Προς το περιεχόμενο

Τροφοδοσία πεταλιών


JAM

Προτεινόμενες αναρτήσεις

YΓ:ρε γμτ ολα αυτα εχουν αγγλο-αμερικανικες πρίζες?

θα θελω ναπαρω και αλλο πολυμπριζο στην ακριβειας τον καιρο ??? :P

Νομίζω ότι οτιδήποτε και αν πάρεις από εδώ, θα έχει κανονική πρίζα. Εγώ έχω το EBS AD-9 που σε πολλά site του εξωτερικού το βρήκα έτσι όπως εδώ:

http://www.music123.com/EBS-AD-9-Adapter-331040-i1128449.Music123

αλλά από το κατάστημα που το αγόρασα (εδώ στην Θεσσαλονίκη) το πήρα με την κανονική σε μας πρίζα.

Bass till I die!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 115
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Το power all χρησιμοποιώ και είναι μια χαρά.δεν εχω προβλήματα μέχρι τωρα.Είναι πιο φθηνό και δίνει και ανταπτοράκια στο κουτί του.

never compromise tone for features....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks για τις απαντησεις παίδες!

 

με βλεπω για το powerall

 

να ρωτησω κατι αλλό, αξίζει να κατσω να ταχυδρομησω

τις εγγυήσεις των πεταλιών στις εταιρίες τους? ή δεν είναι και big deal?

 

& kατι τελευταιο αμα χρησιμοποιησω μετασχηματιστη με αναποδη πολικοτητα

θα ναι ΟΚ? ή θα χω ιστορίες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ότι πρέπει να βάλεις μετασχηματιστή (εννοείς τροφοδοτικό) με τη σωστή πολικότητα για να δουλέψουν τα πετάλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκατσα και διαβασα ολο το thread, και μου ηρθε και μενα να μετρησω την εξοδο του τροφοδοτικου της πεταλιερας μου, η οποια ειναι η αληθεια οτι κανει θορυβους-εξαιρετικα ενοχλητικους- σε delay,reverb,chorus, και εφε τετοιου ειδους.

 

Η πεταλιερα για να λειτουργησει χρειαζεται 12V AC(εδω παραξενευτηκα), 500mA. Το τροφοδοτικο αναγραφει οτι δινει ρευμα αυτων ακριβως των στοιχειων. Η μετρηση ομως εδειξε οτι βγαζει 14,5V.

 

Υπαρχει περιπτωση να οφειλεται σε αυτο ο θορυβος? Και δεν ειναι περιεργο που δουλευει με AC ρευμα?

What frequency are YOU getting?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πεταλιερα για να λειτουργησει χρειαζεται 12V AC(εδω παραξενευτηκα), 500mA. Το τροφοδοτικο αναγραφει οτι δινει ρευμα αυτων ακριβως των στοιχειων. Η μετρηση ομως εδειξε οτι βγαζει 14,5V.

 

Υπαρχει περιπτωση να οφειλεται σε αυτο ο θορυβος? Και δεν ειναι περιεργο που δουλευει με AC ρευμα?

 

Δεν είναι περίεργο...απλά δουλεύει με εναλλασόμενο όπως και το line6 dl4 που είχα κάποτε...

το οτι βγάζει 14.5 προσωπικά το βρίσκω φυσιολογικό γιατί η τάση σταθεροποιείται στην πεταλιέρα(αν και είναι δύσκολο να μετρήσεις την τάση την ώρα λειτουργίας)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου