Προς το περιεχόμενο

Όταν ΠΡEΠΕΙ να κάνεις video clip...


RayDTutto

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Είμαι βαθιά αιρετικός και ιερόσυλος, αλλά όλα αυτά τα νεότερα παιδιά μια χαρά κολλάνε για μένα στις συζητήσεις, απλά δεν είναι γεννημένοι το '50-'60 για να γίνουν θρύλοι. :classic_smile:

 

Ο καθένας μας βέβαια πάντα θα έχει κάποιον που δεν αγγίζεται από αυτή τη γενιά, για μένα είναι ο Gary Moore, όταν ακούω να τον συγκρίνουν με τον Bonamassa γελάω λιγάκι, αλλά μια χαρά είναι και ο Joe.

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, RayDTutto είπε

 

Ίσως θα πρέπει να εμβαθύνεις λίγο παραπάνω στον Mayer... Είμαι σίγουρος ότι δεν τον έχεις ακούσει πολύ καλά. Ίσως να φταίει η αντιπάθεια που έχεις για το "όλο πακέτο".

Τώρα όσο για τον μόνο έχοντα τον Hendrix, αντί να σου βγαίνει το υποτιμητικό, μόρφωσέ μας δάσκαλε... 😉

 

Ποια αντιπαθεια ρε φιλε? Μαζι μιλαμε και χώρια καταλαβαινομαστε?

Και τον εχω ακουσει πολυ τον Mayer και μου αρεσει . Αλλα δεν τρελλαινομαι. Τι σχεση εχει αυτο με την αντιπαθεια?

Θα ελεγα αποψη αν δεν τον ειχα ακουσει ενδελεχως? ΟΚ δεν ξημεροβραδιαζόμουν με mayer, αλλα τα ειδα και τα βιντεο και ακουσα και  τα cd πανω 4-5 φορες το καθενα. (και μενα συνηθως μου φτανει μια - μη το παρεις στραβα κι αυτο 🙂)

Και δεν ειναι υποτιμητικο για τη συζητηση το να μην αναφερω το ονομα αυτου που παιζει hendrix καλα, γιατι μονο αυτο κανει και θα υποβαθμισω ακομα περισσοτερο την συζητηση.

 

 

Επεξεργασμένο από Spyros Delta
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, BillTrantos είπε

Edit: Τώρα τον είδα φατσικά τον Sayce, αν δεν έχει αυτός δηλαδή το πακέτο ποιος το έχει; Δε νομίζω να φταίει η εμφάνισή του ή η παρουσία του για το ότι δεν είναι τόσο γνωστός... Παικταράς btw.

Λιγο με μπερδεψε αυτο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Αντιπάθεια για το concept του "όλου πακέτου", λέω... Όχι του Mayer.

 

Για το θέμα του Hendrix, το υποτιμητικό είναι ότι θεωρείς ότι μόνο εσύ τον ξέρεις... (εκτός και αν το εννοείς κυριολεκτικά, ότι δεν τον ξέρει κανένας άλλος επειδή παίζει σπίτι του με κλειστά τα παντζούρια)

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
2 λεπτά πριν, Spyros Delta είπε

Λιγο με μπερδεψε αυτο.

 

 

Είναι εμφανίσιμο παιδί, γράφει ωραία στο φακό, παίζει πάρα πολύ καλά, στέκεται πολύ καλά στη σκηνή και έχει πολύ καλή αισθητική. Μιλάμε για σχεδόν όλο το πακέτο. Αυτό που λείπει πιστεύω είναι μια αυθεντική, δική του σύνθεση. Μου ακούγεται σαν ένας εξαιρετικός SRV παίκτης, το οποίο είναι αξιοθαύμαστο, αλλά ως εκεί.

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, RayDTutto είπε

 Αντιπάθεια για το concept του "όλου πακέτου", λέω... Όχι του Mayer.

 

Για το θέμα του Hendrix, το υποτιμητικό είναι ότι θεωρείς ότι μόνο εσύ τον ξέρεις... (εκτός και αν το εννοείς κυριολεκτικά, ότι δεν τον ξέρει κανένας άλλος επειδή παίζει σπίτι του με κλειστά τα παντζούρια)

Καπου εχουμε χασει τελειως τη μπαλα, οποτε αστο δεν βγαινει με το ζορι συνεννόηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, BillTrantos είπε

 

Είναι εμφανίσιμο παιδί, γράφει ωραία στο φακό, παίζει πάρα πολύ καλά, στέκεται πολύ καλά στη σκηνή και έχει πολύ καλή αισθητική. Μιλάμε για σχεδόν όλο το πακέτο. Αυτό που λείπει πιστεύω είναι μια αυθεντική, δική του σύνθεση. Μου ακούγεται σαν ένας εξαιρετικός SRV παίκτης, το οποίο είναι αξιοθαύμαστο, αλλά ως εκεί.

Εχει γραψει και πολυ καλα κομματια. Μη σου πω και καλυτερα απο ... αστο.
Αλλα δεν ειναι μονο αυτα που λες .... το πακετο. Μεγαλη κουβεντα. Καπου θα υπαρχουν σοβαρες συνεντευξεις και αρθρα που μπορεις να βρεις πληροφοριες για το "πακετο" της "επιτυχιας".

Εγω πιστευω οτι του λειπει ωριμοτητα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, RayDTutto είπε

 Αντιπάθεια για το concept του "όλου πακέτου", λέω... Όχι του Mayer.

Ξαναλεω δεν αντιπαθω τιποτα και κανεναν. Αντιθετα ακουω τα παντα. Αλλα μου αρεσουν περισσοτερο αλλα λιγοτερο. Αλλα δεν αντιπαθω τιποτα στη μουσικη.

Μονο την ξεκουρδισια δεν αντεχω ηχητικα.

11 λεπτά πριν, RayDTutto είπε

Δεν θα πεις δλδ;

Οριστε αυτος. Τι βγηκε τωρα απο αυτο?

 

Επεξεργασμένο από Spyros Delta
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλαμε για τον Sayce σωστα?

Στο δικο μου αυτι ,φτανει απο το παιξιμο του ενα απιστευτο drive..αυτα που παιζει καλα η κακα ,τα σκιζει κ ειναι πεντακαθαρος.

Εξαιρετικη ρυθμικη αγωγη επισης οταν παιζει Rhythm.

Μου αρεσουν {και} τα τραγουδια του.

Δεν διακρινω ελλειψη ωριμοτητας...ισως λιγο οταν ηταν 20 χρονων κ επαιζε με τον Jeff Healey.

Παλι μιλαω με το αυτι ενος μη γνωστη.

 

Για οποιον θελει να εμβαθυνει

 

Επεξεργασμένο από vagelism
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου