Προς το περιεχόμενο

Ibanez - Ανταλλακτικά 0-1


Doctor

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν τρακάρεις το φτερό του αυτοκινήτου σου παίρνεις άλλο αυτοκίνητο;

 

Το θέμα μας είναι οτι δεν υπάρχουν ανταλλακτικά' date=' όχι οτι δεν υπάρχουν λύσεις.

 

Διάβασε το topic απ' την αρχή![/quote']

 

Aν θυμαμαι καλα παντως, δεν ανεφερες οτι πηγες στο ibanezομαγαζο στην Αθηνα. Γιατι δεν ριχνεις και μια βολτα απο κει? Σορυ αν εχεις γραψει οτι εχεις παει και δεν το θυμαμαι...

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 36
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Nαι το θυμαμαι αυτο, αλλα για το ιδιο μαγαζι λεει? Γιατι οσες φορες εχω παει εκει μια χαρα ηταν μεσα, ειδικα ενα παλικαρι που ηταν απολυτα συνεννοησιμος(πωωω το σκοτωσα). Αν ηταν το ιδιο μαγαζι, μου φαινεται περιεργο.

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το ίδιο λέει... Και εμένα μου φαίνεται περίργο για αυτό και ρώτησα περισσότερα στοιχεία για το σπασμένο κομμάτι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Guyz, σας λέω οτι ψάχνομαι από τον Αύγουστο που έγινε η ματσολιά και δεν έχω καταφέρει να βρω λύση για να αντιγράψω το κομμάτι ιδιαίτερα αν αναλογιστεί κανείς οτι σουλατσάρω στην αγορά 20 χρόνια τώρα (από την τρυφερή ηλικία των 12...

 

 

Αλλιώς δεν θα τολμούσα να γράψω τέτοια πράγματα χωρίς λόγο και αποδείξεις.

 

Το Edge III δεν έχει ως ανταλλακτικό το βασικό του εξάρτημα (knife edge) το οποίο οι τζαπανέζοι φίλοι μας φρόντισαν να το κάνουν να αφαιρείται, για να μπορείς να το αλλάζεις όταν θα φθαρεί προφανώς. Τώρα πως "ξέχασαν" να το βγάλουν σαν ανταλλακτικό, αυτό είναι μια άλλη ιστορία την οποία εγώ ο ταπεινός κιθαρίστας με το ελληνικό μυαλό δεν έχω καταφέρει να καταλάβω!

 

Αλήθεια, αν ήταν 1 σώμα με το υπόλοιπο tremolo όπως τα OFR και τα LFR μπορεί και να μην έσπαγε. Τι στο διάολο...είκοσι χρόνια ρυθμίζω intonation σε tremolo και tremolάκια.

 

Βλέπω οτι δεν καταλήγουμε πουθενά αλλά πραγματικά σας ευχαριστώ όλους που ασχοληθήκατε με το "προβληματάκι" μου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, γιατί μόνο το Edge III έχει αφαιρούμενο knife edge έτσι ώστε όταν φθαρεί με την χρήση να το αλλάξεις... Αυτό ήταν και το concept πίσω από την κατασκευή του.

 

Μόνο που οι φίλοι μας οι γιαπωνέζοι "ξέχασαν" να βγάλουν στην παραγωγή το ανταλλακτικό...και μετά λέμε για τους χαζοαμερικάνους!

 

Ααα, μάθατε την καινούρια ματσολιά; Οι Ibanez του 2007 δεν θα έχουν λέει μεγαλύτερες τιμές από αυτές του 2006. Χαρήκατε πουλάκια μου; Ε λοιπόν θα σας κόψω την φόρα λέγοντας οτι η "σταθεροποίηση" των τιμών οφείλεται στο οτι πολλά από τα μοντέλα δεν θα διαθέτουν πλεόν θήκη στην τιμή! Ρίξτε μια ματιά στο ibanezrules.com.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου