Προς το περιεχόμενο

Καμπίνα


nikos0937

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κοίτα αν θες να αντικαταστήσεις τον sf τώρα που έφυγε κάντο.... Απλά ούτε αυτός δεν τα υποστήριζε αυτά που λες. Και όλα περί τυφλών τεστ τα έλεγε μόνο για κιθάρες. Για τα ηχεία, καμπίνες, ενισχυτές και διάφορα άλλα, έλεγε εντελώς άλλα....

Και όσον αφορά ο θέμα μάρκα ή όχι ψάξε λίγο να δεις απόψεις μου.... και στις κιθάρες και σε όλα τα υπόλοιπα... Προφανώς όμως βαριέσαι και θες να κάνεις το κέφι σου λέγοντας ανακρίβειες και κρίνοντας ανόμοια πράματα! Και αν έκρινα με τα μάτια δεν θα βολευόμουν με έναν ταπεινό ashdown, αλλά με κανά ακριβό θηρίο....

 

 

Κατάλαβες ή θα κάνεις και κακά στο τέλος;

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 126
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ρε gdevelek σε παρακαλώ πούλα την καμπίνα σου και πάρε μια ανάλογη hb να σου μείνουν και λεφτά ρε παλικάρι μου γιατί δεν καταλαβαίνεις και πολλά από λόγια άλλα λέγονται άλλα καταλαβαίνεις και είσαι κολλημένος στο ότι ο boukaw7 έχει κόλλημα με την μάρκα να σε ενημερώσω ότι αν κάποιος μέσα στο noiz έχει κόλλημα σίγουρα δεν είναι ο boukaw7

 

άντε πάρε την haley mavro και αν είσαι ευχαριστημένος όσο με την δική σου τότε πάω να πάρω και εγώ μια

ΕΙΜΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σκέψου jmone εγώ που δεν κολλάω σε μάρκες κτλ, για παράδειγμα 1000 φορές τοκαι ή edwards παρά gibson/fender, έχω τέτοιο φάγωμα με benton. Σκέψου αυτό και μόνο......

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να 'σαι καλά ρε φιλαράκι, αλλά λέω να μην την πάρω πριν πάρεις εσύ την Mesa-Boogie Rectifier Intergalactic Megablaster, αν μου πεις ΕΣΥ πως αξίζει τα λεφτά της, θα την πάρω με κλειστά μάτια και αυτιά, στην τελική, κρίμα είναι να έχω ένα κουτί που γράφει "harley benton" απ' έξω, τι ψυχή θα παραδώσω επιτέλους... θα φροντίζω μάλιστα όταν παίζω να φορώ κανένα κοστούμι armani έτσι να δέσει καλύτερα...

 

ας είναι καλά οι μυριάδες γνωστοί και άγνωστοι μαύροι μπλουζάδες, που έκαναν τον κόσμο να δακρύζει παίζοντας με μισο-διαλυμένες ακουστικές κιθάρες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εξακολουθείς να προκαλείς και μην καταλαβαίνεις τίποτα! Και ναι μου σηκώνεται η τρίχα κάγκελο με το transilvanian hunger που ηχογραφήθηκε με κασετόφωνο, οπότε τι να τα κάνουμε τα πολυκάναλα και τις trident κονσόλες....

 

Trident είπα; πιπέρι..... υπάρχουν άλλες πιο φθηνές!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γι αυτό φρίκαρα και απάντησα τοιουτοτρόπως

 

στο φινάλε φινάλε ρε φίλε Marsall έχεις τι μου λες για behringer και hb άσε σε κάποιον που είναι κάτοχος μιας τέτοιας καμπίνας να κρίνει τι σκίζεσαι έτσι;

 

άσε που λέει και τον εαυτό του μ@λ@κ@ γιατί ενώ υπάρχουν οι hb πήγε και πήρε marshall και του έφαγαν τα λεφτά

ΕΙΜΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

harilatron' date=' πιστεύω πως τα ελληνικά τα χειρίζομαι αρκετά καλά, αλλά μάλλον με παρεξήγησες

αυτό που χτυπιέμαι εδώ και 2 μέρες να κάνω, ΔΕΝ είναι να πάρω γνώμες για καμπίνα (αφού έγραψα πως ΕΧΩ καμπίνα 2χ12) αλλά να περάσω την άποψη πως η μέσα (και η κάθε μέσα) μόνο χάρη στην ανθρώπινη ματαιοδοξία παίρνει από τον κόσμο 3.5 φορές πάνω για καμπίνα που, ηχητικά, μπορεί να υπερέχει κατά 30% ή 50%, αν μπορεί κανείς να ποσοτικοποιήσει την ποιότητα του ήχου

[/quote']

 

gdevelek, συγνώμη πέρασαν 2 μέρες και νομιζα ότι εσύ είσαι που ήθελες να αγοράσεις την HB.

Πάντως, το να προσπαθείς να περάσεις την άποψή σου δεν είναι και πολύ πρέπον. Λέμε την άποψή μας, λέμε και 1-2 επιχειρήματα και ο νοών νοήτω. Εκτός αυτού, το να προσπαθείς να περάσεις την άποψή σου δεν έχει και πολυ νόημα. Πάντα θα υπάρχει κάποιος που θα διαφωνεί (είτε με καλό λόγο είτε χωρίς λόγο) και μπορείς να αλληλογραφείς όχι για 2 μέρες αλλα για 2 χρόνια.

 

Το να στοιχίζει ένα το ηχείο Α 3 πλάσια χρήματα από το Β και να είναι 30% καλύτερο είναι απόλυτα θεμιτό. Και ο Κεντέρης μόνο στο μισό χρόνο από μένα τρέχει τα 200m αλλά έχει προπονηθεί 3000 φορές περισσότερο από εμένα. Όσο ο πήχυς ανεβαίνει, τόσο οι διαφορές μικραίνουν και η δυσκολία (κόστος εδώ) ανεβαίνει δυσανάλογα.

 

 

Τέλος, όπως υπάρχει μία άνω "οροφή" υπάρχει και ένα κάτω κατώφλι, κάτω από το οποίο μάλλον κάτι πάει πολύ στραβά με το προϊόν. Όπως και να το κάνουμε, μία strat με 99 Ευρώ κατά πάσα πιθανότητα σκουπίδι θα είναι. Λίγα λεφτά μεν, πεταμένα δε.

 

Η καμπίνα που συζητάμε μπορεί και να εμπίπτει σε αυτή την κατηγορία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωπ! κι άλλος που ξέρει να γράφει κακές λεξούλες!!!

 

και μάλιστα προσπαθεί να μου τις βάλει και στο στόμα!!!

 

μαγκάκο, όταν πήρα τον μάρσαλ το '90, πολύ αμφιβάλλω αν υπήρχε η ΗΒ

 

κι έτσι όπως γράφεις κι εσύ και ο φιλαράκος σου, αμφιβάλλω αν υπήρχατε κι οι δυό σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου