows όσο και το Microsoft office , το γεγονός οτι και τα δυο ήταν αυθεντικά. Έτσι όπως βλέπεις στον δικό μου πλανήτη το update εγκαταστέι software χωρίς την άδεια μου, άχρηστο και εντελώς ενοχλητικό. Εξού και το ότι είναι off πια το update. Και τα τελευταία 3 χρόνια που είναι off σε 4 pc δεν έχει δημιουργήσει το παραμικρό πρόβλημα. 

 

Μια φορά έβαλα χειροκίνητα ένα update Για τον messanger και μου μπλόκαρε όλα το σύστημα. Τσάμπα χρόνος για unistall και install απο την αρχή .Εχώ γίνει πια τρομερά διστακτικός. 

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι μου λέει πως δεν ξέρεις να το ρυθμίσεις.....

klvd4.jpg

 

 

:o

 

Μένω άναυδος.

 

Είσαι σιγουρος οτι έτσι δεν κατεβάζει χωρίς την άδεια σου?

 

http://www.informationweek.com/news/showArticle.jhtml?articleID=201806263

 

Χμμμ....

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΚ MASTER των windows και του MACOS, ξέρεις τα ΠΑΝΤΑ για τα παντα αλλά ΔΕ ΘΕΛΕΙΣ να το ενεργοποιήσεις για λόγους που νομίζεις είναι σωστοί (αποκλείεται να είναι λάθος γιατί είσαι master είπαμε και δε σηκώνεις μύγα στο σπαθί σου). Μην προσπαθείς να το περάσεις όμως σα σωστό επείδη έτσι έχεις αποφασίσει εσύ να κάνεις. Εγώ μένω άναυδος με το πόσους "masters" βρίσκω παντού σε αυτή τη χώρα, όπου και να γυρίσω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΚ MASTER των windows και του MACOS, ξέρεις τα ΠΑΝΤΑ για τα παντα αλλά ΔΕ ΘΕΛΕΙΣ να το ενεργοποιήσεις για λόγους που νομίζεις είναι σωστοί (αποκλείεται να είναι λάθος γιατί είσαι master είπαμε και δε σηκώνεις μύγα στο σπαθί σου). Μην προσπαθείς να το περάσεις όμως σα σωστό επείδη έτσι έχεις αποφασίσει εσύ να κάνεις. Εγώ μένω άναυδος με το πόσους "masters" βρίσκω παντού σε αυτή τη χώρα, όπου και να γυρίσω...

 

Δεν είμαι μάστερ φίλτατε ουτε και μονστερ , απλώς κάποιος που έχει πάθει και έχει μάθει. Το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να ψάξεις στο google για τα προβλήμα που δημιουργούν τα updates. Θα βρείς πλούσιο υλικό. Απο εκεί και πέρα ο καθένας κάνει αυτο που θέλει στο δικο του υπολογιστή.

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ας μην ξεφεύγουμε (πάλι). Το θέμα είναι τα Windows Vista και το Service Pack 1 προς το παρόν σε σχέση με audio εφαρμογές. Γνωστές λίγο πολύ οι απόψεις του καθενός και απόλυτα σεβαστές αλλά δεν βοηθάνε εδώ.

 

Ας κρατήσουμε την ενέργειά μας για πιο σημαντικά θέματα, π.χ. alder vs. mahogany, maple vs. rosewood, κτλ...  :)

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο εκεί και πέρα ο καθένας κάνει αυτο που θέλει στο δικο του υπολογιστή.

 

Ακριβώς. Το ότι κάποιοι την έπαθαν από γρίπη πουλερικών δε σημαίνει πως κανείς δεν πρέπει να τρώει γαλοπούλα. Θα συμφωνήσω με τον Jasemeister, παρασυρόμεθα εκτός θέματος. Back to order  8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια εμενα δε μου εχει εμφανισει κανενα service pack αυτες τις μερες στο windows update...

 

μεχρι και check for updates εκανα και παλι μονο το βλαμμενο silverlight μου εμφανιζει.... ??? ??? ??? ??? ???

 

το εβαλα τωρα να κανει download απο το link του eye :-\

Presets Suck!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου