Προς το περιεχόμενο

Sonar ...help needed


dimsonic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

39 λεπτά πριν, gkourmoul1 είπε

Έχω πρόβλημα! Υπάρχει track φάντασμα και παίζει...

Δεν υπάρχει midi σε κανάλι για τύμπανα, και όμως παίζει κανονικά ήχος. Τι σκ@t@ συμβαίνει? Έκανα ένα δεύτερο καναλι μπας και σταματήσει αλλά τίποτα. Επανεκκινήσεις κλπ έκανα. Καμιά ιδέα?

 

559271932_Screenshot2020-04-1322_07_20.thumb.png.f1acc5e19241a27e19729faa081c986f.png

 

μήπως όταν έγραψες κανά άλλο track είχες ανοιχτο το input monitoring και πήρε και τα τυμπανα μεσα κατά την παράλληλη αναπαραγωγή τους?

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομιζω.

Με duplicate track εχω το ιδιο θεμα στο νεο καναλι. Εφτιαξα ενα, εξ' αρχης, και το προβλημα διορθωθηκε.

 

Αβυσσος η ψυχη ενος υπολογιστη.

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 hours ago, gkourmoul1 said:

Με duplicate track εχω το ιδιο θεμα στο νεο καναλι

 

Τα προβλήματα που περιγράφεις με το midi μάλλον οφείλονται σε conflicts του midi setup. Πήγαινε Edit->Preferences->MIDI Devices και πες μας τι βλέπεις εκεί επιλεγμένα.

 

Όσον αφορά tracks που ακούς αλλά δε βλέπεις, μια πιθανότητα είναι να έχεις κάνει hide track κατά λάθος. Μπορείς να το αναιρέσεις από tracks->show all tracks and buses.

  • Ευχαριστώ 1

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, Jazzjoker said:

 

Τα προβλήματα που περιγράφεις με το midi μάλλον οφείλονται σε conflicts του midi setup. Πήγαινε Edit->Preferences->MIDI Devices και πες μας τι βλέπεις εκεί επιλεγμένα.

 

To έχω φτιάξει το κομμάτι, πλέον. Παρόλ' αυτά, η ένδειξη που τώρα μου βγάζει είναι μόνο το "microsoft GS wavetable synth".

 

Quote

 

Όσον αφορά tracks που ακούς αλλά δε βλέπεις, μια πιθανότητα είναι να έχεις κάνει hide track κατά λάθος. Μπορείς να το αναιρέσεις από tracks->show all tracks and buses.

 

Κατάφερα να κάνω hide ένα ολόκληρο track, όχι ένα midi part μέσα στο track. Δεν ξέρω πως να το επαναφέρω, καθώς δεν μπορώ να βρω το show all tracks and buses... 😁

 

To βρήκα. Πάτησα το Η...

Επεξεργασμένο από gkourmoul1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 minutes ago, gkourmoul1 said:

Δεν ξέρω πως να το επαναφέρω, καθώς δεν μπορώ να βρω το show all tracks and buses...

 

1.thumb.jpg.7a0895de2d352414031c1dbb16187060.jpg

 

47 minutes ago, gkourmoul1 said:

Παρόλ' αυτά, η ένδειξη που τώρα μου βγάζει είναι μόνο το "microsoft GS wavetable synth".

Θα έπρεπε να φαίνονται και τα midi ins και outs της κάρτας σου.

  • Like 1

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου