Προς το περιεχόμενο

Ez Drummer


Pakos69

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, μιας είδα και απόειδα με το Groove Agent λέω να ανβαθμιστώ και να αγοράσω(ναι καλα διαβάσατε) ένα καλύτερο Drum machine. Για αυτο το λόγο σκέφτομαι το EzDrummer μιας και απο ότι ακουω είναι καλό και φτηνό. Θα ήθελα να μου πείτε αν όντως αξίζει και αν όντως είναι καλύτερο απο το Groove Agent. Τέλος, αξίζει μήπως να δώσω παραπάνω και να πάω για το BFD? είναι πολύ καλύτερο?

THNX!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Στο bfd εχεις απειρες επιλογες ωστα να μπορεις να φτιαξει το drum kit οπως θέλεις απο πλευράς ηχου... Εγω χρησιμοποιώ το ezdrummer και ειμαι αρκετα ικανοποιημένος... προσφατα έβαλα και τρια expansion kits (drum kit from hell, latin, vintage rock) που τα βρίσκω εξισου καλα για το ειδος τους.

 

http://www.musicwave.gr/el/members/member_info.asp?cat_id=1&id=3392&show=p

 

σε αυτό το Link ειναι το group μου, στις ηχογραφήσεις εχω χρησιμοποιήσει το ezdrummer. Στο δευτερο δεν ασχοληθηκα πολυ με το drum programming και δεν θα ειναι καλη διαφήμηση.... Ακου το πρωτο για να παρεις μια ιδεα του τι μπορεις να κανεις αμα ασχοληθεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nice:P ωραία τα τραγουδακια αλλα λιγο πολυ ήρεμα για τα γουστα μου...χμ....το drum machine καλό ακουγεται(καλύτερο απο Groove Agent) αλλά αν το χρησιμοποιείς για demo και official δουλειές μαλλον χρειάζεται να το περνας απο εφφεδάκια για να έχουν όγκο...εσύ το έβαλες χύμα ή τα επεξεργάστικες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χυμα... ηταν λιγο προχειρη η διαδικασια.... παντως αμα σου αρεσουν metal καταστασεις παρε και το drum kit from hell μαζι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και στο BFD θα χρειαστεί να επέμβεις στην τελική του μίξη, δυστυχώς τίποτα δεν είναι "έτοιμο" :D

Το EzDrummer με τα drum kit που λέει ο sergei είναι μια χαρά. Και έχει και άλλα πολλά, πχ latin percussions, coctail kits, που μπορεί να μην "κάνουν" για μέταλ, αλλά έχουν πολύ καλά κρουστά που όλο και κάπου χρησιμεύουν.

Συν το γεγονός ότι το EzDrummer δεν τρώει τόσο πολύ PC όσο το BFD

Dreamers come and go, but a dream's forever

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οk θα το έχω υπόψιν μου! βασικά το θέλω για metal καταστάσεις (αμα θες τσέκαρε για τι μιλάμε: www.myspace.com/totalriot2006 )αλλά για pre-production stage. πάντως ευχαριστώ για την βοηθεια!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμ..καλό ακούγεται το Ez αλλά το BDF μου ακούγεται καλύτερο...αλλα και πιο ακριβο!!!!!!! αξιζει ν δώσω τα 60 ευρω παραπάνω και ν τ πάρω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το BFD μπορεί να είναι το καλύτερο αλλά και οι προγραμματιστικές του απαιτήσεις είναι τεράστιες..

δεν εννοώ σε γλώσσα προγραμματισμού,

απλά πρέπει να παίξεις πολύ με τις εντάσεις μετά με τα μικρόφωνα, με πολλές τέλοσπάντων ήχους...

 

Στα άλλα drum machines είναι ψιλο έτοιμοι οι ήχοι...

ΜΤΠ = Μην Το παρεξηγείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bασικά, γιατί δεν τα δοκιμάζεις (εγκχμ...στο σπίτι κάποιου που να τα έχει γκουχου γκουχου) και τα δυο, και μετά αποφασίζεις ποιό θα αγοράσεις;

Dreamers come and go, but a dream's forever

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου