Προς το περιεχόμενο

The truth Why Modern Music Is Awful - 2018


TamTam

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

 

THERE IS NO MOJO

 

Υπερβολες.

 

Επειδη αυτη τη στιγμη το πλεον ΕΜΠΟΡΙΚΟ ειδος μουσικης ΕΙΝΑΙ οντως το hip hop & η dance r&b music που ΟΝΤΩΣ εχουν το production structure που περιγραφει ο Walsh δεν παει να πει οτι ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ δεν κυκλοφορουν και ΧΙΛΙΑΔΕΣ αλμπουμ απο ΑΛΛΑ ειδη μουσικης που γινονται "οπως τον παλιο καλο καιρο"  με "ανθρωπους να παιζουν ολοι μαζι στο δωματιο ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ οργανα"....

 

 

Να παρε αυτα τα παιδακια (δεν ξερω αν εχουν ακομα τελειωσει το ΛΥΚΕΙΟ  ;D) ,νομιζω εχουν τσακισει και τα charts

 

 

Ειπαμε: ειναι καθαρα θεμα ΠΟΣΟΤΗΤΑΣ και ΟΡΕΞΗΣ να ΕΝΗΜΕΡΩΝΕΣΑΙ για οτι κυκλοφορει.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο Joe μπορεί να υπερβάλλει....ελαφρώωωως.

έχει δίκια όμως....

οι εταιρείες δεν θέλουν πιά να ρίξουν λεφτά στο ροκ.

Το θεωρούν ντεμοντέ, όχι ότι δεν υπάρχουν εταιρείες.

Θα ρίξουν τα λεφτά εκεί που αποδίδουν περισσότερο, στα λιγότερα έξοδα, στον ένα καλλιτέχνη, στον one-man-band, στην κοπελίτσα απο τα καλλιστεία και τα ελλάςεχειςταλέντο, στο ντραμασιν, και στους ραπερς που αν είναι και λίγο μελαχρινοί καλύτερα.

 

από την αλλη οι gretavf είναι τρανό παράδειγμα που επιβεβαιώνει τον κανόνα όπως πχ και οι Khruangbin αλλά δείχνει την ίδια στιγμή ότι ο κόσμος γουστάρει και ανταμειβει πραγματικά εξω από το σωρό αυτούς που λενε κάτι.

 

 

 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι εταιρείες δεν θέλουν πιά να ρίξουν λεφτά στο ροκ.

Το θεωρούν ντεμοντέ, όχι ότι δεν υπάρχουν εταιρείες.

Θα ρίξουν τα λεφτά

 

Αυτο που πρεπει να καταλαβεις ειναι οτι ΔΕΝ υπαρχουν πλεον "εταιρειες".

 

Τουλαχιστον με τον τροπο λειτουργιας των προηγουμενων ετων.

 

Οπως επισης  οτι "δεν ριχνουν λεφτα" οι καλλιτεχνες πανε στις περισσοτερες περιπτωσεις ΕΤΟΙΜΕΣ δουλειες..

 

Ασε που το ΚΟΣΤΟΣ της ηχογραφησης ενος αλμπουμ της BEYONCE (ολα προγραμματισμενα και virtual φανταζομαι στο....I PHONE του αντρα της  ;D )  ειναι τουλαχιστον το 1/40 της ηχογραφησης του αλμπουμ των GRETA... ;D...

 

αλλά δείχνει την ίδια στιγμή ότι ο κόσμος γουστάρει και ανταμειβει πραγματικά εξω από το σωρό αυτούς που λενε κάτι.

 

φυσικα και το κανεις και ειναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΙ αυτοι που "ανταμοιβονται".....φτανει να κανεις τον κοπο να ακουσεις και κατι ΜΕΤΑ το 1975  ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που πρεπει να καταλαβεις ειναι οτι ΔΕΝ υπαρχουν πλεον "εταιρειες".

 

Τουλαχιστον με τον τροπο λειτουργιας των προηγουμενων ετων.

 

Οπως επισης  οτι "δεν ριχνουν λεφτα" οι καλλιτεχνες πανε στις περισσοτερες περιπτωσεις ΕΤΟΙΜΕΣ δουλειες..

 

Ασε που το ΚΟΣΤΟΣ της ηχογραφησης ενος αλμπουμ της BEYONCE (ολα προγραμματισμενα και virtual φανταζομαι στο....I PHONE του αντρα της  ;D )  ειναι τουλαχιστον το 1/40 της ηχογραφησης του αλμπουμ των GRETA... ;D...

 

φυσικα και το κανεις και ειναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΙ αυτοι που "ανταμοιβονται".....φτανει να κανεις τον κοπο να ακουσεις και κατι ΜΕΤΑ το 1975  ;D

 

ρε συ Νίκο,  δεν με ενδιαφέρει να καταλάβω

ούτε θα σώσω εγώ την μουσική βιομηχανία, βιοτεχνία, αν υπάρχει ως ακροατής ούτε αυτήν την ενδιαφέρω.

Συζήτηση κάνουμε.

Εγώ πέραν του 75 ακούω 10 τίτλους στους 100 και από αυτούς οι 8 είναι jazz.

 

μπορεί να είναι έτσι τα πράγματα.

εγώ είμαι με τον Walsh

ισχύει και το you can't teach an old dog... ;)

 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

φυσικα και το κανεις και ειναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΙ αυτοι που "ανταμοιβονται".....φτανει να κανεις τον κοπο να ακουσεις και κατι ΜΕΤΑ το 1975  ;D

 

 

Γιατί αυτοί που παράθεσες είναι μετά το 75;  ;D ;D ;D Τους είδα και νόμιζα ότι έγινε λατίνος ο Plant  ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
μπορεί να είναι έτσι τα πράγματα.

εγώ είμαι με τον Walsh

ισχύει και το you can't teach an old dog... ;)

 

Φυσικά you can teach. Εδώ η μάνα μου έχει facebook και ο πατέρας μου έκοψε το κάπνισμα στα 81 του.

 

Κι εγώ με τον Joe είμαι. (και τον Bonamassa γιατί όχι). Αλλά θεωρώ ότι στην εποχή μας το κριτήριο της αισθητικής είναι πιο ανεπτυγμένο σε αυτούς που ασχολούνται.

 

Εδώ υπάρχει studio που κάνει live mix και direct ηχογράφηση/χάραξη σε βινύλιο, κασέτα,  ταινία. Εν έτει 2018. Στο Κιλκίς. Τι mojo και δε συμμαζεύεται; Εγώ ξέρω πάμπολλες μπάντες που ηχογραφούν live όλοι μαζί. Ωραίες μουσικές και ωραία παιγμένα πράματα. Κι έχει για όλα τα γούστα ε; Και jazz και swing και μέτσολ και απ' όλα. Παλιά μόνο ροκ παλιογκιρίσιο πετύχαινες. Το βίντεο ούτως ή άλλως μιλάει για μια μουσική που δεν μας αφορά. Με τον ίδιο τρόπο που δεν με αφορούν τα ριάλιτι, το λάιφστάιλ και το λακρός.

 

 

Hλιθιούθιερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Γιατί αυτοί που παράθεσες είναι μετά το 75;  ;D ;D ;D Τους είδα και νόμιζα ότι έγινε λατίνος ο Plant  ;D ;D ;D

 

Με ΤΙΠΟΤΑ δεν ικανοποιήστε ρε βρωμογεροι  ;D ;D

 

Εχει ηλεΧτρονικα ο δισκος ειναι NO MOJO...

 

ΔΕΝ εχει ηλεΧτρονικα ο δισκος ΜΟΙΑΖΕΙ ο τραγουδιαρης με τον Plant

 

Ειναι skata η σημερινη μουσικη γιατι ειναι ολα τα ΙΔΙΑ...

 

Υπαρχουν βεβαια και 100.000 καλλιτεχνες που ΔΕΝ κανουν ολα τα ιδια και κανουν ΦΟΒΕΡΗ μουσικη αλλα ΔΕΝ θελουμε να τους ανακαλυψουμε....γιατι....ετσι  ;D

 

Ρε σεις μπας και σας χρειαζεται..

 

thumb_smfpf_800x900_1475596702_0_NOW-FOODS-Menopause-Support-Herbal-Extract-Formula-90-Vcaps.jpg

 

;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά you can teach. Εδώ η μάνα μου έχει facebook και ο πατέρας μου έκοψε το κάπνισμα στα 81 του.

 

Κι εγώ με τον Joe είμαι. (και τον Bonamassa γιατί όχι). Αλλά θεωρώ ότι στην εποχή μας το κριτήριο της αισθητικής είναι πιο ανεπτυγμένο σε αυτούς που ασχολούνται.

 

Εδώ υπάρχει studio που κάνει live mix και direct ηχογράφηση/χάραξη σε βινύλιο, κασέτα,  ταινία. Εν έτει 2018. Στο Κιλκίς. Τι mojo και δε συμμαζεύεται; Εγώ ξέρω πάμπολλες μπάντες που ηχογραφούν live όλοι μαζί. Ωραίες μουσικές και ωραία παιγμένα πράματα. Κι έχει για όλα τα γούστα ε; Και jazz και swing και μέτσολ και απ' όλα. Παλιά μόνο ροκ παλιογκιρίσιο πετύχαινες. Το βίντεο ούτως ή άλλως μιλάει για μια μουσική που δεν μας αφορά. Με τον ίδιο τρόπο που δεν με αφορούν τα ριάλιτι, το λάιφστάιλ και το λακρός.

 

Ειδες για να ΠΑΙΡΝΕΙΣ το ΦΑΡΜΑΚΟ σου?  (εγω παιρνω 3 την ημερα και η παλιογκρινιαρογεριαση μου εχει πεσει κατα 50% σε ενα ετος)

 

ΜΙΑ ΧΑΡΑ τα λες... ;D

 

Εδώ υπάρχει studio που κάνει live mix και direct ηχογράφηση/χάραξη σε βινύλιο, κασέτα,  ταινία. Εν έτει 2018. Στο Κιλκίς.

 

Τωρα και στο Detroit

 

 

;D

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου