Προς το περιεχόμενο

Καμπίνα


nikos0937

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν για να επαναφέροθμε την συζήτηση στο αρχικό θέμα θέλω να αγοράσω μία καμπίνα 2χ12 και είμαι ανάμεσα σε μια Diezel με vintage 30 και μία Bogner closed back την oversized.Η διαφορά τους έχει να κάνει με το ότι η μία καμπίνα είναι και stereo μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει πρακτικά όμως που θα μπορούσε να χρησιμεύσει μια stereo καμπίνα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 126
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

... μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει πρακτικά όμως που θα μπορούσε να χρησιμεύσει μια stereo καμπίνα?

Να συνδεσεις στερεοφωνικο τελικο ενισχυτη. Συνηθως η συνδεσμολογια ειναι η εξης: κιθαρα - προ (mono), προ - FX unit (stereo), FX unit - τελικο (stereo), τελικος - καμπινα (stereo).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να διορθωσω, τον φιλο KostasP πως θα πρεπει να εχεις και stereo preamp & fx unit, γιατι αλλιως δεν θα εχει νοημα, το στερεο...

 

Ουσιαστικα, μεσα απο το στερεο εφφε οπως delay. chorus flanger κλπ αποκτουν αλλη διασταση!!!

 

Stereo rules 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να διορθωσω' date=' τον φιλο KostasP πως θα πρεπει να εχεις και stereo preamp & fx unit, γιατι αλλιως δεν θα εχει νοημα, το στερεο...

 

Ουσιαστικα, μεσα απο το στερεο εφφε οπως delay. chorus flanger κλπ αποκτουν αλλη διασταση!!!

 

Stereo rules 8)[/quote']

Σωστος, λαθος διατυπωση. Η κιθαρα μπαινει mono στον προ αλλα βγαινει stereo απο αυτον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διαβάζοντας όλες τις απόψεις διαπιστώνω πως οι περισσότεροι έχετε άποψη ενώ δεν έχετε γνώση(για μένα είναι ένα απτα χειρότερα χαρακτηριστικά που μπορεί να έχει κάποιος).

επίσης έχω να προτείνω να ανεβάσει ο καθένας μας ενα clip να διαπιστώσουμε σε ποιον πραγματικά ταιριάζει μια mesa καμπίνα και σε ποιον μια harley benton.

ΥΓ: 1)αφηστε την μυγα εκει που καθεται

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

whiteNoise τι ακριβως' date=' εννοεις, με το ρημα "ταιριαζει" ? :roll:[/quote']

ταιριάζει με το επίπεδο του πάνω στο όργανο και κατά πόσο έχει βαρύτητα ο λόγος του ομιλητή.

εξάλλου ειναι θεμιτό στο νοιζ αφού οι 'καλοί' έχουν ήδη παρασημοφορηθεί..

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω αν σε απασχολει η αποψη μου, ή και τα υπολοιπα μελοι του φορουμ, αλλα πιστευω πως αυτο που λες ειναι τελειως λαθος... :roll: :roll: :roll:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξίζει να τσακονώμαστε για κάτι τέτοιο;

Αυτό είναι το ερώτημα.

 

Όποιος τα'χει, τα σκάει και παίρνει την τάδε επώνυμη καμπίνα.

Όποιος δεν τα'χει αλλά γουστάρει κάνει το σκατό του παξιμάδι και επίσης παίρνει την τάδε επώνυμη καμπίνα.

Όποιος δεν μπορεί/δεν θέλει να το κάνει αυτό παίρνει την μπέντον και την οποιαδήποτε μη-επώνυμη-αλλά-φτηνή καμπίνα και κάνει την δουλειά του.

Γκεγκε;

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου