Προς το περιεχόμενο

παρηκμασαν οι metallica μετα το black album?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μα πάντα το άκουγα. Το έχω ξαναπεί πολλές φορές. Ήδη από την εποχή που βγήκε (και τότε ήμουν αρκετά έφηβος) μου έκανε τρελή εντύπωση. Καμιά σχέση με τα υπόλοιπα και με απίστευτα τραγούδια. Ακριβώς ο ορισμός της ωρίμανσης και της εξέλιξης μιας μπάντας. Δλδ έλεος. Τότε ήταν κοντά στα 40 και τώρα στα 50.

 

Τι περιμένει ο κόσμος (οι καινούριοι μεταλλάδες δλδ); Να βγάλουν κανα master πάλι; Ε δεν γίνεται, πάνε αυτές οι μέρες... Αλλιώς αντιδράς πιτσιρίκος, αλλιώς όταν πάρεις κάποια χρονάκια στην πλάτη σου.

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 116
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αυτο ειναι το κακο... Πανε αυτες οι μερες... Που ειναι οι εποχες του Thundersteel των Riot...Αχ....

 

Εγω παλι ουτε το load θα κατσω πλεον να ακουσω ουτε το master of puppets.Το εχω ριξει τα τελευταια χρονια στο hard rock αντε και σε κανα nwobhm.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα πάντα το άκουγα. Το έχω ξαναπεί πολλές φορές. Ήδη από την εποχή που βγήκε (και τότε ήμουν αρκετά έφηβος) μου έκανε τρελή εντύπωση. Καμιά σχέση με τα υπόλοιπα και με απίστευτα τραγούδια. Ακριβώς ο ορισμός της ωρίμανσης και της εξέλιξης μιας μπάντας. Δλδ έλεος. Τότε ήταν κοντά στα 40 και τώρα στα 50.

 

Τι περιμένει ο κόσμος (οι καινούριοι μεταλλάδες δλδ); Να βγάλουν κανα master πάλι; Ε δεν γίνεται' date=' πάνε αυτές οι μέρες... Αλλιώς αντιδράς πιτσιρίκος, αλλιώς όταν πάρεις κάποια χρονάκια στην πλάτη σου.[/quote']

 

Μα δεν είναι ριφφάρα το bleeding mε;;;; :D :D

 

Πάντως συμφωνώ με την άποψη ότι οι Metallica γίναν ευρέως γνωστοί μέ το Black Album.Αν δείτε το dvd που είχε σε ένα περιοδικό(απο τη σειρα Classic Albums)ο manager τους έλεγε ότι δεν ακουγόταν παρα σε λίγα ραδιόφωνα μέχρι πριν.

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα διαφωνήσω....

 

οι metallica είχαν παίξει μέχρι τότε σε πολύ μεγάλα φεστιβάλ και όχι μόνο.....και φυσικά ηταν οι πρωτοπόροι του thrash....(εδώ που τα λέμε αυτοί το έφτιαξαν...)

 

βέβαια με το black album κατέκτησαν όλο τον κόσμο......

 

τα τρία τους πρώτα εν τω μεταξύ, είναι αλμπουμ που δεν πρέπει να λείπουν από καμία δισκοθήκη ενός μεταλά......

 

 

 

επίσης το ανάλογο dvd έχει τα πάντα για τη δημιουργία του black album που αξίζει να έχουν όλοι οι φαν......

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι όοοοοολοοοοο Και το outlaw torn το μόνο που αντέχω το κατεβατό από Wah του χαμετ!

 

 

Και ναι ακούγονταν και σε λίγα ραδιόφωνα (βασικά το μπαμ άρχισαν να το κάνουν από το justice) και ήταν και αρνητική η έως τότε καριέρα τους, για τον εμπορικό τους διακτινισμό!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι metallica είχαν παίξει μέχρι τότε σε πολύ μεγάλα φεστιβάλ και όχι μόνο.....και φυσικά ηταν οι πρωτοπόροι του thrash....(εδώ που τα λέμε αυτοί το έφτιαξαν...)

 

 

Η οποία όμως δεν συμβάδιζε με τη ραδιοφωνική τους εξάπλωση :wink:

 

¶λλο το ένα άλλο το άλλο :D

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα πάντα το άκουγα. Το έχω ξαναπεί πολλές φορές. Ήδη από την εποχή που βγήκε (και τότε ήμουν αρκετά έφηβος) μου έκανε τρελή εντύπωση. Καμιά σχέση με τα υπόλοιπα και με απίστευτα τραγούδια. Ακριβώς ο ορισμός της ωρίμανσης και της εξέλιξης μιας μπάντας. Δλδ έλεος. Τότε ήταν κοντά στα 40 και τώρα στα 50.

 

Τι περιμένει ο κόσμος (οι καινούριοι μεταλλάδες δλδ); Να βγάλουν κανα master πάλι; Ε δεν γίνεται' date=' πάνε αυτές οι μέρες... Αλλιώς αντιδράς πιτσιρίκος, αλλιώς όταν πάρεις κάποια χρονάκια στην πλάτη σου.[/quote']

 

Μα δεν είναι ριφφάρα το bleeding mε;;;; :D :D

 

Πάντως συμφωνώ με την άποψη ότι οι Metallica γίναν ευρέως γνωστοί μέ το Black Album.Αν δείτε το dvd που είχε σε ένα περιοδικό(απο τη σειρα Classic Albums)ο manager τους έλεγε ότι δεν ακουγόταν παρα σε λίγα ραδιόφωνα μέχρι πριν.

 

 

Janick,Αυτό το DVD το καβάτζωσες από εμένα πριν κάνα χρόνο νομίζω...θυμάσαι; :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα πάντα το άκουγα. Το έχω ξαναπεί πολλές φορές. Ήδη από την εποχή που βγήκε (και τότε ήμουν αρκετά έφηβος) μου έκανε τρελή εντύπωση. Καμιά σχέση με τα υπόλοιπα και με απίστευτα τραγούδια. Ακριβώς ο ορισμός της ωρίμανσης και της εξέλιξης μιας μπάντας. Δλδ έλεος. Τότε ήταν κοντά στα 40 και τώρα στα 50.

 

Τι περιμένει ο κόσμος (οι καινούριοι μεταλλάδες δλδ); Να βγάλουν κανα master πάλι; Ε δεν γίνεται' date=' πάνε αυτές οι μέρες... Αλλιώς αντιδράς πιτσιρίκος, αλλιώς όταν πάρεις κάποια χρονάκια στην πλάτη σου.[/quote']

 

Μα δεν είναι ριφφάρα το bleeding mε;;;; :D :D

 

Πάντως συμφωνώ με την άποψη ότι οι Metallica γίναν ευρέως γνωστοί μέ το Black Album.Αν δείτε το dvd που είχε σε ένα περιοδικό(απο τη σειρα Classic Albums)ο manager τους έλεγε ότι δεν ακουγόταν παρα σε λίγα ραδιόφωνα μέχρι πριν.

 

 

Janick,Αυτό το DVD το καβάτζωσες από εμένα πριν κάνα χρόνο νομίζω...θυμάσαι; :lol: :lol: :lol:

 

To πούλησα :lol: :lol: :lol:

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα τρία τους πρώτα εν τω μεταξύ' date=' είναι αλμπουμ που δεν πρέπει να λείπουν από καμία δισκοθήκη ενός μεταλά......

[/quote']

 

Και γιαυτό ακριβώς ήταν τροχοπέδη. Εξάλλου το πρώτο μεγάλο φεστιβάλ που έπαιξαν ως haedliners και όχι σαν 1 από τα υπόλοιπα group ήταν το 92-93 στο donigton! Μετά το μπλακ!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου