Προς το περιεχόμενο

Windows Vista


trolley

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Διορθώστε με αν χάνω κάτι...  :-\

 

Εγώ έχω την τελική έκδοση του SP1.

Δυστυχώς, τα προβλήματα είναι αυτά που διάβασες (και λίγο χειρότερα).

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 222
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πάνω που ήμουν έτοιμος να δώσω στα Vista μια δεύτερη ευκαιρία να με πείσουν για την αξία τους... :(

Ειδικά το θέμα με τις ταχύτητες των USB και FW αποθηκευτικών μέσων είναι τραγικό! Αντί το SP1 να πουσάρει το σύστημα το ρίχνει; Απαράδεκτο ρε γμτ...

 

Μήπως η ιστορία των XP επαναλαμβάνεται; Ξέρετε πως πάει:

Σκέτα = άστο καλύτερα

Με SP1 = πήγαμε να το σώσουμε αλλά έχουμε ακόοοοοοομαααα...

Με SP2 = τώρα κάτι καταφέραμε

Μήπως; ::)

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξέρω για εφαρμογές, πάντως σε παιχνίδια τα πράγματα είναι τραγικά, Σερνονται

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Πραγματικά δεν ξέρω πως να εκφράσω τον προβληματισμό μου χωρίς να ακουστεί ειρωνικό.

 

Κατά τη γνώμη μου, δεν υπάρχει λόγος να ασχολείται κανείς με όλα αυτά. Προσωπικά, αν αγοράσω ένα προϊόν και είναι μπουρούχα, αποφεύγω τον κατασκευαστή, εκτός κι αν κάποιος μου αποδείξει ότι η κατάσταση έχει βελτιωθεί. 

Τώρα... ύστερα από τόσα χρόνια... το πως τα windows (με τόσο κόσμο να γκρινιάζει) δεν έχουν εξαφανιστεί.... είναι απορίας άξιον.

Για την ακρίβεια.... δεν είναι απορίας άξιον. Eίναι απλά η απόδειξη ότι η microsoft, ελέγχει την αγορά σε τέτοιο βαθμό, που δεν έχει ανάγκη να προσφέρει καλό προϊόν για να διατηρήσει το μερίδιό της. Εγώ εξακολουθώ να προσπαθώ να το αποφύγω. Μέχρι κάποιος να με πείσει ότι πλέον τα windows είναι σταθερά και εκμεταλλέυονται σωστά τους πόρους του συστήματος. Μέχρι τότε... τα γράφω στ........η registry μου (άλλη μεγάλη εφεύρεση).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα... ύστερα από τόσα χρόνια... το πως τα windows (με τόσο κόσμο να γκρινιάζει) δεν έχουν εξαφανιστεί.... είναι απορίας άξιον.

 

Και όμως, είναι απλό. Έχει να κάνει με την έλλειψη ενδιαφέρουσας αντιπρότασης. Όσο αυτή δεν υπάρχει, τα Windows θα είναι στην κορυφή.

 

Ακριβώς το ίδιο πράγμα συμβαίνει με τον ΟΤΕ - είναι η ανευθυνότητα των παρόχων εναλλακτικής τηλεφωνίας που τον ανεβάζει στα μάτια του πελάτη, όχι η δική του αξία.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα... ύστερα από τόσα χρόνια... το πως τα windows (με τόσο κόσμο να γκρινιάζει) δεν έχουν εξαφανιστεί.... είναι απορίας άξιον.

 

Και όμως, είναι απλό. Έχει να κάνει με την έλλειψη ενδιαφέρουσας αντιπρότασης. Όσο αυτή δεν υπάρχει, τα Windows θα είναι στην κορυφή.

 

Ακριβώς το ίδιο πράγμα συμβαίνει με τον ΟΤΕ - είναι η ανευθυνότητα των παρόχων εναλλακτικής τηλεφωνίας που τον ανεβάζει στα μάτια του πελάτη, όχι η δική του αξία.

 

Σωστό.

Όμως, μήπως το τι είναι το "ενδιαφέρον" το οποίο θα πρέπει να αντιμετωπίσει η αντιπρόταση, είναι "προ-διαμορφωμένο" στη συνείδηση/συνήθεια/δυνατότητα πρόσβασης του αγοραστικού κοινού?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάνω που ήμουν έτοιμος να δώσω στα Vista μια δεύτερη ευκαιρία να με πείσουν για την αξία τους... :(

Ειδικά το θέμα με τις ταχύτητες των USB και FW αποθηκευτικών μέσων είναι τραγικό! Αντί το SP1 να πουσάρει το σύστημα το ρίχνει; Απαράδεκτο ρε γμτ...

 

Μήπως η ιστορία των XP επαναλαμβάνεται; Ξέρετε πως πάει:

Σκέτα = άστο καλύτερα

Με SP1 = πήγαμε να το σώσουμε αλλά έχουμε ακόοοοοοομαααα...

Με SP2 = τώρα κάτι καταφέραμε

Μήπως; ::)

 

btw, υπάρχει SP3 στον ορίζοντα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Τώρα... ύστερα από τόσα χρόνια... το πως τα windows (με τόσο κόσμο να γκρινιάζει) δεν έχουν εξαφανιστεί.... είναι απορίας άξιον.

 

Και όμως, είναι απλό. Έχει να κάνει με την έλλειψη ενδιαφέρουσας αντιπρότασης. Όσο αυτή δεν υπάρχει, τα Windows θα είναι στην κορυφή.

 

Ακριβώς το ίδιο πράγμα συμβαίνει με τον ΟΤΕ - είναι η ανευθυνότητα των παρόχων εναλλακτικής τηλεφωνίας που τον ανεβάζει στα μάτια του πελάτη, όχι η δική του αξία.

 

Αν είναι στο "ενδιαφέρουσα" να ενσωματώσουμε κι άλλες παραμέτρους πέραν της χρηστικότητας/αξιοπιστίας, τότε συμφωνώ.

 

 


λίγο offtopic: Κάπου διάβαζα ότι τα Me θεωρούνται τα χειρότερα ever. Λάθος. Μάλλον τα χειρότερα είναι τα windows mobile 2005. Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι τα έχουν αναπτύξει λοβοτομημένοι μπαμπουϊνοι σε καθεστώς παρατεταμένης στέρησης σεξ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

btw, υπάρχει SP3 στον ορίζοντα?

Δεν υπάρχει στον ορίζοντα, έχω ήδη ανακοινωθεί! Δεν ξέρω μάλιστα αν άρχισε να διατίθεται κιόλας...

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου