Προς το περιεχόμενο

Fender AO 70s Telecaster Custom


Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, Superfunk είπε

 

γιατι καποιος τα ειχε πιει στο εργοστασιο ή in true 70s spirit τους ειχαν τελειωσει τα rw necks & εβαλαν maple...παντως ειναι happy accident και κανει και την κιθαρα την ΜΟΝΑΔΙΚΗ κιθαρα παραγωγης με maple neck σε αυτο το finish (and I have the certificate  to prove it)

 

 

δε θα σου πει κανείς ότι άλλαξες neck?

αφού το καρτελάκι σου λέει RW

εγω για αρνητικό το κόβω.

 

Και αρκετά στραβά μου φαίνονται όλα αυτά για κιθάρα των 2000 εν έτει 2021.

Δηλαδή αν πάρω την mason και μου έρθει ροζ τι θα πω? όλα καλά?

  • Συμφωνώ 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Dr. No είπε

Δεν τους έλεγες να σου στείλουν και ένα rw neck μαζί με τα κλειδιά? 😅

 

να σου πω δεν μου εχουν δωσει οριστικη απαντηση (ακομα ψαχνονται...γιατι ΜΑΛΛΟΝ εγινε πατατια στο εργοστασιο και η κιθαρα μου πηρε σωμα προοΡιζμενο για το CS ) ικανους τους εχω...

3 λεπτά πριν, dimsonic είπε

δε θα σου πει κανείς ότι άλλαξες neck?

αφού το καρτελάκι σου λέει RW

εγω για αρνητικό το κόβω.

 

 

γερασες και δεν διαβαζεις...αφου μου εστειλαν ΝΕΟ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟ με το serial number.

3 λεπτά πριν, dimsonic είπε

Δηλαδή αν πάρω την mason και μου έρθει ροζ τι θα πω? όλα καλά?

 

εμενα μου εκατσε κιθαρα με παναλαφρο σωμα κιθαρας που κανει τα ΤΡΙΠΛΑ, εξωφρενικη ποιτητα κατασκευης,παναλαφρη  και με  ΟΜΟΡΦΟΤΕΡΟ μπρατσο (ταιριαζει σιγουρα καλυτερα με το χρωμα αυτο) και θα την....κοιταξω στα δοντια?  🤣

 

Fender ειναι αυτη....εχω δει και ΠΟΛΥ χειροτερα (μου ειχε ερθει πριν καποια χρονια CS κιθαρα που ΕΛΕΙΠΕ η μια ΒΙΔΑ απο τον bridge μαγνητη ...) 

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Like 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Superfunk είπε

και η κιθαρα μου πηρε σωμα προοΡιζμενο για το CS ) ικανους τους εχω...

Ωχ, λες να στη ζητήσουν πίσω όλη και να σου στείλουν άλλη? Μήπως κάποιος Ιάπωνας σούπερφανκ περιμένει ακόμα την sunburst cs tele του?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Dr. No είπε

Ωχ, λες να στη ζητήσουν πίσω όλη και να σου στείλουν άλλη? Μήπως κάποιος Ιάπωνας σούπερφανκ περιμένει ακόμα την sunburst cs tele του?

 

 

Ικανους τους εχω....ή οπως ειπε και καποιος στο telecaster.com "Someone just received a Moca one with a rw neck" 😂

 

Το σωμα παντως ειναι πρωτοφανες για κιθαρα παραγωγης ,δεν το εχω δει ποτε μου και εχω δει χιλιαδες Fender.  

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Superfunk είπε

γερασες και δεν διαβαζεις...αφου μου εστειλαν ΝΕΟ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟ με το serial number.

 

εμενα μου εκατσε κιθαρα με παναλαφρο σωμα κιθαρας που κανει τα ΤΡΙΠΛΑ, εξωφρενικη ποιτητα κατασκευης,παναλαφρη  και με  ΟΜΟΡΦΟΤΕΡΟ μπρατσο (ταιριαζει σιγουρα καλυτερα με το χρωμα αυτο) και θα την....κοιταξω στα δοντια?  🤣

 

Fender ειναι αυτη....εχω δει και ΠΟΛΥ χειροτερα (μου ειχε ερθει πριν καποια χρονια CS κιθαρα που ΕΛΕΙΠΕ η μια ΒΙΔΑ απο τον bridge μαγνητη ...) 

 

ότι γέρασα γέρασα...

αλλά αυτό το "μου έκατσε" δεν μου έκατσε καλά.

Δηλαδή να δώσω δύο χι και να μου έρθει κάτι κουκουρούκου? κι αν όντως σου λεω έρθει ροζ με κίτρινες βούλες και χρυσά ποτ τι να λέω? Ασε μην ζυγίζει και 8 κιλά...

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Superfunk είπε

η κιθαρα εχει τα ,σωστα ιστορικα,250Κ volume pots & 1000K tone pots)

Το 1000κ λογικά είναι στον Bridge? Και ακούγονται ισσοροπημενοι? Πέρα από την μεσαία θέση.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dimsonic είπε

 

ότι γέρασα γέρασα...

αλλά αυτό το "μου έκατσε" δεν μου έκατσε καλά.

Δηλαδή να δώσω δύο χι και να μου έρθει κάτι κουκουρούκου? κι αν όντως σου λεω έρθει ροζ με κίτρινες βούλες και χρυσά ποτ τι να λέω? Ασε μην ζυγίζει και 8 κιλά...

 

Παρε Suhr αν θες 100% σιγουρΓια (ξερεις αΦτες με το headstock που μοιαζει με Φεοσ με αποτυΧιμενη περιτομη 🤣 ) η Fender παραδοσιακα (αλλωστε το γνωριζεις και απο πρωτο χερι απο τη δικη σου) ειναι lotto ,εχει φτιαξει ΔΡΑΜΑΤΙΚΑ φυσικα σε σχεση με παλαιοτερα ,ειδικα απο το 2010 και μετα...αλλα ποτε δεν ξερεις μια και οταν φτιαχνεις τοσες ΠΟΛΛΕΣ κιθαρες παντα κατι θα παει "στραβα"....το ζητημα ειναι να ΠΑΙΖΕΙ και να ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ η κιθαρα ΚΑΛΑ...ολα τα αλλα ειναι φιρουλι φιρουλα....😅 (για ΕΜΕΝΑ παντα για ΑΛΛΟΥΣ οχι,εχω δει ατομο να φρικαρει επειδη ειχε....σημαδι το...pickguard...)

 

 

2 λεπτά πριν, geka είπε

Το 1000κ λογικά είναι στον Bridge? Και ακούγονται ισσοροπημενοι? Πέρα από την μεσαία θέση.... 

 

2 volume pots των 1000Κ & 2 tone pots των 250Κ φοραει η κιθαρα, εκει ειναι historically correct.

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Dr. No είπε

Μια καινούρια κιθάρα είπες να πάρεις και κοίτα τι έγινε. Κάτσε στις μεταχειρισμένες 😅

 

μα γιατι νομιζεις οτι παιρνω ΠΑΝΤΑ μεταχειριΖμενες...καστε ομως γιατι εδω θα βγαλοΜε και λεΦτα στο τελος...🤣

 

ηδη αρχισαν στο telecaster.com...

 

Παράθεση

 

New

It's a mistake like that, a tag with a wrong detail, that creates a future collectible. Make sure you keep this photo and the hangtag.

 

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ενα πολυ προχειρο  κλιΨ στον Marshall 1974x με λιγο analog delay & στα βρωμικα ενα Mojo Mojo.

Σε ολα τα samples η σειρα ειναι bridge/neck & bridge/ neck

 

 

70.mp3

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Like 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου