Προς το περιεχόμενο

Πάω για νέο πλήκτρο! Πείτε μου...


Alchemist

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Alchemist στήλε με ένα Email να σε κάνω ένα reply.

 

Απ'οτι είδα Underground+freemidngr ασχολήστε με ξένη μουσική,εάν θέλετε μπορώ να σας στείλω κατιτίς φτωχό και ταπεινό,απλά ένα mail στείλτε μου και πείτε μου τι θα θέλατε.

Μόνο μην μου ζητήσετε Piano στο Triton.

τα δείγματα του δεν κατάφερα ποτέ να τα συνεφέρω :S

Φιλικά προς όλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 88
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μόλις το πήρα και... έχω ένα ηλίθιο χαμόγελο στο πρόσωπό μου! :D

 

Πολύ καλό από άποψη κατάσκευής (μ' αρέσει που έχει ως επί το πλείστον μέταλλο και όχι πλαστικό), εύκολο interface από μια πρώτη επαφή (ειδικά για όποιον έχει εμπειρία από Korg) και από ήχο... βλέπουμε γιατί είναι νωρίς ακόμα. Τα πρώτα δείγματα είναι θετικά πάντως!

 

ChRiS82, το mail μου είναι στα δημόσια στοιχεία μου, όπως και το MSN account μου. Στείλε και τα λέμε...

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως δεν είναι πλαστικό αλλα απο μέταλλο και είναι κάτι που το κάνει πολυ "στηβαρό" το όργανο.

Αλχεμιστ θέλω να προσέξεις κάτι στο όργανο σου και να μου πεις.

Προέλευση κατασκευής?!?!?!?

China ή Japan;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Όντως δεν είναι πλαστικό αλλα απο μέταλλο και είναι κάτι που το κάνει πολυ "στηβαρό" το όργανο.

Αλχεμιστ θέλω να προσέξεις κάτι στο όργανο σου και να μου πεις.

Προέλευση κατασκευής?!?!?!?

China ή Japan;

Φίλε Chris, sorry που καθυστέρησα να σου απαντήσω αλλά τώρα είδα την ερώτηση!!! :oops:

Το όργανο είναι made in Japan (αναγράφεται καθαρά στο κουτί αλλά και στο ίδιο το όργανο) και αυτό το γεγονός ήταν ένας από τους βασικούς λόγους που πήρα το TR και όχι το X-50 που είναι made in China.

 

Μη μου πεις ότι εσένα είναι κινέζικο... :?

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι Japan είναι,το WorkStation μου όμως το PA50 είναι China.Όταν είδα όμως το TR ότι είναι Japan έφυγε ένα βάρος απο πάνω μου καθότι όταν πήρα το PA50 δεν ήξερα,αν και ευτυχώς όλα πάνε ρολόι σχεδόν 4 χρόνια τώρα...

Νομίζω πως είχε πάρει το αυτί μου πως η καθε αυτού καταγωγή της KORG είναι Italy απλά τα κοστολόγια είναι μεγαλύτερα.

Έχεις ακούσει για Korg Made in Italy?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι φίλε Chris, τα μόνα πλήκτρα που ξέρω ότι φτιάχνονται στην Ιταλία είναι τα Ketron (πολύ ωραία arrangers btw). Όσο για την Korg, είναι Ιαπωνική εταιρία και δε νομίζω να έχει βάση αυτό το περί ιταλικών Korg.

 

¶λλωστε, δεν έχει καμία λογική μια τέτοια κίνηση εκ μέρους Korg. Ούτε φτηνότερο κόστος κατασκευής θα πετύχαιναν, ούτε οι Ιταλοί φημίζονται για την άφταστη ποιότητα κατασκευής των προϊόντων τους, ούτε έχει άλλο λόγο η Korg να μεταφέρει την παραγωγή εκτός Ασίας.

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηρα προσφατα το TR να πω και εγω εντυπωσεις αν και ειναι φρεσκο.

Τα πιανα ικανοποιητικα καλυτερα παντως απο τα soft.

Strings παρα πολυ καλα, επισης και οι κιθαρες.Εχει ενα bantoneon GM τελειο.

Τα σαξοφωνα πολυ πρωτα.Brass πολυ καλα,απο Wood υστερει μονο στο shakuhasi και λιγο στα φλαουτα.Τα Organs πιστευω οτι ανεκαθεν ηταν το

δυνατο σημειο της korg.Τα el pianos μετρια.Απο Drums τα φυσικα υστερουν

λιγο αλλα τα ηλεκτρονικα ειναι πολυ ενδιαφεροντα.Τα leads δεν με ενθουσιασαν οσο επρεπε.Τα pads ειναι συνωνυμα της korg,αλλα δεν ξερω ρε παιδια εχω ενα παλιο μοντελο το Ν1 αυτα που εχει δεν βρηκα ισαξια στο TR.

Εχθρός τού κέρδους είναι ή αντοχή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες αργότερα...

Μιας και εχει περασει σχεδον μισος χρονος :D

 

τι θα έλεγες για ένα μικρό review απο το TR?? Ε, αγαπητέ Alchemist ? :lol:

 

Α, σκεφτομαι να δωσω το τρινιτυ το ρακ μου, και να παρω και εγω TR 61 8)

Νομιζω ειχες το τρινιτυ-ρακ παλιοτερα, οπότε η γνώμη σου για το αν αξίζει να πουλησω το τρινιτυ για το ΤΡ με ενδιαφέρει και μετράει (πολύ) :wink:

 

Thanks, εκ των προτέρων :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διορθωση: Υστερα απο λιγο καιρο το ξαναειδα καλυτερα,τα leads ειναι δυνατα

τα Drums kits πολυ ικανοποιητικα αλλα και τα Pads πολυ ογκωδη, απλα εχουν αλλο ηχο με τα παλιοτερα μοντελα.

Εχθρός τού κέρδους είναι ή αντοχή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου