Προς το περιεχόμενο

NT Show off


NT Nick Trick

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν βιαζομαστε. λιγες νοτες με ουσια(βλεπε jimmy page keith richards). εγω θεωρο οτι θα μαθω να παιζω σαν τους ηρωες μου. θελω να πω θα πρωσπαθησω, αν πρωσπαθησης ισως και να χασεις αν δεν πρωσπαθησης εχεις χασει ηδη!

 

  • Like 6

its rock n roll. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...
18 λεπτά πριν, NT Nick Trick είπε

χαιρετω! τα σπαω με δικο μου στυλ!

 

Αυτο ειναι το μονο σιγουρο!!!

Αυτο ειναι το μονο σιγουρο!!!

Επεξεργασμένο από noe13
  • Like 1

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...
Στις 21/9/2023 στις 10:02 ΜΜ, NT Nick Trick είπε

χαιρετω! τα σπαω με δικο μου στυλ!

 

 

 

την αποψη σας για το παραπανω σολο. παιζω καλα, μετρια, χαλια, οι αποψης σας θα με βοηθησουν! εγω θεωρο οτι καλα το παω το συγκεκρημενο, περημενω οποιος θελει αποψης...

  • Like 2

its rock n roll. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ βελτιωμένος σε σχέση με το παρελθόν. Θες πολύ δουλειά ακόμη.Δοκιμασε να παίζεις με μετρονόμο η με backing tracks.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"... αν πρωσπαθησης ισως και να χασεις αν δεν πρωσπαθησης εχεις χασει ηδη!... "

Με αυτό ως οδηγό σίγουρα θα βελτιώνεσαι συνέχεια. 

 

Συμβουλή πολύ φιλικά πάντα: το χέρι σου θέλει να πάει πιο γρήγορα από ό,τι μπορεί. Κάνε ακριβώς ό,τι κάνεις αλλά στην μισή ταχύτητα και δώσε χρόνο στο να ακούσεις την κάθε νότα που παίζεις.  

Η ιδέα με το backing track είναι πάντα καλή γιατί θα σε βάλει σε μία σχετική πειθαρχεία και θα δώσει νόημα στις νότες σου. 

 

Το μεγάλο βήμα θα είναι να μην παίζεις εκεί που πάνε τα δάχτυλά σου αλλά να πηγαίνεις τα δάχτυλά σου εκεί που θέλει η μουσική σου. 

 

Σίγουρα όμως έχεις κάνει μεγάλη πρόοδο. Ενόσω γράφω, ακούω το βίντεο και ορισμένες φράσεις ήταν πολύ καλές. 

Κηπ Ον Ρόκιν'  !!!!  Εσύ θα παίζεις, εμείς θα σε στηρίζουμε. 

Επεξεργασμένο από Jet72
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, NT Nick Trick είπε

...την αποψη σας για το παραπανω σολο. παιζω καλα, μετρια, χαλια, οι αποψης σας θα με βοηθησουν! εγω θεωρο οτι καλα το παω το συγκεκρημενο, περημενω οποιος θελει αποψης...

Πιο μετά το χάλια.

  • Χαχα 1

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει βελτίωση Νικ, αλλά ο δύσκολος δρόμος είναι ακόμα μπροστά.

Έχεις βάλει καινούριες φράσεις στο οπλοστάσιό σου, αλλά πρέπει να τις κουλαντρίσεις περισσότερο.

Δεν χρειάζεται να χτυπάς πάντα τις χορδές με την πένα όταν παίζεις με παραμόρφωση.

Μπορείς να χτυπάς μια φορά την χορδή, και επειδή ο ήχος διατηρείται λόγω της παραμόρφωσης, να πατάς στην ίδια χορδή σε άλλο τάστο χωρίς να την ξαναχτυπάς με την πένα.

  • Like 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, fusiongtr είπε

Δεν χρειάζεται να χτυπάς πάντα τις χορδές με την πένα όταν παίζεις με παραμόρφωση.

Μπορείς να χτυπάς μια φορά την χορδή, και επειδή ο ήχος διατηρείται λόγω της παραμόρφωσης, να πατάς στην ίδια χορδή σε άλλο τάστο χωρίς να την ξαναχτυπάς με την πένα.

 

τη ξερω τη τεχνικη φασιον απλα δεν μ αρεσει

its rock n roll. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Nestoras είπε

Πιο μετά το χάλια.

Όλοι εκτός από εμένα όταν ξεκίνησαν να παίζουν κιθάρα έπαιζαν χειρότερα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου