Προς το περιεχόμενο

Μουσική. Είσαστε αλλεργικός σε κάτι?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απεχθάνομαι ολόκληρη την μουσική ειδικά την ξένη που τραγουδάνε σε βαρβαρική γλώσσα.

Μου αρέσει μόνο η δική μου μουσική και στο ραδιόφωνο ακούω και εγώ μόνο εκκλησία αρκεί οι παπάδες να μην είναι σαν αυτούς τους νέους μορφωμένους που έγιναν παπάδες.

Άμα θέλω ψυχίατρο πάω σε ψυχίατρο άμα θέλω παπά θέλω να ακούσω παπά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι αλλεργικός σε μουσική R'N'B τύπου όπως στο κλιπ που παραθέτω. Τραγούδια με ημερομηνία λήξης, προσεκτικά γραμμένα να μην ενοχλήσουν καμία κοινωνική ομάδα, φωνητικά συχνά πήχτρα στο vocoder και φυσικά με μεγάλη προσοχή στη σκηνική παρουσία. Άλλο ένα είδος που είμαι αλλεργικός, δεν μου αρέσουν οι entertainers...χορευτικές φιγούρες...stage show κλπ. Μουσική + στίχος με νοιάζει όχι τι φοράει η μπάντα. Οι συγκεκριμένες αμερικανιές με ενοχλούν περισσότερο και από τα σκυλάδικα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας θάψω και εγώ λίγο... Καντο τώρα που μπορείς.. όπως λένε και οι παππούδες... χαχαχαα

 

1. Supermarket music... ότι χειρότερο εάν φανταστεί κανείς ότι κάποιος τα ηχογραφεί αυτά τα άσματα...

2. Γιάννης Bonjovis.... απαπαπ.... Πραγματικά... έλεος.... χαρακίρι...

3. Κλαψοαμερικανιές..... με φωνούλες new age punk αμερικάνικο... και ότι έχει σχέση με γκομενο-κλαψα τύπου με παράτησε

και τον/την θέλω πίσω ενώ μου έριχνε κέρατο... :)))

4. Επίκαιρο.... Last Christmass I gave you my fart..... Το video clip μου θυμίζει τα νιάτα μου...  χαααχαχαχα 

5. Ψευτο - αντισυστημικούς ράπερ που παίζουν με όπλα και αλυσίδες τύπου Snik που νομίζουν ότι ζουν σε νεουορκεζικο γκέτο... ενώ πάνε στο ριτζ για καφέ... fake plastic trees... 

6. Πλέον ανούσιο shredding.... Έλεος επίσης... Το κάνω και εγώ πολύ... και προσπαθώ να το κόψω.... 

7. Μπουζουκο-αμανέδες... Με solo vocals με γνήσια Ελληνική (arabic music)...

8. Εντεχνο - κουλτουριάρηδες με ύφος κλαμμένης γάτας... (ο Λέκκας μ΄αρέσει παραδόξως... κάτι τρέχει?) 

9. Ποντιακά πριόνια... μεγάλο έλεος αρχαίοι Έλληνες....... (Αν πας σε γάμο με πόντιο μέλος δεν ξέρεις από που να φύγεις πια...)

η το καλύτερο.. δεν πας... απλά... 

10. Trance πριόνια..... ακούω κάθε μέρα από τον γείτονα μετά τις 24:00 (η house μου αρέσει...)

11. Ότι έχει σχέση με την pop υποκουλτούρα που μας πασάρουν από όπου και αν προέρχεται... και την έννοια της μαζικοποίησης... τα trends.... top 10 lists.....

 

Γενικά καλή μουσική βρίσκεις σε όλα τα είδη....

 

 

Ας βάλω λίγο Gojira... να γουστάρω τώρα....

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 minutes ago, pkyrou said:

Ψευτο - αντισυστημικούς ράπερ που παίζουν με όπλα και αλυσίδες τύπου Snik που νομίζουν ότι ζουν σε νεουορκεζικο γκέτο... ενώ πάνε στο ριτζ για καφέ... fake plastic trees... 

 

χαχαχαχα κλαίω :classic_laugh:

"Και μες την τέχνη πάλι, ξεκουράζομαι απο τη δούλεψή της" Κ.Κ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, pkyrou είπε

ο Λέκκας μ΄αρέσει παραδόξως... κάτι τρέχει?

 

 

Να το κοιτάξεις αΦτο....μπορεί να ειναι σοβαρο :classic_biggrin: 

  • Like 1
  • Χαχα 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Superfunk είπε

 

 

Να το κοιτάξεις αΦτο....μπορεί να ειναι σοβαρο :classic_biggrin: 

 

Καλά ότι δεν είμαι κανονικός είναι το μόνο σίγουρο... με βάση την κανονικότητα των καιρών.... χχαχαχα

 

Έτυχε να πάω στα Ζωνιανά (δεν είναι αυτό που νομίζετε)... για ένα event.. και να τον δω να κάνει soundcheck... Ήξερε που ακριβώς σε ποιο φάσμα συχνοτήτων ήταν η φωνή του (δίνοντας εντολές στον ηχολήπτη για αλλαγή eq από κονσόλα)...

 

Aπό τότε δεν με ενοχλεί όταν τον βλέπω.. αυτό που κέρδισε είναι η εκτίμησή μου....

 

Κατά τα άλλα πολύ θεατρικός... για τα γούστα μου... απλός δεν με ενοχλεί.... χαχαχαχαχααχ

 

Κάθε μέρα στους γιατρούς είμαι....  θα την βρω την άκρη καποτες... με σωστό τόνο.... 😀😀😀

Επεξεργασμένο από pkyrou
ορθογραφικό
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(περίπου) off topic on

  

39 minutes ago, D'Ailleurs said:

είμαι αλλεγρικός στον Φίλ Κόλινς, δηλαδή τον θεωρώ την μουσική μου νέμεση. 

 

Θα μπορούσε να είναι ολόκληρο θέμα αυτό αλλά....τι γίνεται ρε παιδιά με τον Φιλ Κολινς και υπάρχει πολύς κόσμος που τον απεχθάνεται;
Το έχω παρατηρήσει σε μουσικούς και μη, στο ίντερνετ αλλά και σε λεωφορείο να το συζητάνε παρα δίπλα μου.

Εμένα ούτε με τρελαίνει αλλα ούτε μου προκαλεί απέχθεια.

Μήπως έχω χάσει κάνα επεισόδιο ή απλά δε αρέσει η περφόρμανς του και έτυχε να παρατηρήσω την αντίδραση μερικών;

 

off topic off

"Και μες την τέχνη πάλι, ξεκουράζομαι απο τη δούλεψή της" Κ.Κ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
40 λεπτά πριν, gmoukou είπε

αλλά και σε λεωφορείο να το συζητάνε παρα δίπλα μου

χαχαχαχα



O Phil Collins ανήκει σε μια κατηγορία καλλιτεχνών που όλοι χαίρονται να μισούν. ( Bono, Mαραβέγιας, Chad Kroeger, Νταλάρας, Chris Martin/Coldplay, Morissey, Cristiano Ronaldo κ.α. ). Kατά τη γνώμη μου όχι αδίκως.

Eύφημος μνεία στον David Grohl

Επεξεργασμένο από Πνοή και Νύξη

Hλιθιούθιερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Πνοή και Νύξη είπε

 O Phil Collins ανήκει σε μια κατηγορία καλλιτεχνών που όλοι χαίρονται να μισούν. 

Ντράμερ-τραγουδιάρης.....αν είναι δυνατόν! 😱  όπως ο άλλος (ο πως τον λένε) απ'τους eagles.🤐

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου