Προς το περιεχόμενο

Ibanez MTM1 (Mick Thomson signature)


Christos.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kαλησπερα guys!

Exω παθει την πλακα μου με την συγκεκριμενη κιθαρα!

Εδω και μια βδομαδα ασχολουμαι αποκλειστικα και μονο για την παρτη της.Μπηκα στο forum της Ibanez και διαβα σα 56-57 σελιδες με το συγκεκριμενο θεμα,εχω κατεβασει τις απειρες φωτογραφιες,εχω διαβασει τα χαρακτηριστικα και γενικα οτι εχει σχεση μ'αυτη την κιθαρα.

Για να ξηγηθουμε βεβαια,ποτε δεν ημουν φαν των signature μοντελων γιατι πολυ απλα κανενα δεν εχει σχεση με την αυθεντικη κιθαρα που εχει στα χερια του ο εκαστοτε καλλιτεχνης.

Ομως η συγκεκριμενη μ'εχει αφησει αναυδο!!

neck thru κατασκευη,ΕΜG original μαγνητες και φινιρισμα...?Αστα να παν στο διαολο!@$#Κι'ολα αυτα made in KOREA!!Δεν με πειραζει καθολου.

Τις αποψεις σας,κριτικες,σχολια και γνωμες σας.

Εννοειται οτι θα αγοραστει καθαρα και μονο για ΜΕΤΑL... Yeahh!

(ΥΓ:Νομιζω εχει μια ενα παιδι απο δω μεσα εν ονοματι Michael-Amott..)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

(ΥΓ:Νομιζω εχει μια ενα παιδι απο δω μεσα εν ονοματι Michael-Amott..)

Βεβαίως και μπορείς να την δεις στην έκθεση.....Αλλά σ 'αυτόν δεν μιλάω... :evil: (ξέρει γιατί)

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(ΥΓ:Νομιζω εχει μια ενα παιδι απο δω μεσα εν ονοματι Michael-Amott..)

 

Ναι ο παλιό!#%$#*%&!#*(%(!#^%!%! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Michale no offense meant!!

 

Πάντως "καλή" τιμή έχει.¶λλες signature κάνουνε της παναγιάς τα μάτια(esp)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βεβαίως και μπορείς να την δεις στην έκθεση

Εκθεση??

Στον Τριμη τον Κλεφτη εννοεις? :lol:

Έκθεσή photo του noiz εννοούσα ρε συ.... :wink:

http://www.noiz.gr/modules.php?op=modload&name=4nAlbum&file=index&do=showpic&pid=272&orderby=dateD

http://www.noiz.gr/modules.php?op=modload&name=4nAlbum&file=index&do=showpic&gid=1&pid=273&orderby=dateD

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξερω ρε Παναγιωτη..

Πλακα κανω.. :D

Μα...απο κει αρχισε το ολο σκηνικο.Καθομουν μια μερα που δεν ειχα τι να κανω και κοιταζα φωτο απο το gear των παιδιων εδω..Και οπως κοιταζα...χχλαααααααααααατς τι βλεπουν τα σχιστα μου ματια και μπιρμπιλοματικα? 8O 8O 8O

Αυτο ηταν.

 

Για πειτε για πειτε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εγινε ρε παιδια εδωπερα? :o

 

Λοιπον να τα παρουμε ενα ενα...η κιθαρα μου στοιχισε συνολικα 1550 ευρω μαζι με θηκη Prestige της Ibanez(κορυφη η θηκη!).Δυστυχως δεν καταφερα να βρω την αυθεντικη, δικη της θηκη πουθενα!Μου ειπαν οτι δεν ερχεται Ευρωπη! 8O

Κριμα γιατι η δικη της θηκη ειναι κορυφαια επισης! :(

 

Οσον αφορα την εμφανιση κι εμενα με τρελλανε!!(ενταξει ειναι και υποκειμενικο το θεμα βεβαια, σε καποιους μπορει να μην αρεσει)

Οταν την πηρα στα χερια μου μου εκανε φοβερη εντυπωση το κοκκινο χρωμα :twisted: που σε συνδυασμο με το μαυρο hardware ηταν εντυπωσιακοτατο!!

 

Η γεφυρα ειναι fixed(καποιους μπορει να τους χαλαει αυτο, εμενα οχι) και οι μαγνητες οι EMG81(bridge) και EMG60(neck).Το χαρακτηριστικο ''seven'' inlay ειναι πανεμορφο και το φινιρισμα γενικοτερα της κιθαρας αψογο! 8)

 

Οσον αφορα τον ηχο τωρα...δεν υπαρχει tone knob αλλα μη σε ανησυχει αυτο γιατι ελαχιστα θα περιορισει τον ηχο σου.(ειδικα αν εχεις καλη πεταλιερα,κονσολα κλπ μηχανηματα)

Ο neck μαγνητης ειναι κορυφαιος και πραγματικα εχει πολυ ''γεματο'' full boostαρισμενο ηχο, κλασσικο δυνατο μεταλλαδικο δηλαδη! :twisted:

Ο bridge μαγνητης απο την αλλη μερια περιμενα πως θα ειναι λιιιιγακι πιο καφρος! :roll: με τοσα που ειχα ακουσει για τον EMG81...αλλα παρολα αυτα ακουγεται μια χαρα σαν μπετονιερα! :lol: :lol:

 

Να σημειωσω επισης πως η κιθαρα ειναι πολυ ευκολοπαιχτη(εμενα μου αρεσουν τα μπρατσα Ibanez,Jackson :P ) αλλα ειναι λιιγακι πιο βαρια απο οτι θα επρεπε νομιζω...αλλα αυτο δεν ειναι και φοβερο προβλημα! :wink:

Παντως με το που την πηρα την ''φορεσα'' με τη μια...εχει πολυ χωρο στη γεφυρα(και προς τα κατω) αν χρησιμοποιεις palm-muting ή αν παιζεις ''αγκαλιαζοντας'' τη γεφυρα οπως εγω. :P

 

Αν φερεις την κιθαρα απο εξωτερικο(γιατι εδω δεν εχει αλλη νομιζω) ζητα τους να μην αλλαξουν το original κουρδισμα!Εμενα ηταν σεταρισμενη για E! :?

 

Δεν ξερω...πιθανοτατα σε αυτη την τιμη να υπαρχουν κι αλλες επιλογες που ισως να ειναι και καλυτερες, δεν το εψαξα ιδιαιτερα για να πω την αληθεια...απλα μου γυαλισε και την πηρα! :lol:

 

Σε ο,τι αλλο μπορω, να βοηθησω ευχαριστως!(στειλε και κανα πμ αν θες τιποτα)

 

Αυτααααα!!! :mrgreen:

 

 

Υ.Γ.Panagiotis θα στις βρεξω παλιοκλεφτη avatar!

:twisted: :twisted:

Sam τι επαθες ρε?Σε κολλησε ο Panagiotis? :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο neck μαγνητης ειναι κορυφαιος και πραγματικα εχει πολυ ''γεματο'' full boostαρισμενο ηχο' date=' κλασσικο δυνατο μεταλλαδικο δηλαδη! :twisted:

Ο [b']bridge μαγνητης [/b]απο την αλλη μερια περιμενα πως θα ειναι λιιιιγακι πιο καφρος! :roll: με τοσα που ειχα ακουσει για τον EMG81...αλλα παρολα αυτα ακουγεται μια χαρα σαν μπετονιερα! :lol: :lol:

 

 

Συγνώμη σε τι ενισχυτή έβαλες την κιθάρα και περίμενες λίιιιγο πιο κάφρο τον 81;;; :roll: :lol:

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο neck μαγνητης ειναι κορυφαιος και πραγματικα εχει πολυ ''γεματο'' full boostαρισμενο ηχο' date=' κλασσικο δυνατο μεταλλαδικο δηλαδη! :twisted:

Ο [b']bridge μαγνητης [/b]απο την αλλη μερια περιμενα πως θα ειναι λιιιιγακι πιο καφρος! :roll: με τοσα που ειχα ακουσει για τον EMG81...αλλα παρολα αυτα ακουγεται μια χαρα σαν μπετονιερα! :lol: :lol:

 

 

Συγνώμη σε τι ενισχυτή έβαλες την κιθάρα και περίμενες λίιιιγο πιο κάφρο τον 81;;; :roll: :lol:

 

Δυστυχως οχι σε λαμπα :oops: (ειναι η επομενη αγορα για να συμπληρωθει ο ηχος!)

Σε εναν Fender 65αρη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου