Προς το περιεχόμενο

Ξύλα κλπ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

27 λεπτά πριν, dimsonic είπε

Εγω το 70τοσο που ολοι παιζαμε με γιαπωνεζικες απομιμησεις θεωρησα τον εαυτο μου σούπερ λακυ που βρέθηκα να διαλεξω αναμεσα σε μια μπλακυ στρατο rosewood και μια ξανθια ντελουξ. Μονο που τις εβλεπα μου αρκουσε. Σιγα μη ρωταγα τι μανικι φοραγαν. Και χωρις μανίκι θα τις επαιρνα.

 

 

Εσύ είσαι και μοντέρνος... :)

η κιθάρα σου ήταν η μοναδική vintage Fender με μεταλλαδικο 12" radius και jumbo frets :)

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παράθεση

Αυτο νομιζω λεει ο @billaraskats27 οτι δηλ. ΓΙΑΤΙ να εχει αγορασει καποιος μια κιθαρα που δεν τον βολευει το μπρατσο της?

 

ΣΦ αυτο ακριβως εννοω. Κ τονιζω πως γενικα δεν εχω προβλημα με τα neck shapes. Με ολες θα παιξεις λιγο πολυ ....οπως παιζεις. Εκτος απο καποια που μπορει ο καθενας να θεωρει ακραιες περιπτωσεις.

Αν υπαρχει καποιο shape- μεγεθος που καποιος μπορει να μην το μπορει με τιποτα δε, δε βλεπω το λογο να εχει στην κατοχη του μια κιθαρα με τετοιο λαιμο......

Εκτος αν εχεις πολλλες....
'Η αν θες να δοκιμασεις μπας κ το συνιθιΝΤΑΣΤΕ. Που κ παλι αν εχεις πολλες βοηθαει την κατασταση...
Ενταξει το να εχεις πολλες κιθαρες βοηθα πολλες καταστασεις εδω που τα λεμε...😃😃😃😃

  • Like 1

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, billaraskats27 είπε

Με ολες θα παιξεις λιγο πολυ ....οπως παιζεις. Εκτος απο καποια που μπορει ο καθενας να θεωρει ακραιες περιπτωσεις.

 

Αυτό λέω και εγώ....προσωπικά δεν είμαι και καναΣ σπουδαίος κιθαρίστας αλλα επειδή έχω την τύχη να έχω πολλούς σπουδαίους κιθαρίστες φίλους κάνεις δεν έχει...διαμαρτυρηθει όταν αλλάζει κιθάρες στο στούντιο μου και ας έχουν δραματικές διαφορές στα μπράτσα τους (από....κολυμπιθροΚσιλο έως Χτηνος)...απλα πλαγκΑρουν και...ΠΑΙΖΟΥΝ....και δεδομενου οτι οι περισσοτερες κιθαρες στο εμποριο  εχουν middle of the road μπρατσα ειλικρινα ποτε μου δεν μπορουσα να καταλαβω το ...προβλημα....

 

20210318_172206.jpg

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Like 2

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, dimsonic είπε

 Μονο που τις εβλεπα μου αρκουσε. Σιγα μη ρωταγα τι μανικι φοραγαν. Και χωρις μανίκι θα τις επαιρνα.

Αμ' εγώ.

mplouza-me-lastixo-kai-koumpia-xwris-maniki-32345-9kmg.jpg

  • Χαχα 1

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου