Προς το περιεχόμενο

Βοηθεια με αλλαγη κλειδιων


marioG542

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα σας! Επεσε στα χερια μου προσφατα μια παρατημενη squier affinity china του 2001! Αποσυναρμολογηθηκε ολη για καθαρισμα γυαλισμα κ τα λοιπα! Το ενα κλειδι δυστηχως απεβειωσε! Δε βρισκω το ιδιο να το αντικαταστησω! Ποιο οικονομικο σετ προτεινετε! Η αληθεια ειναι οτι μου αρεσους τα vintage type κ εχω βρει αυτα: https://www.skroutz.gr/s/27283262/Dixon-SKG-648NK-Machine-Head-for-Electric-Guitar.html

ταιριαζουν; Κ αν ναι ποια bushings χρειαζομαι κ που τα βρισκω Ελλαδα; 

Αν εχετε κ καποιο αλλο σετ οικονομικο να προτεινετε για να μην μπλεκω γιατι δε το εχω με τα ratio κ αλλα τετχοια του διαολου! Θενκς

Επεξεργασμένο από marioG542
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημαντικό να περνάνε κατά αρχήν...γιατί και εγώ όταν έκανα μοντες σε μια Affinity του 95 έπρεπε να μεγαλώσω τις τρύπες από 8mm σε 10mm για να περνάνε τα καινούρια tuners...όχι ότι είναι κάτι δύσκολο 5 λεπτά υπόθεση είναι αλλά...δε θα το έκανα πχ στην Gibson μου.

20161227_161619.jpg.06789b04f98db3541bd1ba10d9cb0cf1.jpg

Επεξεργασμένο από leon7pap

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, leon7pap είπε

Σημαντικό να περνάνε κατά αρχήν...γιατί και εγώ όταν έκανα μοντες σε μια Affinity του 95 έπρεπε να μεγαλώσω τις τρύπες από 8mm σε 10mm για να περνάνε τα καινούρια tuners...όχι ότι είναι κάτι δύσκολο 5 λεπτά υπόθεση είναι αλλά...δε θα το έκανα πχ στην Gibson μου.

20161227_161619.jpg.06789b04f98db3541bd1ba10d9cb0cf1.jpg

 

Σε μενα παλι εχει συμβει το αντιθετο, το shaft του κλειδιου ηταν πιο λεπτο απο την τρυπα οποτε το τυλιξα με λιγο teflon για να "σφηνωσει"

Thank God for the rain....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου