Προς το περιεχόμενο

Μουσική. Είσαστε αλλεργικός σε κάτι?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Administrator

Κάπως έτσι ήμουν κι εγω με τον Michael Jackson κάποτε.

Πέρασε ο καιρός, άκουσα αλλιώς, έσβησα τις κερκιδαϊκες απόψεις τρίτων που με παρέσυραν σαν έφηβο και μουσικά τον εκτίμησα. Δεν σημαίνει πως αγόρασα την δισκογραφία του βέβαια.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
15 λεπτά πριν, dimsonic είπε

εισαι άδικος....

Θα ήμουν άδικος προς τον εαυτό μου, ως προς το χρόνο που μπορώ να διαθέσω για να διαβάσω κάτι. Την αυτοβιογραφία του Phil Collins δεν θα τη διάβαζα/έβλεπα ούτε ναυαγός. Εδώ βλέπω reviews άνω των 5λεπτών στο YouTube και στρίβω.

Ρίξε ένα insight για το συμβάν με το Live Aid, δεν το ήξερα καν, δεν με ενδιέφερε, κι ούτε υπήρξε αφορμή για να σιχαθώ τον Phil Collins, έλεος. Δεν μας αρέσει, είναι αντιπαθής get over it. Δηλ, που να λέγαμε ότι ο Paul McCartney είναι μαϊντανός.

Hλιθιούθιερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Πνοή και Νύξη said:

προτιμώ να φάω μπάμιες

 

1 hour ago, dimsonic said:

εισαι άδικος....

 

+1000

 

Οι μπάμιες είναι πεντανόστιμες.

Αν έχεις φέτα και ένα μπουκάλι κρασί .... είναι μαγεία.

  • Like 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου ηταν συμπαθης ελαφρα επι Gabriel.

Το εκτιμησα πολυ μετα την αποχωρηση του.

Επαθα πλακα με brand x.

Εκτιμησα οτι συνέχισαν 3 και οτι εκανε προσωπικα καριέρα τετοιου βεληνεκούς. Αυτες οι καριερες δεν γινονται αν είσαι φλώρος.

Αν διαβασεις που δεν σου αρεσουν οι μπαμιες θα δεις και αλλα που αξιζουν την εκτίμηση. Εχω σχεδον ολα τα genesis ολα τα brand x και 2 προσωπικά του πλεον δεν κοβω φλέβες αλλά μετα την βιογραφια τον εκτιμω πολυ

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Mάλλον μπερδεύουμε κάτι εδώ. Αναγνωρίζω το ταλέντο του, την ευστροφία, τον επαγγελματισμό, τη δουλειά που έχει ρίξει, τις μουσικές του ικανότητες.

 

Σαν καλλιτέχνη τον απεχθάνομαι, η μουσική του μου είναι αντιπαθητική/αντιαισθητική και ξυπνάει μέσα μου αισθήματα δυσφορίας. 
Όπως και οι μπάμιες. 
 
Δεν καταλαβαίνω γιατί συνεχίζουμε την κουβέντα στα σοβαρά, λες και θίξαμε τον Mozart.

Μη με γυρίσεις στους Genesis, πιο εύκολα θα "καταπιώ" το susususussussudio παρά το Selling England by the pound. To προσπάθησα πολλές φορές αλλά δεν...τι να κάνουμε. 

 

  • Like 3

Hλιθιούθιερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αγορασα το selling england οταν ημουν 16. Τότε βγηκε...οποτε ας μην συνεχισω...

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
5 λεπτά πριν, dimsonic είπε

αγορασα το selling england οταν ημουν 16. Τότε βγηκε...οποτε ας μην συνεχισω...

κι εγώ το άκουσα στα 20, στα 30 και στα 39 μου. Του έδωσα πολλές ευκαιρίες, είναι μουσική που με άφησε και εξακολουθεί να με αφήνει αδιάφορο. Τι να κάνουμε τώρα. Αυτή είναι η επιτομή του thread. 

 

Μετατρέπουμε μια κουβέντα του χαβαλέ και του πειράγματος σε γιαούρτι 0%. 

Επεξεργασμένο από Πνοή και Νύξη
  • Like 1
  • Χαχα 2

Hλιθιούθιερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά , δεν θα μπω στη διαδικασία να γράψω γιατί ΔΕΝ μου αρέσει ο Phil Collins ή γιατί ΔΕΝ μου άρεσε ποτέ ο Michael Jackson γιατί θα χαλάσουμε τις καρδιές μας.
Για τον πρώτο όμως, μια και αναφέρθηκε , αναδημοσίευσα το σεντόνι (που αντε να το ξαναβρω τώρα, να βάλω λινκ), αλλά γενικά συμφωνώ μέχρι κεραίας με όσα γράφει βλαστημώντας ο "άρθρογράφος" ότι είναι: άφωνος, κληρονομικά τραγουδιστής, έκανε κακό σε Genesis και Led Zep, επηρμένος.
Ντιμ, το ότι ευλογάει τα γένια του η αυτοβιογραφία του, δε μου λέει τίποτα. Θα μπορούσε επίσης να μου αρέσει η μουσική του και να είναι παλιοχαρακτήρας - το ζήτημα είναι πως ούτε η μουσική του μου αρέσει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, fusiongtr said:

 

 

+1000

 

Οι μπάμιες είναι πεντανόστιμες.

Αν έχεις φέτα και ένα μπουκάλι κρασί .... είναι μαγεία.

Δηλαδή να είσαι ντίρλα απο το πιοτό και με κάθε κιλό φέτα να τρώς και μια μπάμια?

  • Like 1
  • Χαχα 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ για τις μπάμιες. Δεν τις άντεχα μικρός και τώρα τις τρώω με μούρλια, στο φούρνο , κοκκινιστές, με κοτόπουλο κλπ. Πράγμα που δεν συμβαίνει με τον MIchael Jackson ή τον Phil Collins ας πούμε.
 

 

Επεξεργασμένο από Tamtam
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου