Προς το περιεχόμενο

Μουσική. Είσαστε αλλεργικός σε κάτι?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ένας κοντούλης, καραφλούλης, ασχημούλης, ντυμένος σαν τον κυριούλη της απέναντι πολυκατοικίας, στέκεται σε πολύ καλές θέσεις στα Charts για δεκαετίες, πουλάει τρελά, γεμίζει στάδια μόνος ή με τη μπάντα του, με το τραγούδι του, τα τύμπανα και το πιάνο του.

Δεν μπορεί, κάτι θα υπάρχει που ξέρει να το κάνει σωστά. 

Χέιτερς γκόνα χέιτ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 minutes ago, Jazzjoker said:

Όλο αυτό το παραλήρημα μίσους δικαιολογείται μόνο σε δύο περιπτώσεις:

 

1. Αν είναι απλά κάποιου είδους τρολάρισμα.

 

2. Αν ο Phil Collins έχει κάνει (πολύ) κακό, σε προσωπικό επίπεδο, στον γράφοντα.

 

Κατά τ' άλλα, τα γνωστά περί μουσικών προτιμήσεων: κολοκυθόπιτα.

 

κατέστρεψε τους Genesis 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, D'Ailleurs είπε

 

κατέστρεψε τους Genesis 

 

 

Εχασε η Βενετιά βελόνι :classic_biggrin:🌝:classic_biggrin:

 

(ενταξει ειμαι λιγο Biased γιατι απο το να ακουσω prog & τεχνοροκ προτιμω να ακουσω ακομα και συνεργασια Μποφιλιου-Λεκκα-Θωμα Μπακαλακου 🤣

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Like 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator
1 ώρα πριν, Tamtam είπε


Νταξει τωρα. Θα μπορούσα απλά να γράψω "Mall music" και να έχουμε συνεννοηθεί (όσοι τέλος πάντων) για την αταλαντοσύνη του Φιλ Κώλινς. (φαντασου να μην μου ήταν και συμπαθής...  χα χα) Αντ' αυτού έβαλα ένα σεντόνι με τα επιχειρήματα που με βρήκαν σύμφωνο. Φάτε με 🙂

Θα είχε ενδιαφέρον και μόνο να επιχειρήσεις να εξηγήσεις τεχνικά και μουσικά το παραπάνω. Ισως ανακάλυπτες γράφοντας μια βαθύτερη πτυχή του έφηβου εαυτού σου. 😀

  • Χαχα 1

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Mην αγχώνεστε παιδιά, κι εμένα αν μου πούνε σιχαίνομαι τους Queen, τους Dire Straits και τους AC/DC δεν μπορώ να κάνω κάτι γι' αυτό. Δεν μπορώ να επιβάλλω στον άλλον να του αρέσει κάτι που δεν μπορεί. Είπα και παραπάνω, η αλλεργία δεν κάνει διακρίσεις. Μόνο με ανοσοκαταστολή. Με ναρκωτικά, μου αρέσει ο Phil. Aλλά έχω αλλεργία και στα ναρκωτικά. 

Ο Phil υπήρξε larger than life σε υπερθετικό βαθμό και "κάηκε" γι' αυτό. 

 

Η μουσική του, αν και καλογυαλισμένη/καλοπαιγμένη, μου είναι όχι απλά αδιάφορη, αλλά και ανυπόφορη. Εν αντιθέσει πχ με άλλους "hatersgonnahate" τύπους που αγαπώ τη μουσική τους αλλά δεν μπορώ το μηντιακό τους αποτύπωμα. (βλ. Bono ή Sting).
 


 

  • Like 2

Hλιθιούθιερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, Tamtam said:

αταλαντοσύνη του Φιλ Κώλινς

Το κείμενο δε μιλάει για το μουσικό ποιόν του Phil Collins. Με αφορμή τη γνώμη του γράφοντα για αυτό, τον βρίζει σε προσωπικό επίπεδο. Εμένα δε με ενοχλεί καμία μουσική κριτική, όσο εμπαθής και να είναι. Αλλά με εφαλτήριο τη μουσική παραγωγή κάποιου, να αποφαίνεσαι ότι είναι ένα άθλιος παλιομαλάκας, είναι όπως έγραψα και πιο πάνω ή στεγνή τρολιά ή προσωπικό θέμα μεταξύ σας.

 

2 hours ago, Tamtam said:

Φάτε με

Εγώ θα σε φάω γιατί απλά δεν πιστεύω ότι ταυτίζεσαι με το κείμενο. Δεν είναι ούτε δουλειά μου ούτε πρόθεσή μου να υπερασπιστώ κανέναν Phil Collins, αλλά αυτά:

 

2 hours ago, Tamtam said:

Another egregious aspect of stupid fucking Phil Collins is his choice of album cover art. They’re all just pictures of his stupid fat bald fucking moon face. He’s already uglier than a bag full of smashed assholes, but now he has to plaster that fucking mug on every single album cover? Fuck that.

 

2 hours ago, Tamtam said:

The tiny little annoying fuckwad also tried acting

 

2 hours ago, Tamtam said:

It was the story of some tiny asshole who had some small part in the Great Train Robbery.

 

2 hours ago, Tamtam said:

In conclusion, Phil Collins is an unlikable asshole

 

2 hours ago, Tamtam said:

Fuck him

 

απλά δεν είναι ούτε επιχειρήματα, ούτε σοβαρά και δεν πιστεύω ότι μπορεί να ταυτίζεσαι, εκτός κι αν και σε σένα έχει κάνει κάτι προσωπικά.

 

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σας ειπα να διαβασετε την αυτοβιογραφια του Φιλ αλλα....δεν θελετε

  • Like 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
2 λεπτά πριν, dimsonic είπε

σας ειπα να διαβασετε την αυτοβιογραφια του Φιλ

προτιμώ να φάω μπάμιες

  • Like 1
  • Χαχα 1

Hλιθιούθιερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει και σαφεστατη απαντηση του σχετικα με το πως και τι εγινε στο live aid και γιατι ο Page ειπε αυτα που ειπε. Δεν τρελαίνομαι αλλα ο ανθρωπος ειναι επαγγελματιας όσο λίγοι

3 minutes ago, Πνοή και Νύξη said:

προτιμώ να φάω μπάμιες

εισαι άδικος....

ξερετε πχ οτι επαιξε στο live aid σχεδον ταυτοχρονα με αλλη περιοδεια σε αλλο σημειο του πλανητη και ταξιδεψε εκει μολις λιγα λεπτα πριν με concorde;

 

 

πριν ενα χρονο η αυτοβιογραφια του υπηρχε στο διαδίκτυο με δικη του διηγηση. Σχεδόν 15 ωρες αλλα την ακουσα σχεδον μονοκοπανια. Ειχε φοβερο ενδιαφερον και θα σας ελυνε πολλες αποριες.

Επεξεργασμένο από dimsonic

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου